bugün

Dün gece çalmıştır yaşlı teyzemin yaşlı kocası babamı aramış babamda yaşlı tabi uyuyormuş birazdan öğreniriz ne olduğunu.
Umarım birşey yoktur.
Hayra alamet değildir.

Dizlerin bağı çözülür, kalp gümbürdeyerek atar, dil damak kurur ve açtığınızda titrek bir "alo" diyebilirsiniz sadece.
Lakin Kardeşiniz askerdedir.

Ama neyse ki yanlış numaradır ve sevinçten oturup böğüre böğüre ağlarsınız.
durduk yere heyecan verir. ama karsida ki de durduk yere aramamistir. paylasilmasi gereken durum vardir. duymus oldugum bir olayda; arkadas sabaha karsi saat bes sularinda trafik kazasi gecirir, yarali atlatir, yardim icin yakinini arar. aklinca panik vermeyecek, sakince durumu anlatmak icin aradigi kisiye telefonu acinca nasilsin, ne yapiyon tarzi klasik sorular sorar. O da uykudan uyandirilmanin siniriyle sayar sover. bir turlu kazayi soyleyemez, cunku devamli ofkeli konusur, telefonu kapar. Yardim isi kalir. Sabah olup yuz yuze gelince neden kaza yaptigini soylemiyonda nasilsin-iyimisin diye soruyon denerek yeniden kavgaya baslarlar. Yazinca bu sekilde oluyor, sonradan ikisi anlatirken hallerine guluyorlar.
Maalesef iyi şeylerin habercisi olmayan telefondur. Beni tam 12'ye doğru arkadaşlarım arayıp in la aşağı içmeye gidecez diye arayacaklar diye çok korkardım. Şimdi hepsi evli barklı bi sap ben kaldım işte. Eski günleri anıp ne günlerdi diyor bide yauuuuşaklar!
genelde hayra alamet degildir. Heyecanlandirir.
Benim olmayan telefondur.
Yüreği ağıza getiren telefondur.
Açma anına kadar, akıldan geçen kişi ve senaryolar burdan çin' e yol olur.
özelden arıyorlar genellikle . iyi gırgır şamata yapılıyor ergenlerle .
açmadığım telefondur. önemliyse ısrarla arar, aramazsa gereksizdir.
Hayırdır inşallah denilerek korkuyla açılan telefonlardır.
Hep korktuğum telefonlardır Allah korusun.
Bir seks daveti için çalan telefondur.

Geçen öyle oldu. Bir hanım aradı. Gece 2 gibi. Gittim ve sonrası malum.
rehberde kayıtlı değilse siklemem zaten. kayıtlıysa kişiye açarım, ciddi bir şey yoksa uyurum sabah arar söverim.
çok uykuluyum ama şimdi keşke çalsa dediğim!

böyle diyorum da sevmediğim bir insan ararsa ya sen saate bakmıyor musun babanın telefonu mu diye bir ton laf ederim.

kimin aradığı önemli.
acaba kötü bir haber mi? telaşına kaptırır insanı. çok kötü telefondur.
heyecanlandırır.
Bir arkadaşın kafası güzel olmak sureti ile aranma yüzdesi yüksektir. Siz birde sabah 6.30 7 sularında aranında çalsın o telefon. Titreşimde ise veyahut çalıyor ise o tınıyı duyduğunuz an "aha kim öldü" dersiniz kendi kendinize. Açmak dert olur. Hele birde kayıtlı olmayan bir numaraysa soğuk terler boşaltır.
hayırlı bir şey için değildir.

hayır ola inşallah.
beklediğimdir.
ne var amk diye arayan tarafın laf yiyeceği durumdur.
jigolo telefonudur.
Belki de kötü bir haberdir. Belki de sizi büyüten adamın, örnek aldığın tek kişinin kötü haberidir. Çoğu zaman iyi bir nedenden dolayı çalmıyordur.
hatun kişisinin haddinden fazla içmesi sonucu oluşan durumdur.
sevgilinin aklı birşeye takılmış ve aklınızı almaya çalışmasıyla sonuçlanacak sikimtrak durumdur.
Sapıkkeldir.