bugün

Paran yoksa teşekkür et, varsa bahşiş de ver.
ne günlere kaldık. yolda para bulup sahibine teslim eden insanı kahraman ilan ediyoruz. bir insanın zaten yapması gereken bir şeyi yapması bize anormal geliyor. garson meselesi de öyle. garsona teşekkür eden insanı övüyorsak çoğu insan teşekkür etmediği için. yani aslında yozlaşıyoruz toplum olarak.
adamdır.
Teşekkür etmeyi bilen nazik bir insandır.
Bir insanın nazik ve ince biri olup olmadığını anlamamı sağlayan eylem.
Sadece teşekkür ederim diyerek o garsonun gün boyu pozitif bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.
egoist ve bencil değilseniz insani ve gayet doğal bir durumdur. hususi olarak teşekkür edilmesine karşı çıkmak eziklik psikolejisine sahip olmaktır.
Ben ederim açıkçası çünkü bu tür şeyler çok önemsenmese de insanlar için önemlidir aslında mesela bana teşekkür edilmese ben kendimi kötü hissederdim.
emekçi insanlara saygı duyan naif insandır. imkanı varsa bahşişte bırakacak olan kimsedir. adabı muaşeretten bihaber denyolara dert olmuştur.
Nezaket nedir bilen müşteridir.
#birine işini yaptığı için teşekkür etmeniz mal olduğunuzu gösterir.#

Bu yazara oy atmayın. işini yapıyor diye destek görmemesi gerektiğini kendisi beyan etmiş :-).
Kılıbık müşteridir.
adamdır. emekçi insanlara karşı saygısı vardır.
Ilıktır.
Emeğe saygısından dolayı teşekkür eden müşteri.
Çalışanın mutlu ve umutlu olmasını sağlar, kendisine teşekkür edilen çalışma daha mutlu olur, çevresine karşı daha naif olur, bu da müşteriye pozitif enerji olarak döner.
Win 2 win durumu oluşur.
Garsonun da insan olduğunu hatırlayan, o kişinin tek hayatımın garsonluk olmadığını bilen kişidir. Türkiyede maalesef hala zorunlu nezaket kurallarında çok zayıfız. Yada insanlara iyi şeyler söylerken cimri eleştiri yaparken çok bonkörüz. Teşekkür etmek, iyi günler demek sizi öldürmez arkadaşlar.
teşekkür yanında bahşiş bırakanı daha makbuldür.
Şaşırılması gariptir.
geçen sipariş verdikten sonra garsona teşekkür ettim yan masadaki eleman demesin mi " ne yalvarıyorsun abi getirmek zorunda" diye.
Edene değil de etmeyenlere laf etmeli.
Çok önemlidir. insanlık turnusoludur.
aklıma askerlik geldi yemek bölümündeyken kantıncisi bulasıkcısı camaşırcısı gelır benden yemek alırdı bı nevı orda bana muhtaçtı sonra ben ordan cıkıp kantıne gıdıp ordan sıgara alırdım kırlılerım geldı zaman çamaşırhaneye gider verirdim
sımdı bunu nıye anlattım insan insana muhtaçtır su garson su kurye şu çöpçü diye bişey yok gün gelir sen onun işini yaparsın gün gelir o başkasının işini yapar bu dünya böyle kimse kimseden üstün değil..
kim olursa olsun bir nezaket örneğidir. garson, kasiyer, bakkal, satış elemanı, satış müdürü, vesaire... sonuçta bir mal/hizmet/bilgi/destek alıyorsun ve sana yardımcı olan kişiye teşekkür etmen gereklidir. bunu bilip de yapmamak çağ öncesinden kalma angutluktur.
olması gerekendir. aksini iddia eden öküzoğluöküzdür zaten.
Ben her zaman teşekkür ederim. Sadece garsona saygıdan değil kendime saygımdan da dolayı.