bugün

bünyesinde bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğum Türkiye'nin en iyi iiBF'si.
bu okula gitmekte ki amaç ilim irfan ise kadir cangızbay,işaya üşür,vedat bilgin,mustafa durmuş,ismail engin gibi ubermensch-lerin dersleri kesinlikle kaçırılmamalıdır. tamam nüfus kalabalıktır çoğu hoca memur zihniyetiyle ders anlatır.ee öğrenci profilide çok hallice değildir ama genede kendi alanında duayen olan hocalara ev sahipliği yapar.
türkiye'nin en iyi iktisadi ve idari bilimler fakültesidir.gazi üniversitesinin ülkücü imajından uzak en muhafazakarından rastalı saçlarla gezen öğrencileri bir arada bulunduran şimdilerde hukuk fakültesi ile binalarını birleştirmiş fakültedir.aynı zamanda bölüm başına on-on beş profesör düşmektedir.*

ismini sayamadığım bir çok başarılı ve değerli hocaları bünyesinde barındıran ilim irfan yuvası.

bilinen siyasetçilerden devlet bahçeli ve kemal kılıçdaroğlu da bu fakülteden mezundur.
türkiye'ye tek düzen muhasebe sistemini getiren kamil büyükmirza'nın ders verdiği okuldur. şu an türkiye'de kullanılan muhasebeyi herkes bu adamdan öğrendi düşünün yani. adamın öğrencilerinin çoğu şu an profesör. * tabi sadece kamil büyükmirza ile de kalmıyor daha birçok değerli muhasebe hocası var. hatta türkiye içerisinde en kaliteli muhasebe dersi verilen üniversite diyebilirim. diğer birçok üniversiteyle kıyaslama şansım oldu diğerleri yanına bile yaklaşamaz. zaten kamu sınavlarında gazi iibf'nin bu kadar öne çıkıp hatta mülkiye'nin tahtını bile sallamasının en birinci nedeni de budur. eğitim sistemi ingilizce eğitim veren üniversiteler gibi özel sektör için pek uygun değil ama devlete gireyim diyorsanız bir numaralı okuldur.
devlet bahçelinin 11 ile 29 u ilk kez topladığı okuldur.
rüzgarın sağdan estiği üniversite.
gazinin fakülteleri arasında kesişme potansiyelinin en yüksek olduğu fakültedir. yakında izdivaç proğramlarına eleman toplamak için kanallardan ekip gönderileceği söylentisi vardır.
Bu yıl fakülte içi ve dışında az da olsa paraya kıyılıp adam akıllı bahçe vs. yaptılar. Ama hukuk fakültesi ile birleşmesinden dolayı böyle bir yeniliğe adım attıklarını düşünüyorum yoksa iibf'liler kimin umrunda. Hea bu arada koskoca fakültede masa tenisi yok ya yazıklar olsun.

(bkz: Masa tenisi)
metro durağına 3, 3. caddeye 5, 7. caddeye 10dk mesafede olmasıyla tek güzel yanı yeri olan fakülte.
beşevler metrosunun oraya konumlanmış fakültedir. tek güzel yanı, yanı başında hukuk fakültesini barındırmasıdır.
yazmadığım için pişmanlık duyduğum okul. kıymeti bilinmelidir.
4 güzel yıl geçirdiğim fakültem.
gazinin en güzide fakültesidir erkek oranı kız oranına göre bir hayli düşüktür. son 3 senemi orada geçirdiğim daha da 1 senemin olduğu, beklentimi fazlasıyla karşılayan yer.
çok merkezi bir yerde olan ve anıtkabir'e yürüyerek 10 dakika uzaklıkta bulunan gazi üniversitesi'nin iktisadi idari bilimler fakültesidir.

çok kalabalık ve nufusuna oranla çok kücük bir yerleşkeye sahiptir. kampüs havası yoktur.

edit: imla-ül vahşet.
bitmeyen okulumdur.
bitmeyen işkencedir. (bkz: maliye)
tüm zorunun iktisatçılara olduğu fakültedir. zira son yıl işaya ve muhteşem gibi belalı hocaların öğrencileri perişan ettiği bir bölümdür. *
güzel kız kutusu.
akademik kadrosu en geniş ve en zor bölümünün ekonometri olduğu tartışılmayacak bir iktisadi idari bilimler fakültesidir. 'akademik kadronun geniş olması vizyonu değiştiriyor mu peki' sorusuna hala cevabın bulunamadığı da bir fakültedir.
gazi hukukun oradaki varlığına gıcık olan fakültelerin birleşimi.
güzel yurdumuzun, öğrenci işlerinde "yetkili birisi" konumuna getirilen dağlılarıyla meşhur bir fakültesi.
ülkücü faaliyetlerin kol gezdiği ülkücülerin üniversite için de sigara içip slogan atıp 3 hilal bayrakları asıp öğretim üyelerinin odalarını teşkilat olarak adlandırıp kullandıkları bir üniversitedir.

Ülkücü erkek: Sevgilin var mı?
Kız: Yok
Erkek: artık var.

erkek kızın önüne tespih atar ve kız tesbihi alırsa kabul etmiş olur almassa reddetmiş olur.
lise gibidir. herkes kendi havasındadır. merkezdeki kadar siyasi olaylar yoktur. güzel kızlar da yoktur. birbirinin kopyas sıradan kız tipi vardır. tercih etmeyin . bir tek muhteşem eğitimi yeterli olmuyor.
iktisadi ve idari bilimler fakültesini Ankara'da okumak önelidir. Neden derseniz Türkiye'deki iibf hocalarının hocaları genelde Ankara'daki üniversitelerde ders vermektedir. Gazi Üniversitesi iibf'si de değişen ve gelişen yüzüyle devletin üst düzey kadrolarına gün geçtikçe artan sayıda öğrenci yerleştirmektedir. Bu sene çekilen tanıtım videosu için buyrun ;

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485

Video'yu izlerken çokta kendinizi kaptırmayın ,Bol yeşillik ve kampüs hayatının olduğu bir yer beklerken şehrin göbeğinde dört tarafı binalarla çevrili bir yer göreceksiniz. Bu yazıyı dikkate alıp da izleyin.Sonuçta reklamcılık sektörü son zamanlarda çok gelişti.
yeni çıkardığı videoyu izledikten sonra ben bile beğendim neredeyse bu fakülteyi. aslı böyle değil sözlük. gitmek istemiyorum okula düşün.