bugün

(bkz: kaldırımlar)
içinize düşen bir kişi yüzünden yapılacak eylemdir. o anda kulaklarınızda sesi, gözlerinizde görüntüsü, yüreginizde acısını hissedeceksinizdir. aklınıza yapacak bir şey gelmeyecektir bunlardan kurtulmak için. sizde -sigara içmiyorsanız bile- elinizde bir sigara mahallenin bütün sokaklarını arşınlamaya başlarsınız. geçti artık deyip eve dönüp başınızı yastıga koydugunuz anda her şeyin yine yerli yerinde eksilmeden durdugunu anlarsınız. yapılan bir işe yaramamıştır o kişiyi daha çok hatırlamaktan başka. bundan sonra istenecek tek bir şey kalmıştır.

(bkz: doldur meyhaneci)
tek değilsindir boş sokaklar da anıların eşlik eder önce ve bir sigara yakarsın şerefine devam edersin yürümeye , sonra hayaller gelir yanına mutlu olursun hiç bir zaman gerçek olmayacak hayaller devam edersin yürümeye bir bakarsın aşk yanında , hiç gitmiyecekmiş gibi yanına sokulur aşk , cesaret verir , gecenin karanlığını aydınlatır , taa ki yokuş çıkana kadar bir bakarsın aşk seni yarı yolda bırakmıştır sen devam edersin gözünden yaşlar gelir yılmazsın çıkarsın yokuşu kan ter içinde ve geride kalmıştır artık aşk yahut sen öyle zannedersin. aşk acısı artık ömrün boyunca sana eşlik edecek seni hiç yanlız bırakmayacak istesen de istemesen de seni terk etmeyecek yol arkadaşın , baktıkça soracaksın neden yanımda ; işte o an hatırlayacaksın o seni yarı yolda bırakan aşkın acısı.
green day 'in boulevard of broken dreams ve the fratellis in whistle for the choir adlı parçalarında yaptığı aktivitedir. karşı cins kaynaklıdır.
günümüzde sadece bayanlar için değil baylar için bile yapılması sakıncalı olan davranıştır.
bir hırsızın, bir tinercinin hangi köşe başında sizi karşılayacağını bilemezsiniz.
*
- ben var gece uyku tutmayıp tek başına sokak sokak yürümek
+ merhaba, ben de beyaz adam.
başına geliceklere hazırlıklı olmalıdır erkeksede kadınsada.
yürüdüğün semte dikkat etmediğin zaman, sokak sokak değil hastahane hastahane dolaşılacak eylem..
erkek içinde sakıncalıdır. mazallah ortalık abazan dolu.
-Yaşasaydı Atatürk'ün yada ortamdan endişeli Türk insanının yapacağı eylem
-Çocuklu kirada bir asgari ücretlinin yapacağı eylem
-Bu eğitim sisteminde herhangi düzeyde bir öğrencinin yapacağı eylem
-Bu ortamda cemaatten olmayıp malını düzgün satamayan tüccarın yapacağı eylem
-Kredi kartı batağına batmış başbakanın deyimiyle dürüst olmayan vatandaşın yapacağı eylem

ha arada fatma bana niye hala vermiyo diye yada fatma bana vermeyi neden kesti diye çıkıp yürüyenlerimizde mevcuttur.
semte göre değişen, belli bir saatten sonra özellikle çoğu bayanın yapamadığı eylemdir. bunun yerini yalnız terasta müzik dinlemek de tutabilir.
artık tadı kalmayan durumdur. gece ne zaman yürümek zorunda kalsam dolaşan polis arabasından süpheli bakışlar. para isteyen tipler. karşılaşmamak ya da belaya bulaşmamak mümkün değil maalesef.
Tarlabaşı ve dolaylarında yaşayanların yapamayacağı durum.
köpek saldırısına hazır olmaktır. *
Yapmayı çok istediğim eylemdir. Gecenin bir vakti boş boş ellerin cebinde uzunca tek başına yürümek. Fakat maalesef pek mümkün gibi gözükmüyor.
Sahuru beklerken yaptığım eylemdir.
Telefonun flaşı patlayınca karşıdaki adam durdu ve daha sonra yönünü değiştirdi. swh.
Tek başıma berduş gibi parkta yürüyorum.

görsel
tehlikeli olabilecek bir eylem.
Uyku kaçınca, pijamalarla yapılan eylemdir.
Gece Sokakların sessizliğinde kendinizi özgür hissediyorsunuz.
Arkadan her an bir it koşabilir.
ibneler gece devriyesini aksatmıyor.
tehlikeli ve gereksizdir.
Uykusu kaçan insan eylemi.
Gecenin sessizliğinde Köpeklere selam vererek yürürsünüz.
Ay ışığı sizi takip eder.
Kuşkusuz maalesef her gecemin çıktığı yol.
eskiden yapardım. geceleri o kadar ıssız ki uzunköprü. sokakta kimse olmuyor. kırklareli'de öyle genelde. tekirdağ da ise insanlar oluyor en azından.
Karşı cinse dönüşselerdi yazarların yapacakları aktiviteler birine vermeden uyuyamazlar herhalde gece motora bağlarlar kucaktan kucağa.

Bana denk gelseler yatağa atardım kendini özel hissedersin dönüşmüşler sıcak suyu hazırlayım banyoda regl sancıları tutar şimdi.

Sjjsjsjsjsjsjsjs.

Yazarlardan herşey beklenir hele ellerine geçse.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar