bugün

bir ara 2000 yılına mektuplar olarak oluşturulan,daha ilerisinde tekrar yapılması umutla beklenen,kişilerin gelecekteki beklentilerini ve öğütlerini taşıyan güzel amaçlı bir aktivitedir.
rahmetli turgut özal'in ba$lattigi kampanyaydi. lakin oyle bir fos cikmi$tir ki kendi yazdigi mektup bile yerine ula$amami$tir. babamin yillarca "2000 yilinda sana yazdigim mektup gelecek" diye sevgi pitircigi olup icinde patlamasi da cabasidir. ne mektup gelmi$tir ne postaci. fakat her $eye ragmen cok guzel bir eylemdi. yine yapilabilirse cok guzel olacak, iyice okumadan yazmadan uzakla$an insanlarimizi en azindan mektup yazmaya te$vik edebilecektir.
(bkz: the lake house)
sevgili gelecek,
burdan bakıldığında hiç iç açıcı değilsin ama, hadi hayırlısı.
eğlenceli bir his yaratıyor insanın içinde.genellikle de sevgiliye yazılır.ben de bunlardan birisiyim.o zamanki sevgilime 2023'te alacağı bir mektup yazdım.ama sonra sevgilimden ayrıldım,başka kızlarla beraber oldum.o da bambaşka biriyle çıktı.kısacası mektup piç oldu.
şimdi tek beklentim 40 yaşında doğumgününde alacağı sözkonusu mektubu,çocukluk işte neler yazmış o zamanki sevgilim,salaktı biraz,aslında biz bunları hiç yaşamamıştık diyerek kocasına anlatması.
güzel bir eylem, aradan çok zaan geçtikten sonra o mektuba bakmak insana ayrı bir keyif verir.
2017 de çocuklarıma yazdığım mektup.

Çocuk benim olacağı için, istediğim gibi nasihat verip, atıp tutmaktan geri kalmamışım. *

https://ciplakyazar.com/g...kteki-cocuklarima-mektup/