bugün

uykusu tutmamış, ya da pc başında internette acayip işlerle uğraşan insan evladı eylemi. lakin acı olan durum buzdolabındaki mevcudiyetin kişiyi tatmin etmemesidir.
gecenin bir yarısında açlığınızı yatıştırmak için yapabileceginiz en keyifli eylemlerden birisidir. yazdaysanız eğer, kesilmiş bir karpuzu alıp afiyetle yemeniz, böldügünüz uykunuza on basacaktır. *
- canım bir şey istiyor ama ne?
diyerek buzdolabının karşısında dakikalar geçirmektir.
eğer alışveriş yapılmamışsa buzdolabının içinde sesinizin nasıl yankılandığını anlamaktır.
ne yemek istediğini, buzdolabına bakınca anlayacak insan kişisinin eylemidir efendim!
- off karnımda ne biçim gurulduyor.
- en iyisi birşeyler yiyeyim.**,

gencimiz, buzdolabını actıktan sonra bembeyaz bir aydınlık!, oda ne öyle ışık ne biçim parlıyor, icerisi bembeyaz tek tane bezelye bile yok. delikanlımız alışveriş yapılmamasına küfürü basarak, gecenin içinde kaybolur...
buzdolabi canavari avciligi yapmaktir.
meslek gereği yapılan durum.*
gece vakti işim gücüm yokmuş gibi koca dolabın kompresörünü incelemem gerekti. benim ki açlık değil be.
bir türlü bir sebepten yatamayan insanın bir anda aç olduğunu hissetmesiyle kalkıştığı eylemdir. saatin çok geç olması sebebiyle çoğu zaman kafa bulanık olur. yiyeceklerden turşu - kola gibi ilginç kombinasyonlar denenebilir.
kışın elazığda insanların ısınmak için yaptığı eylemlerden biridir.
her gece yaptığım şeydir.
- durla midem kazındı. boşver lan bu saatte ne yesek kilo şimdi. 2 dakika sonra off lan peynir harikaymış neyse kolayıda diet içiyorum bişey olmaz.
buzdolabında bu saate hala birası kalmış kişinin yapmayacağı şeydir. kapağı açıp içeri bakmadan her zamanki raftan birasını alıp kapağı kapatır. sonrası cıpsss lıkır lıkır
(bkz: başlıkları alt alta okumak)

(bkz: gece gece buzdolabını incelemek)
(bkz: rapsodik)

bu kadar da deşifre edilmez ki!

tamam yaptım ama bir sor niye yaptım? *
hee tanım: günün her saati farklı duygular uyandıran bu eylemin en eğlenceli zamanıdır.

keşke gündüz hiç acıkmasam, gündüzki haklarımı da gece yesem. bunu düşüniyim... *
buzdolabı size ait olduğunda tanından yenmeyen eylemdir. herkese göre birşey çıkar elbet içinden.. lakin söz konusu ortak kullanım alanı olan bir yurt buzdolabı ise durum çok acıdır. hele aldıklarınız tükenmiş, içindeki hiçbir şey size ait değil ise; hiçbir şekilde incelenmesi tavsiye edilmez.. ağzınızın sulandığı ile kalırsınız..

edit : çok açım sözlük.. ağlamak istiyorum..
eğer öğrenci eviyse su içerek bitecek gece.
(bkz: üşüyünce geçer)
Bilimsel araştırmalar için dönüm noktasıdır.
Aclik doğrultusunda Birtakım arge çalışmaları yapılmaktadır dolap önünde.
Makarna yapmakla ya da ekmek arası domates peynirle sonuçlanır.