bugün

eline bir kahve fincanı alıp televizyon izleyebilir.
sözlükte entry kasabilir ve yahutta film izleyebilir.
yabancı dizilerin sezonları bitirir ya da bol sayıda film izler sıkıldığı yerde sosyal paylaşım sitelerinde sıkıntıdan saçmalar.
(bkz: uykusu gelmeyene tavsiyeler)
belgesel izleyebilir.
üreme üzerine belgesel izleyebilir veya en yakın yerden bir lahmacun ayran söyleyebilir.
1)kpss için test çözebilir. * *
2)bir bardak süt içerek, uyku tekrardan gelene kadar televizyon izlenebilir. *
3)yatağın içinde cep telefonuyla sözlüğe girilebilir. * *
partnerini uyandırıp biraz idman yapabilir.
31 farklı filmden biri şeçilebilir.*
duş yapıp bitki çayı içebilir. yada arkaya 'adele-love song' koyarak sadece müzik olan bir fonda pencereden dışarısını izleyebilir.
gece gece ayağını burkabilir benim gibi. acile gidebilir. çay, sigara keyfi yapar hastane kantininde. *
sigarasını sarıp sokağı seyrederek tellendirebilir. *
sözlüğe girip anket yapabilir.

benim gibi mallar da "ıyyy anket" diye diye başlığını doldurur. böyle.
gece uykusu kaçan insanların ne yapabileceği hakında yanıt almayı hedefleyen soru cümlesi.
(bkz: sabaha kadar oturup keşke uyusaydım diyenler/#11811541)
genelde sokağa çıkmaya üşenmeyenler travestiler ile komik sohbetler gerçekleştirip çok ilginç anılar kazanarak sabahı yaparlar.
(bkz: laroxyl) alabilir beni bebek gibi uyuttu.
gec uykunusu kaçan bir adam ne yapabilir? sigara içebilir biraz parası varsa alkol alabilir aldığı alkolün gazına gelip sokaklarda bağırmaya başlayabilir, dil kuvvetliyse netten kadın-erkek tavlayabilir ve tavladığı hatunla-adamla güzel vakitler geçirebilir, yalnız kalabilir, yalnızlığından kaçmak için kitap okuyabilir ve okuduğu kitaptan sıkılıp yakın bir arkadaşını arayıp kafasını sikebilir, eski sevgilisine sarabilir sardığı eski sevgilisinden ters tepki görüp bu druma içerlenebilir ve kendini derde kedere vurabilir. eğer yazım kabiliyeti yüksek ise bir öyküye başlaybilir ve başladığı öyküyü beğenmeyip sayfalarını yırtabilir, bu hezeyanını üzerinden atabilmek için tekrar alkolün dibine vurabilir. parası varsa pompaya gidebilir gittiği pompadan aids kapıp hayatına son vermek isteyebilir ya da öğrenciyse vizelerine finalleine sıkıca çalışıp bir kaç konu bitirebilir yani gecenin uzunluğuna ve kişideki kapasiteye göre bir çok şey yapılabilir. *
mastürbasyon yapabilir. uyku getirir.
sigarasını yakıp led zeppelin, guns n roses gibi grupların şarkılarını dinleyip ruhu dinlendirebilir *
yatıp zıbara bilir mesela.
zikir çeker hemen uyku getirir denemesi bedava ..
Beyaz tvyi izleyerek uyuya kalabilir mesela gözleri kapaliyken dinlemek suretiyle. ahmet harbiden cakiyor.