bugün

Kemal gandhi'yse ingiliz müstemleke nazırı kim oluyor? Kendi kendinizi belli ediyorsunuz.
görsel
https://twitter.com/ATunc...tatus/1120043834900144128
görsel
(bkz: etkisiz eleman)
görsel
600 TL vererek satın alacağını düşündüğü mahallelerden Gürsel Tekin'in dediği gibi kıçına teneke bağlanarak uğurlanmıştır. Milletin tercihinin asıl sebebinin kömür ve makarna olmadığını acı bir dersle öğrenmiştir.
(bkz: kukla)
gereksiz bir karakterdir. dikkate almaya gerek yok.
uğraşılma düzeyine bakıldığında rte'nin dişlerini değil birilerinin başka bir şeylerini söktüğü düşünülen chp lideri.
recep tayyip erdoğan tarafından dişleri sökülen adam. arkadaş öyle meydanlarda laf atmayı biliyordu. aldığı oy zaten ak parti'den korkan bütün sol kesimin verdiği oydur. yani daha ötesi yok arkadaş.
hakkari mitinginde tüm ülkeyi kucakladığını göstermiştir. gandi olduğunu ispatlamıştır.
bayram günü dedemle babaannem arasında geçen diyaloğu aktarıyorum şimdi.

d:dedem
b:babaannem
~haber saatidir ve evde televizyondaki haberler izlenmektedir.
~haber başlığı "gandi diyarbıkar'da" dır.

-b: gandi neymiş yav.? niye gandi diyolar buna...
-d: yav hindistanlı mı pakistanlı mı ne bi adam vardı neydi onun adı ya. huuummmm. dur bi dakka.
-d: heee aklıma geldi dur, indire gandi'ydi...evet indire gandi'ydi demi olm?
-ben: umk...**
not: gerçek bir hikayeden alıntıdır.
hindistanlıların gıcık olabileceği benzetmedir. efenim şimdi, orada bir siyasetçi çıksa, ona atatürk raja falan deseler, olur mu, olmaz.
--spoiler--
ssk genel müdürlüğü döneminde 70 akrabasını işe yerleştirdiği ortaya çıkan, 14 yaşındaki oğlunun okurken aynı anda çalışıp sigortalı olduğu ortaya çıkan, 18 aylık torunu da 2 günlük ssk`lı olan, ona buna "havuzlu villacı" muamelesi çekip milletin kazancı üzerinde şaibe yaratan, fakat sonra kendisine ait havuzlu villası olduğu ortaya çıkan, seçim zamanı kağıthane'de mütevazi bir ev tutup, evine kameraları doldurup, daha sonra lüks bir sitede evi olduğu anlaşılan, etro gömlek giyerken halkçıyım ayağına yırtık ayakkabı ile dolaşmaya başlayan "dürüst, samimi, ilkeli" siyasetçi. ulu önder * *
--spoiler--
kendisine bu lakap sorulduğunda ''gandhi'ye benzetilmek güzel ama benim adım kemal '' diyerek anlayana çok güzel atıfta bulunmuş siyasi lider.
dünyada pasifizmyle, her tür şiddete karşı durmasıyla ünlenen gandi'nin türkiye şubesi olduğu iddia edilen kılıçdaroğlu'nun siperden sipere koşturup poz dağıtması bu zihinleri neden düşüntürtmez acaba?
kemal sunalın bir filminde varya hani korkusuz cengaver onun gibi bişey ama kemal sunal.
(bkz: kemal çömelmezoğlu)
benim koyu chpli babamı bile çileden çıkartan benzetmedir. söylemesi ayıp; "direniş önderi gandhi nere, bu süklüm püklüm pısırık nere" demiştir. hakikaden öyle. gandhi'ye ne yönden benzer? ben bulamadım da...

bu arada babamdan farklı olarak düşündüğüm şey gandhi'nin özgürlük-bağımsızlık direnişinin sembollerinden biri olmasına rağmen kemal k.'nın statükonun temsilcisi olmasıydı. tabi babam chp'ye statükocu dediğim de demediği bırakmıyor. çocuğuma recep adını koyayım dedim deniz koy diye tutturdu.
giydiği gömleğin fiyatını inkar etmeyip "arkadaşlar tavsiye etti aldım" diyen adam. yani gömleğin fiyatının arttırılması falan sözkonusu değil.
seçimlerden önce kağıttepe'den ev tutan üçkağıtçı. şimdi o evde kalmadığı yönünde haberler geliyor.
rixos'larda tatil yapanlara inat, marmaris fransız köyünde tatil yapan adam. hem de tüm ailesiyle birlikte. parası da devletten.
500 tl'lik gömlek giyen halk adamı.
bunun halkı başka yerde.
yarım milyonluk gömlek giyen, torunları dahil tüm aile fertlerini devletin parasıyla sigortalatan büyük vatanperver.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar