bugün

bilgisayar veya televizyon başında geçen bi gecede gelen önlenemez yeme isteğidir. eğer yemek yapmayı bilmiyorsanız başınıza bela olur çünkü yemek yapacak herkes yatıyordur. eğer atıştıracak cips çikolata pasta börek gibi şeyler varsa şanslısınızdır eğer yoksa ki genelde olmaz buzdolabında bulduğunuz malzemelerden kendinizce bi kombinasyon yaparak karnınızı doyurmaya çalışırsınız. normalde hiç yiyemeyeceğiniz şeyleri de yersiniz bu açlık yüzünden öyle pisboğaz yapar sizi. o yüzden siz siz olun böyle sabahlıycağınız gecelerde erzağınızı hazır edin.
hemen mutfağa gidilip 2 yumurta, kahvaltılık ve bir demlik çayla bastırılabilecek açlık.
böyle durumlarda çamaşır dolabının üst çekmecesine stok yapılmalıdır.
ele geçen ilk aburcuburla bastırılmaya çalışılan durumdur.
evde yiyecek bir şey olmaması durumunda çıldırma söz konusudur.
nutellalı krep hayaliyle birleştiğinde, hiç ama hiç hoş olmayan durum.
sık yaşanıyorsa vücuttaki insülin direncinin belirtisi olabilir.
Usta aman yat durma.
Ne demiş atalarımız sabah kendine ögle dostuna akşam düşmanına yedir.
insanın başına gelebilecek kötü olaylar listesinde üst sırada yer alan durum. Eğer evde yiyecek hiç birşey de yoksa yatıp uyumayla son bulan durum olarakta özetleyebiliriz.
sıkıntı ve strestir.
aslında aç falan değilsinizdir. canınız sıkılmıştır , oyalanmak için yemeğe yumulursunuz.
aniden bastırdığı gibi aniden bir sürü abur cubura saldırıp pişman olma sebebi.
su içerek ya da en olmadı meyve yiyerek bastırılmadığı takdirde en iyisi zıbarıp yatmaktır.
ve daha bir hırsla saldırdı önünde duran aşureye...

diye devam eder.
eğer akşam yemeğinden bir parça ekmeğiniz kaldıysa, bide köydeki dayından gelme süzme bal varsa tamamm sıkıntı yok..
(tamda şu an onu yapıyorum)
bim ve a101 den alınan 60 kuruşluk meyveli veya kakaolu sütlerle bastırılabilen açlık hissi.
Geldiği gibi gitsin dediğim istek.
2 yumurta kırılarak geçirilebilecek olan açlıktır.

şişko olsanız da mutlu olursunuz en azından. açsan yiyeceksin valla. yok geceymiş, saat altıdan sonra bir şey yemiyormuş çartmış curtmuş farketmez. ne varsa gömerim.*
Midenin gece yaptığı kalkışmadır. Bir adet ekmek arası ile bastırılıp herşey kontrol altına alınabilir.
Zabahci bey napiyirsunuz. Aciktim..
Günaha girmeyin, yemek fotoları atıp açız be abi.
akşam 8 de yemek yediyseniz şayet normaldir. karnınızdan acaip sesler gelir, ev halkını korkutabilirsiniz. gidin ve o bok kesesini doldurun.
Zor iştir. Evet.
vasat bir durumdur. kendini en aciz hissettiğin zamanlardan biridir.
Gündüzden alıştırmalık stoklamayı gerektirir. Ben kutuyla enerji barı aldığımı bilirim.
Gecenin ilerleyen saatlerinde yarim ekmek kokorec acili salgam ve biber tursusuyla gecistirilecek aclik.
başlığı okuyunca ekmeğin kıçına tadımlık tavuk sote koyup yedim, sigara altlığı...