bugün

siz binlerce entry gammazlayıp sözlüğü yazılabilir bir yer yaparken 4 aydır tek entry girmeyen yazarın mod olduğunu görüp o değer biçilemeyecek duyguyu hissetmektir bu işin mantığı. he binlerce entry gammazlayan modluğu hak eden ben değilim ama eğer ben olsaydım şahsen bana çok fena koyardı. herhalde o gammaz arkadaşlar da üzülmüşür. üzülmeleri gerekir. geçmiş olsun ne diyelim.
"ben saçımı süpürge edooom sen o kızlara gidooon" diye serzenişlerde de bulunmamalıyız. "bir dahaki sefere, elbette sıra sizlere de gelebilecektir" demiş efendimiz. pek doğru. pek.
karşı cinsiyetten olan gammazları seksi bulmaktır.
sözlük modlarının mesaj yoluyla rahatsız edilememek istenmeleridir. girilen dünya kadar girdiyi modlar gözden geçiremezler, görülen her yanlış mesaj yoluyla modlara giderse de sonucu psikolojik rahatsızlık olacaktır. al kardeşimn gammaz butunu sana, yanlış varsa gönder oraya biz bakarız, gerekeni yaparız.
bir gammazın ağzından;

benim dahil olduğum grubun mantığı; ben kötü yazmıyorum, harika sözlük yazarıyım diyemem elbette ama kötü yazmıyorum. benim üyesi olduğum bir platformun daha iyi olmasını isterim. yazdıklarımın bir sürü kötü içerisinde olmasını istemem, bu sebeple gammazlıyorum. tarih ve saat;in yazdığı sözlük vasat altı olmamalı. tamamen kişisel egom yani.
- napıyosun?
+ gammaz yapıyorum.
- ayıp değil mi olm?
+ onlar bizim entryleri silerken iyi ama.
bazı işlerde mantık aranmaz.

misal yaşlı teyzeleri amcaları karşıdan karşıya geçirmiyor musunuz?
ben geçiriyorum.

ama converse giymiyor ya da başıma türban geçirmiyorum.

neyse,
o işte mantık aramıyorsanız -ki aramamalısınız- bu işte de aramamalısınız. bu iş hayır işidir. "hayır edin ki şerle karşılaşmayın" demiş meydamper. bakın, adını da andım tam oldu.
(bkz: sözlükte gammaz olmanın manasızlığı)
(bkz: gammazı gammazlamak)