bugün

otel, yurt, benzinlik gibi 24 saat hizmet veren işletmelerde gece çalışan en yüksek sorumlu.
bunlarin bazilarinin temel amaclari otel calisanlari kiz goturmesin diye etrafi dolanmaktir.
(bkz: marmaris magic life)
diğer gerçek müdürlerin öyle fabrika vb. sahipsiz kalmasın diye uydurdukları müdürlük.
tsk eğitim vakfı yurtlarında gece sorumlularına verilen sıfattır.
* sırasıyla departman müdürleri arasında aylık plan çerçevesinde yerine göre gece 22 ve sabah suları arası değişen saatleriyle kolluk bende kıllık bende hazzının yaşandığı aktivite. akabinde ertesi gün işe geç gelme lüksü varsa binevi çekilebiliyor.
fabrika ve benzeri işletmelerde, sosyal güvenlik kanununa göre gece çalışması olarak anılan saat dilimleri arasında görev alan en yetkili kişi.
aa bu benim lan demek istediğim iş koludur.
otellerdeki konsepti; gece işlev gören genel müdür gibidir. ama her iş gibi benim yaptığım veya dedemin bir zaman diliminde nail olduğu meslek gibi dışa vurmak isteyeceğimiz türden bir yaklaşıma uzak olması gerekiyor. teknik olarak balık tutmaktan daha zevkli bir şey olduğunu düşünmüyorum.
işe yaramayan ve genellikle kasadan para aşıran elemanlar için tutulan işkembeci, uykuluk gibi yiyecek hizmeti sunan lokantalarda uykusu gozunden akmıs asabı ve kıllı erkeklere denir.
herkes uyurken iş başında olmak farklı bir deneyim olmalı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar