bugün

nöbetteki askerler hariç bölükteki tüm askerlerin katılmasının zorunlu olduğu içtima türüdür. ben yazıcıyım, ben çaycıyım yok ben koğuşçuyum şeklindeki içtimadan kaçma taktikleri bu türde sökmez. arazi olan bir tek asker yüzünden saatlerce sürdüğü görülmüştür, cinnet sebebidir.

edit: arkadaş; şu entry i hangi mantıkla eksiledin bilmiyorum ama senin askerlik bitmez.
katılması zorunlu ötesi olan iştimadır. Yazıcı,kantinci,temizlikçi,bulaşıkçı vs. herkes bu içtimaya katılmakla mecburdur. Genellikle albayın konuşacağı garnizon içtimalarında gerçekleşir. Herşeye rağmen buna direnip nöbete gelmeyen temizlikçi vs.. elemanın cezası başına bir uzman verilip sabaha kadar boy çukuru açmak, elinde g3 200 tane komando dansı çekmek ve bunun gibi pis cezalar olabilir.
nöbetçi çavuşun korkulu rüyası olan içtimadır.
hiçbir zaman alınamamış olan içtima türüdür..
genellikle amelelik işleri olduğunda yapılan içtimadır. ''komutanım valla yazanede çok işim var gelirsem işim çok uzar'' dır.
acemi birliklerinde yapılan içtimadır. usta birliğinde gayrisiz içtima olmaz. bölge komutanı bile gelse,teskereci asker usta birliğinde gayrisini bulur. * * * *
askerliğim boyunca gerçekleştiğine şahit olmadığım içtima türü. mutlaka gelmeyen olur mutlaka bi kere komutan habercisi ve şoförü diye bi meslek var askeriye cumhuriyetinde* onları hiç bir içtimada tutamazsın cicim.