bugün

(bkz: back to the future)
Başrollerini Michael J. Fox ve Christopher Lloyd'un oynadığı ilki 1985 yılında yapılan geçmiş ve gelecek arasında gidip gelen Marty'nin başından geçen olayları anlatan fantastik bilimkurgu üçlemesidir. Çok ta güzel olmuştur. Başrol oyuncusu Michael J. Fok'ta rolünün hakkını vermiştir. Şu sıralar Parkinson hastalığıyla uğraştığını biliyorum. Allah acil şifalar versin..
gunumuze gore sacmaliklari olsa da hala gelmis gecmis en iyi bilim kurgu filmidir.
bugün o gündür. gerçekten de filmin o bölümde resmedilen 2015 teknolojisine sahibiz. bakalım. (bkz: 21 ekim 2045)'te neler olacak?
bir dönem çocuklarının aklına mıh gibi çakılmış, yapımcılığını steven spielberg'in üstlendiği 1985 yapımı, bilim-kurgu ve macera türündeki film. başrollerinde michael j. fox (marty mcfly) christopher lloyd (emmett brown) oynamıştır.

not: ayakkabılarına hastaydım, hala hastayım marty!
geçmişe gidip geleceğe geri dönmek anlamına gelir kendileri.
Michael Fox ve Christopher Lyold,'un baş rollerini paylaştığı 1985 yapımı bilim kurgu filmi.
gelmiş geçmiş en iyi üçleme film serisidir.
kurgusu gerçekten çok başarılı ve şimdiki filmler gibi 6,7... adet çekilmeden tadında bırakılmış efsane üçleme...
Her ne kadar gelecek olarak gösterdikleri tarih bizim için geçmiş olsa da yeri asla dolmayacak, kült olmayı başarmış sinema tarihinde çok önemli bir (bkz: steven spielberg) üçlemesidir.

Bu güzel karlı istanbul gününde, şarap eşliğinde oturup izlemelik. ~~evde cumartesi
nostalji diye bişi var ya hani. işte bu film 80 lerden sonra doğan çocuklar için her şey demektir. kim iç geçirmedi o havalı kaykay için?? bi diyin bana hele.
atv'nin çarşamba, perşembe ve cuma olmak üzere geceleri serisini verdiği film. iyi oldu geçmişi hatırlamış olduk. evet.
bir gün türk versiyonu yapılacak inanıyorum.
En sevdiğim filmdir.
Günün anlam ve önemi ne binaen izlenilmektedir.

görsel
"eğer gelecekte çocuğunuz olursa ve oturma odasını kazara yakarsa ona kızmayın!"
görsel
Her izlediğimde ilk kez izliyormuş hissiyatını kapılıyorum.Ufuk açıcı film tavsiye edilir.
Bugünde aklıma geldi.
Gerçekten izlemeyeli 2 yıl oldu herhalde.
En sevdiğim film üçlemelerinden.
arif v 216 filminde bu filmden çalınan sahneler mevcuttur.
Biz Seksenlerde Yeşilçam da salak saçma filmler çekerken adamlar neler çekmiş böyle
Ayrıca filmin görüntü kalitesi birçok Yeşilçam filminden daha iyi olmuş.