bugün

notre dame de paris müzikalinde quasimodo karakterini oynayan, muazzam bir sesi olan ünlü ses sanatçısı.
(bkz: gitan)
(bkz: reviens)
kanada'lı, daha doğrusu kebek'li 26 haziran 1972 doğumlu sanatçı.
gitan adlı parçasının canlı performansının sonuda "merci" ve "ça va" nidalarıyla seyircinin yarısına inme indirmiş, sesi ormanda 8 iş makinası gücündeki adam.
ben böyLe vokaL görmedim...adam bas bas bas bas bas bas bas bariton...ötesi yok...ayrıca şarkıLarı çok kraL...konserLerinde öyLe bir bağırıyor ki izLeyiciLere bir rüzgar daLgası gönderiyor... * *
karizması en üst seviyelerde gezen, inanılmaz bir sesi olan muhte$em vokalist.
notre dame de paris müzikalinde , daniel lavoie ve patrick fiori ile harikalar yaratan, kendisi daha önplanda olmasına rağmen,her fırsatta bu iki sanatçıya olan saygısını ve dostluğunu ön plana çıkaran, müthiş sesli kanadalı sanatçı.
http://www.youtube.com/watch?v=aBXeXBpTVOk
dehset bir ses, baska turlu tanımı yok.

(bkz: dance mon esmaralda)
(bkz: gitan)
şimdiye kadar 3 albüm çıkarmış (seul, reviens, garou), insanın içinde dizine yatsam da bana şarkı söylese saçımı okşasa hissi uyandıran * * müthiş sesli müthiş gülüşlü kanadalı şarkıcı... konuşurken ingilizcesinin fransızcasından iyi olduğu farkedilmiştir. *

edit: gerçek adı pierre garanddır.
türkiyeye gelmesini büyük bir ümitle beklediğimiv evuçlarımız patlayana kadar alkışlamak için yanıp tutuştuğumuz kenedelı şarkıcı.

http://www.youtube.com/watch?v=ste5St6FOg0
l'injustice şarkısı ve celine dion la söylediği sous le vent şarkısı dinlenesi yanık sesli ozan *
Bir barda şarkı söylerken keşfedilmiş, kısa sürede büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başarabilmiş psikopat sesli adam. Aman yarabbi bu adam bu sesi neresinden çıkartıyor dedirten, şarkılarını dinlediğinizde kendinizden geçtiğinizi farkettiğiniz, insanlara fransızca müziği aşılayan sanatçı.
belle şarkısını en iyi o yorumlamıştır, gitan, seul , je suis le meme, demande au saleıl şarkıları aşmış bitirmiştir.

http://www.garouland.com
sesinin duyulduğu insanın tüylerini kaldıran kanadalı sanatcı.
Les Enfoires'te izleyip bir kere daha hayran olduğum Kanada'lı fransız şarkıcı.
muhteşem varlık. sesine kurban olunası insan.
Stand up adlı mükemmel bir şarkıya sahip muhteşem bir ses. Şarkının istisnasız her 47inci saniyesinde koltuğun üstüne çıkıp heyecanlanma sebebimdir.
paris-bercy konserinde belle parçasını öyle bir çığırmışki, ağlatmıştır hepimizi. parçayı, üç ayrı dilde üç ayrı moda sokmuştur.
sahne performansı müthiş, fantastik gırtlağı olan vokal.

edit:imlamsı şeyler.
nasıl bu kadar büyüleyici sesi olduğunu bir türlü anlayamadığım gözleri ve kendisi içimi güp güp ettiren adam.
"Notre Dame De Paris" müzikalinin soundtrack albümünde seslendirdiği "Belle" isimli şarkı ile tanıdığım; Müzik kariyerinde muhteşem performanslara imza atmış, albümleri milyonlar satmış, harika vokalleri ve göz kamaştırıcı şovlarıyla beni kendisine hayran bırakmış kanadalı müzisyen.
muhteşem ses,yüz,göz ve tatlığa sahip fransız şarkıcı. bir 'belle' dedi benim içimi yaktı imansız.
müzikaldeki performansıyla kalbimi fethetmiş olan insan üstü yaratık. romantiklikten zerre hazzetmeyen beni sevgi pıtırcığı moduna sokabilmeyi başarabilmiş yegane insan.
(bkz: pierre garand)
Allah vergisi muhteşem bir ses ve karizmaya sahip sanatçı.
Siyah gömlekleri çok seviyor sanırım.