bugün

aşık olalı çok olmuş kişidir. kutlu, şanlı olsundur.
"eyvah! ayvayı yedin işte şimdi" şeklinde bir cevap vermek istediğim kişinin söylemi.
aşktan yeni çıkmış arkadaşın buna tepkisi; boku yedin:D
(bkz: bana kesin birşey söyle)
ne mutludur bu cümleyi kurana. aşık olduğu kişiyle birlikte ondan mutlusu yoktur, olamazsa da bundan bi mutluluk kaynağı yaratmalıdır. aşkın her hali güzeldir çünkü.
muhtemelen fos çıkacak önermedir. olayın mutlulukla sonuçlanabilmesi için karşı tarafın da aynı nidalarla dolaşması gerekmektedir. o da binde bir ihtimal.
"galiba aşık oluyorum" cümlesini, o kişinin yanında kurabilen kişiler için harika bir durumdur.
aşk karşısında korkuya kapılmış bünyenin sözleri.
"galiba aşık oluyorum" cümlesine "galiba bende" diye karşılık beklenilen vakittir şu vakit!...
ipuçlarını biraraya getirip kendi kendine itirafın ilk cümlesidir. sonra ver elini aşkın dikenli yolları.
b.ku yemiş kişi söylemidir. zira aşık olunan kişiler genelde kendisine seven insanı insan yerine bile koymazlar. acı çektirmekten başka birşey yapmazlar...
yarın unutursun nasılsa diye yanıtlanması gereken başıboşluk
(bkz: ee başka başka)
hiç bir zaman gerçeği yansıtmayan sözcük dizisi. insan aşık olduğu zaman galiba gibi kelimeler kullanmaz. kelime kullanmaz zati. film repliği o sadece.
bu bir kanserli hücredir vücudundaki
elbet saracak tüm bedenini usulca
senden bir parca alacak yavas yavas
sonuna son katacak
sen giderken o hep burda kalacak
söküp atmak imkansız
galiba demen boşa
artık dönemezsin başa
zaman senin için yok artık
tüm zamanların onun
ölmek senin elinde değil artık
o izin verene kadar
sen onunsun...

uzun zamandır aşık oluyorum bende, şiirler yazıyorum böle sahipsiz belki biri üstüne alınır diye.
dönüş yolunu bilmediğiniz bir diyara yolculuğun başlangıç cümlesidir.

(bkz: geri gelen mektup)

"Gözler ki birer parçasıdır sende ilahın,
Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,
Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin! "
sonrasında oldum gelir
- galiba sana asik oluyorum mahmut.. icimde tutamadigim bir seyler var..

+ gazdir o nurten gazdir.. bir sey demedim ama oglen ayi gibi yedin valla.. kakanda gelir birazdan.

- off.. tamam gecti bir anda hislerim..

+ noldu? saldin mi alttan? iyi ettin.. kokusu gelmedi ama henuz.. daha varsa sal.. rahatlamazsin yoksa..
-galiba aşık oluyorum.
+he? ne dedin bacım duyamadım?
-galiba aşık oluyoruuum sanaa.
+haa olur böyle şeyler sıkma canını bak şu köşedeki arkadaşa kaydını yaptır sıran gelince konuşuruz. *
galiba? artık çok geç.
allah kurtarsın.
çok güzel bi histir. o heyecan başkadır efendim. kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi bir histir.
bulaşmayın.
bulaşmayın.
üsküdarda kız kulesinin karşısında düşünülünce tadından yenmeyecek olan sözdür. galiba aşık oluyorum!