bugün

bazı yazarların yetersizliğini vurgulayan tespit.. (bkz: dolbatros55)..
adam harvard ta okumuş beyler uzak durun.
adam ziya gökalp ilköğretim okulu 2-B sınıfı öğrencisi beyler,uzak durun.
kedi-ciğer muhabbetini geçelim öncelikle... gazi'de okumuş olmak, gazili olmanın haklı gururunu yaşamak, elbette sevinilesi bi durumdur...
"gazide" yazarken -de ekini ayıracak bilgiye sahip olana kadar dahi okuma şansını elde edememiş kedilerin mırıldanmaları arasında türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisinde okuyan ya da o okuldan mezun olan insanların durumudur. bunu başlıktan anlamak güç. çünkü;

hem "gazide okuyup" hem "üniversite bitirdim" diye neden sevinir bir insan anlayamadım. şuan "gazi'de okuyorum" ancak henüz "üniversite bitirdim" diye bir sevinmişliğim yok hali hazırda. "gazi'den mezun olunca" inşallah "üniversite bitirdim diye sevineceğim.

evet, gazi gerek sosyal imkanları yönünden, gerek kampüs yönünden gerekse öğrenci profilinin sahip olduğu politik görüş nedeniyle odtü, hacettepe, itü, boğaziçi gibi üniversitelere oranla daha başarısız bir yapı sergiliyor olabilir. ancak eğitim yönünden türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasına girer ki bu da mezun olduktan sonra sevinmemiz için gayet yeterli bir neden.

eğer konu sosyal imkanlarsa "gazi de okuyup üniversite okuyorum diye sevinmek" şeklinde bir başlık daha mantıklı olurdu.
ya da;
eğer konu üniversitenin mezun olduktan sonraki geçerliliğini ortaya koymaya çalışan bir konuysa "gazi den mezun olup üniversite bitirdim diye sevinmek" şeklinde olsa çok daha güzel bir yer olurdu dünya.
gazililerin kendi aralarında ayıklamaları gereken cahil insanların varlığını bilmelerini gerektiren önerme..
mezuniyeti görebilen her insan sevinir be ya.
ne bu şimdi..gaza gelmemiz mi bekleniyor? gelmiyorum arkadaş..seviniyorum..biz gazide okuyup üniversite bitirdik..siz ne yaptınız?
(bkz: yaran tahrikler)
anlatım hatası bol olan cümle.
başlıktaki hatalara bakarsak açan arkadaş gazi'nin eğitimini değerlendirebilecek seviyede olmadığını anlayabiliriz.
ayrıca gazi'nin eğitiminin iyi ya da kötü olması karşılaştırdığınız üniversiteye bağlıdır.
4 yıl okudum, bazı oluşumlarından pek memnun olmamakla birlikte kampüsümü severdim, merkezi olması en büyük avantajıdır.
bölümümdeki eğitim bence yetersiz kalıyor ama türkiye geneli ile kıyaslarsak iyidir. e bu da genelleme yapmak için yeterlidir.

ayrıca;

(bkz: troll olmaya karar veren yazar)
(bkz: sekizinci nesil detected)
(bkz: don t feed the trolls)
haksızlardır ne zaman görsem önünde yol çalışması var.
Kpss kursunda verilen eğitim daha sağlıklıdır. Ankara'da ki diğer üniversitelerin arkasında kalmıştır. ODTÜ ankara Hacettepe öncelikle tercih edilir.
boğaziçi tarih odtü yapı tasarımı gibi bölümlerde okuyup boğaziçiliyiz biz yeaa diye avanak avanak gezen mal sözü.