game of thrones'un yakında çıkacak olan facebook tabanlı oyunu.
game of thrones atmosferini verebilen yegane oyun.
büyük evlerin yanındaki küçük ufacık evlerden biriyiz. ana senaryoda olanları uzaktan seyrediyoruz daha ziyade. misal starklara hizmet eden küçük evime , geçen ned stark geldi. ağırladık falan. dedi kral eli olucam, arryn ölmüş. dedim ned, yolun yol değil...neyse böyle irili ufaklı questler yapıyoruz. lakin saçma olan şey şu. sen casuslukla , ayak oyunlarıylada görevlerini yapsan. milletin böğrüne kılıcını sokarakta görevlerini yapsan hiçbir farkı yok.

verdiği kaynak kıtlığı inanılmaz boyutlarda.
çok bağlayıcılığı yok. şimdilik bir şeyler yapmak hoşuma gidiyor elbette ama nereye kadar? insanlara karşı değil belirlenmiş metinler üzerinden oynanan bir oyun. şimdilik bina basmak zevkli. lakin kısa sürede boğar gibi. ayrıca old ways i ne kadar kötü göstermiş lan. bildiğin new ways vs old ways jedi vs sith gibi olmuş. 2 kere old ways seçtim meraktan az daha kızım ölüyordu bir kolu gitti.

ayrıca çok büyük bir dolandırıcılık var ortada.
buraya dikkat.
facebooktan oyunu açtığınız zaman reklam dönüyor yanda birtane. "ücretsiz 5.75 tl kazan diyor. sadece kredi kartı bilgilerini gir ve tamamen ücretsiz olarak oyun içi para kazan!" diyor.

kredi kartı bilgilerinin tamamını istiyor. arkasındaki güvenlik numarasına kadar... hani kafanız çalışıyordur eminim. ama yinede söyleyeyim. vermeyin arkadaşım! donunuza kadar alırlar. düşmeyin böyle 3. sınıf dolandırıcıların tuzağına.

oyun ekibinin bu işle bir ilgisi var mı yoksa başka birinin attığı bir yemmi bilemiyorum. lakin uyarımı da yapıyorum. girmeyin bu işe.
En kısa zamanda deneyeceğim yapımdır. Game of Thrones'sa gerisi teferruattır. Game of Thrones aşktır, candır.
HBO tarafından desteklenen ve oyuncunun yaşadığı olaylar kitaplar değil de dizi ile paralel biçimde ilerleyen flash tabanlı facebook oyunudur. Aksiyon yok, her şey seçimlerinizle alakalı fakat aslında onlar da oyunun sonunu hiçbir şekilde etkilemiyor sadece isminizin önüne seçtiğiniz eğilime göre bir sıfat kazanıyorsunuz. Tabii dizi senede on bölüm olduğu için üç ve dördn arasına ek bir bölüm koymuşlar, kendi haneniz ile ilgili hadiseler koymuşlar. Bir süre sonra kendini tekrarlasa da Westeros'ta bir hane yönetmeyi hayal edenler için eğlenceli.
hemen her facebook oyunu gibi bu da bug manyağıdır.