bugün

Tarihte birçok kez camia olarak ortaya koymaktan çekinilmeyen durumdur.En yakın örneği yaklaşık 1 saat önce görülmüştür.Galatasaray Cafe Crown takımı evinde Antalya B.B'ye bilerek yenilerek normal şartlarda 2. olup Olin Edirneyle eşleşicekken(Olin Edirne seriye 1-0 önde başlayacaktı ki bütün bu spor ahlaksızlığı burdan başlamıştır.) kendileri bilerek yaptıkları bu spor ahlaksızlığıyla Beşiktaş Cola Turka karşısında 1-0 önde başlayacak bir sistemi ortaya koymuşlardır...
abzürt yazar başlığıdır. gayet doğal herkess kendi menfaatini düşündüğü için hiçte abartılmayacak kadar normal, burda millete giren çıkan neyse artık başkalarına bok atmaya çalışacağınıza kendinize bakın azıcık.

atalarımız zamanında güzel demiş (bkz: iğneyi kendine çuvaldızı başkasına) batırcaksın diye.
(bkz: tufan görünümlü cemal).
bir hafta önceki Galatasaray cc - olin edirne maçında galatasaray cc ye yapılan bariz hakem skandallarından sonra konuşmayan yazar topluluğunun komik olması.
Bunları geçin galatasaraylı arkadaşlar.Sırf kendi takımınız diye beni kötü oylayabilirsiniz ancak böyle saçma cümleler kurmayın.Galatasaray cafe crownla beşiktaş arasındaki ligin ilk yarısında ve bu yarıdaki maçlarda yapılan hakem hataları ne peki.2 maçı da galatasaray aldı,hatırlatırım.Bunları da hatırlatın o zaman.
hiçbir şeyden haberi olmayan yazar başlığıdır. edirne olin sırf galatasarayı iki maçta yenip galatasarayla eşleşebilsin diye öyle takımlara maç verdi ki ligin şekli değişti. pınar karşıyakaya maç verdi bilerek , (hem de kendi evinde) beşiktaşın başını belaya soktu. trabzonspora maç verdi. trabzonsporu küme düşme potasından çıkardı , bornova belediyenin başını yaktı. tofaşa maç verdi , az kalsın tofaş gibi bir takım play-off lara kalacaktı. antalya bşb zar zor geçti tofaşı. az kalsın antalyanın da canı yanıyordu.

peki antalya nasıl kurtardı kendisini? son maçta , yani bugün galatasarayı yenerek. bunun nedenlerine gelince:

1- galatasaray rüya takım değildir , her maçı kazanamaz.
2- antalya bşb nin tek çaresi bu maçı kazanmaktı. tüm güçleriyle asıldılar maça.
3- galatasarayın kaybedeceği hiçbir şey yoktu.

galatasaray türkiyenin en köklü kulüplerinden birisidir. olin edirneyle uğraşacağını sananlar , bu işi gerçekten bilmiyorlar. ayrıca olin edirne çıksa ne olacak? galatasarayı play-off ların dışına atabilecek güçte midir edirne olin? galatasarayın şimdiki rakibi kim? beşiktaş cola turka. edirne olinin 2 katı gücünde bir takım. galatasaray bu ufak detaylarla uğraşmaz. maçını oynar , yoluna devam eder. hedef şampiyonluksa (ki öyle) edirne olinmiş beşiktaş ct ymış , dinlemez.

bir de bu maçın özet görüntüleri bile izlenmiş olsa bu başlık açılmazdı. maçı vermek isteyen takım bu kadar 3 lük atmaz. fark bir ara 9 a çıktı galatasaray lehine. maçı verecek takım farkı niye açsın? o farkı kapatan antalyanın oynadığı topu bir izleyin derim. son terlerine kadar savaştılar. onların emeğine laf atmak saygısızlıktır.
Bildiğim kadarıyla lig usulü yapılan spor müsabakalarındaki takımların hedefi sezon sonunda şampiyon olmak. Galatasaray Cafe Crown'da bu noktada şampiyon olabilmek için bir strateji kullanmıştır. Kurallara aykırı herhangi bir şey yapmamıştır. Buna ahlaksızlık demek densizlikten başka bir şey değildir.
duyduklarıma göre antalya'nın fena halde ballı olduğu ve salladıkları topların dahi basket olduğu maçtır.

çok korkma bjk,fazla acıtmayacağız!

(bkz: korkunun ecele faydası yok)
(bkz: bilerek yenilmek)

maç sonunda tahmin etmiştim böyle bir şey yazılacağını. keşke maç izlenilseydi ya da tarafsız gözle izlenilseydi. antalya benim izlediğim en iyi son çeyrek performansını koydu ortaya. öyle şutlar kullandılar ki, ''hadi be. nasıl soktular bunu.'' dediğim çok sayı oldu. bir ara farkı 3 sayıya kadar indirdik fakat antalya yine açtı farkı. tahmin ediyorum bu gece saatlerinde karşılaşma tekrar yayınlanacak. vaktinizi ayırıp birkaç dakika izleyin. söylemeye çalıştığımı daha iyi anlayacaksınız.

maç sonunda gözleri dolu röportaj veren muratcan'ın duruşundan, halinden anlayabilirdiniz antalya'nın maçı ne kadar istediğini. ayrıca maç spikeri ve yorumcusu maçtan hemen sonra, galatasaray'ın böyle bir şey yapmadığını, iki takımın da ne kadar çabaladığını, çırpındığını anlattı.

keşke basketbola şu gözle bakılmasa.
fenerbahçe 15 yaş altı futbol takımının en büyüğü 14 yaşındaki 11 futbolcusuna 15 - 50 yaşları arası 40 kişinin saldırmasıyla görülebilecek ahlaksızlıktır.
saçma bir düşüncedir.olin edirne beşiktaş'ın yanında devede kulak kalan bir takımdır.galatasarayın kaybedecek bir şeyi olmaması ve antalyanın maça asılmasıyla olmuş bir skordur.

edit:gs 1-0 önde başlıyormuş.uyarı için teşekkürler asg13.
2.ben ne dıyorum sen ne dıyosun ne iğnesi ne çuvaldızı...
6.sen beşiktaş galatasaray maçlarını izlemedın galiba...
8.maçı da izledim her şeyi de gördüm.oktay mahmutiyi de gördüm ,ermalı da gördüm,yapılmış planı da gördüm...
9.ama bence yanlış.tarihte de olduğu gibi şerefli ikincilikleri seçerim.seçtik de...
14.bakalım aynı rahatlıkla bizle oynarken de hareket edecek misiniz?...