bugün

benim de gözüme çarpan gerçektir. fakirler götlerine sokacak kumanda bulamazken nasıl gay olabilir ki diye düşündürür.
doğru olan önermedir. zira zenginlerde fazla para olduğu için fazla kadınla birlikte oluyorlar buda onları yeni tatlar denemeye itiyor. bunu için tüm gaylar zenginlerden çıkmaktadır.
Bakacak çocuk, kadın, ev, aile olmamasındandır. Kazandıkları para tümüyle kendilerine kalmaktadır, jigololara yedirmezlerse tabi.

Lan yeni okula başlayacak kuzenime bir okul alışverişi yapalım dedik nerdeyse okula göndermekten vazgeçecektik o ne fiyatlar öyle.*
fakirin "tercih" yapma lüksü olamasından ileri geliyor sanırsam. adam karnını zor doyururken, kişisel tercihlerini sorgulayacak hali olmuyor tabi.
-levent bey, bu raporların da sonucuna bakarak size, %600'lük bir büyümeden bahsediyorum.
+zengin oldum yani...
-evet...
+halukcum, şu mavi dosyayı al da, odamda devam edelim...
'para delikanlı adamı bozar' söyleminin kanıtı olan durumdur.
paranın insanları materyalizme, yokluğun teizme yöneltmesi önermesini akla getiren önerme.
istisnaları olsada doğru önermedir. günümüz toplum yapısında, her birey farklı yerlerinden yakalıyor hayatı. zengin olan insanlar, düşük ekonomik seviyeli insanlara karşın daha hızlı ilerliyor istem konusunda. fakir bir insanın 5 sene sonra yapabileceği birşey, zengin insanın sadece istemesine bağlıdır, yapar ve sıkılır, farklı şeylere yönelir.

çok hatırlı bi abimin bana bi aralar söylediği bişey vardı, "olm şimdi şu kadar paramız olsa, çıksak 1 yıl dünya'da istediğimiz yeri gezsek, istediğimizi yapsak falan.. geri dönüşte göt siktiriyor diye dedikodun çıkar, yapacak bişey kalmaz çünkü. " demişti.

elbette gelişigüzel bi yorum ama, bu konuyu açıklamakta yeterli görüyorum.
Fantezilerini gerçekleştirebilecek durumda olmalarındandır.
(bkz: buzlu badem)
(bkz: merhaba ben pembe tolga)
para adamı bozuyo .
(bkz: gaylerin sesinin güzel olması)
(bkz: gayim ama para bende)
hipotezimi kanıtlayan bir kavramdır. Adamda para varsa aklına gelen herşeyi yapmıştır. Sigara, alkol, gecelik ilişkiler, gruplar, esrar eroinler aklına gelenleri yapıp zevk aldıktan sonra doyumsuz tarafını gün yüzüne çıkarıp adi hilmi abi önce sen beni sonra ben seni diyebilir.
aslında doğru olduğu kadar, yanlış da olan tespittir.
geneli zengin değildir.
bir aile düşünün,
baba sürekli alkol alıyor, evine gelince çocuklarına eşine şiddet uyguluyor.
anne hıncını çocuklardan alıyor.
açlık sefalet içinde bir hayat sürülüyor. etrafındaki herkes her istediğini alırken bu ailenin çocukları aç kalıyor.
bu kadar sefil bir hayat içersininde, etrafa karşı korkak ve içine kapanık bir çocuk meydana geliyor.
işte o çocuk nereye götürürsen o oluyor.
herkes için geçerli olmasa da, ne yazık ki bu şekilde birçok çocuk harab olup gidiyor.
sonunda 18 yaşına geldiğinde taksimin ucuz bar köşelerinde sürünüp gidiyor.
ya travesti oluyor, ya da taksimin arka sokaklarında ölmeye mahkum oluyor.
hayat herkese zengin olanlar kadar iyi davranmıyor ne yazık ki...
kadınlardan bıkmış kişilerdir.
görsel
önyargıdır. tanıdığım gay bir kemalist vardı (ful pasif). fakir mi fakir, pejmürde mi pejmürde idi.
zengin olmasalar da gayet iyi bir yaşam standartları var. sebebini ise gerçekten bilmiyorum...