bugün

Devletin yerel finans işletlerini yürüttüğü kurum.

iiBF'de bir bölümdür.
Devletin fonksiyonlarını yerine getirmesi ve bu amaçla gelir elde ederek , bu geliri harcamasını inceleyen iktisat dalına verilen addır.
kemal unakıtan'ın yönetim kurulu başkanı olduğu ve oğlu'nun başını çektiği holdingleşmeye doğru koşan şirket..
uludağ üniversitesinde bölüm başkanlığını doğan şenyüz'ün yaptığı diğer iibflerde belki de en kolay bölüm iken uludağ üniversitesi'nde en sakat bölümdür...
insanların birarada yaşamaları dolayısıyla ortaya çıkan toplumsal ihtiyaçların yine toplumu oluşturan bireyler tarafından finanse edilerek giderilmesi ki bunlar literatürde kamusal ihtiyaçlar,kamu hizmetleri ve kamu gelirleri üçlü sac ayağıyla ifade edilirler.
kökü malı ye.zamanla maliye modernlesmıs hali
üniversite sınavını kazandığım da
-olm maliyeyi kazanmışım nası bölüm lan maliye
-"maliye çok kektir 4 yılda biremezsen yuhh sana"diye kolay sandığım ve m.emin palamut ve benzerleri hocaları ve derslerin kol gibi oluşu yüzünden bana maliye çok kek bölüm diyen çocuğa 2,5 yıldır küfür etmeme neden olan güzel güzide bölüm
(bkz: çocuklarım olmadan asla diyorsanız maliye)*
+ hamza abi!!!
- söyle goçum
+ abi maliyeden geldiler.
- hay ben bunların hanuna goyam bugünü buldular bee...
! iyi günler, hamza durmaz??? biz maliye'den geliyoruz efendim, oda'dan hakkınızda şikayet var, acaba son dönem muhasebe kayıtlarınıza bakabilir miyiz efem?
- heeooo, şingci şöyle, sayın efendiler, biz aslen bugün gapatıyoduh, siz bezim oda'daki argadaşlara söyleyin, koç taşşakları saolsun onların, kapatıl...
! bizimle gelir misiniz efendim.
- tabiyn efendim ne demeh...
üniversitede okuduğum bölümün adı. derslerinin çok kolay olduğu sanilan fakat içine girenin çikamadiği bölüm.
üniversitelerin genelinde iibf'de yer alan, diğer iibf bölümlerinin gördüğü dersleri alıp bir de ek dersleri olan, hukuktan, muhasebeye, işletmeden, iktisata pek çok bilimin gösterildiği girmesi kolay çıkması zor mantığının işlediği en zor bölümlerdendir.
Malı Yeme bilimi, ama kendi malını değil başkasının malını.
marmara üniversitesinde hukuk derslerının en yoğun oldugu bölümdür. hatta öğrenciler kendılerını hukukta okuyor sanar. zor bolumdur diğerlerıne nazaran..
okuması zor, mezun olduktan sonra meslek sahibi olabilmek için girilen sınavları mezun olmaktan daha zor olan bölüm.
kişiler ve firmalar için gerekli olan fon, sermaye ve paradır. *
çalıştığım bakanlıktır. angaryanın ganı gani olduğu bir kurumdur.
Her ülkede bulunan ülkenin gelir ve giderlerini hesaplayan ve ona göre bütce veren kurumdur.(maliye bakanlıgı)
Halk dilinde maliye diyince ilk akla gelen vergi daireleri gelir ki kimsenin önünden bile gecmek istemedigi bi yerdir nede olsa her iceri giriste para vermek zorunda kalınıyor.
iktisat fakültesinde en fazla iktisat, gereksiz yere ekonometri yetmedi 6 adet hepsi bir birinden güzel olan muhasebe derslerinin gösterildiği harika bölüm.
valla lan yazın.
Gelir idaresinin bir devlet kurulusuna gore takdir ettigim ve farkli bir logoya sahip oldugu kurumdur...
milletin başka üniversitelerde 30 la geçtiği bizim çukurovada 69 la kaldığımız zor bölüm.
ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi bünyesinde barınanının türkiyedeki en yüksek puanlı olma özelliği taşıdığı bölüm.

nice hukuklara*, siyaset bilimlerine, kamu yönetimlerine, uluslararası ilişkilerlerlere puanımız yeterken, biraz idealler, biraz da eş dost akraba bu işle uğraşan kişilerin yönlendirmesiyle tercih ettiğim bölümümdür.

değer mi değmez mi, hayırlı mı olucaktır yoksa şer mi, mezun olunca görücez artık. o zamana kadar hala buralarda takılıyor olursam buraya bir düzeltme çakar, ya da yeni bir giriyle aydınlatırız gençleri.
bir tarafı iktisata bir tarafı da hukuka uzanan disiplinlerarası bir bilim dalıdır.
Dışarıdan insanlara kolay gibi görünen ama o bölümü kazananların acı gerçeği kısa zamanda yaşayacakları bölümdür.Ben de bu acıyı yaşıyorum
işimle ilgili bir araştırma yapmak zorunda olduğum ve araştırırken bile bunaldığım, bölümünü okuyanların nasıl okuduğunu merak ettiğim sıkıcı bir bölümdür.
okuması da mesleği yapması da zor bir branştır .