bugün

insanı ikisi arasında seçim yapmaktansa intihar ettiresi şey.

https://anket.uludagsozluk.com/s/12286/
Bir insan neden dizi ve filmin versusunu yapar sorusunu akillara getiren hede.
Game of thronesda tahtin sahibi çoktur.lord of the rings de tahtin sahibi bellidir.
yüzüklerin efendisinin yeri ayrıdır. hala başrol kim çözemedim amk.
(bkz: inzibatı çağırın)

(bkz: toplayın liselileri)

kıyasa bak, got iyi bir dizidir hepsi bu, abartmayın lotr nere, got nere.
Biri dizi biri film olan yapımların versusudur. ikisi de birbirinden beterdir. Saçma sapan gram gerçekçiliği olmayanlardır.
Lord of the Rings , got ile kıyaslanamayacak kadar üstündür. Ayrıca , got'u yazılmasına vesile olan eser de lotr'dir.

(bkz: gandalfın geri dönmesi)
ikisinin de kalbimdeki yeri ayrı. hepsi çocuğum gibi.
Kesinlikle game of thronesdur.
biri dizi biri film olan vs diyenleri kürekle kovalamak istiyorum.

kaynak ikisinde de romanlardır kekolar,

the song of ice and fire da , lord of the rings de fantastik bir evrende geçmektedir ve çok fazla başrol karakterin olduğu, hikayenin pekçok farklı gözden gösterir, pek çok benzerliği vardır ama asoiaf lotr a göre daha çok entrikalar üzerinden gider, lotr ise daha derindir ve silmarillion ile de bunu taçlandırır.

ayrıca lotr asoiaf tarzı pek çok eserin ilham noktasıdır.
Katma değer şaban.
got ile kıyaslanamaz bile.
yüzüklerin efendisi ezer geçer.
Adam fantastik filmde gercekcilik ariyor. He bu arada sembolik anlatim diye bir sey var. Evet evet sana diyorum sana. Ikisine de sacma diyen sana.
Olm bunun versusu vardı zaten. Hem got niye ingilizce de lotr türkçe? Yüzüklerin efendisi yeşilçam yapımı mı amk.
lotr kutup yıldızıdır, got ise ona bakarak yolunu bulmaya çalışan okyanusta bir gemi.

lotr türünün mihenk taşıdır, got ise o taştan dökülen toz.

lotr güneştir, got plüton.

şu karşılaştırma lotr'a haksızlıktır. çünkü lotr kendini okutmak/izletmek için got'un yapmış olduğu gibi cinsellik yada aşırı şiddet öğeleri kullanmaz. temizdir. ayrıca lotr kısaydı 3 bölümdü got daha devam ediyor demek ise ayrı bir hatadır. eğer çekilmiş olsaydı kitabı okuyanlar hak verecek, lotr'un her kitabından 3 bölüm çıkardı ve yine lotr bu üstünlüğünden birşey kaybetmezdi.
Tabi ki yüzüklerin efendisidir.
Kesinlikle yüzüklerin efendisi.
yüzüklerin efendisine dair ne bildiğinizi sorgulatacak olan versus.
silmarillion'u okumayan elbette game of thrones diyecektir.
tom bombadil'i bilmeyen elbette jon snow diyecektir.
kişiden kişiye değişebilecek durumdur. zaten ikisi farklı türde denebilecek filmlerdir.
(bkz: ikisinide dene tarafını seç)
game of thrones unutulamayan yaz aşkıdır. lord of the rings ise evlenilecek erkektir.
(bkz: valar morghulis)
orta dünya diğerleri ile kıyaslanamayacak kadar kapsamlı bir evrendir.

6 film çekildi fakat bir 6 filmde silmarillion için çekilebilir rahatlıkla.

bu kadar detay, bir kitap serisi için mitoloji üretmek eşi benzeri görülmüş şey değil.

2 adet tamamen konuşulabilir bir dil olan elfçeden hiç bahsetmiyorum bile.
(bkz: yüzüklerin efendisi/#37349676)
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1496126/+

entrikaysa entrika kardeşşş *