bugün

kesinlikle varlığını her zaman hissettiren komplekstir.

bu durumu sadece bu arkadaşlarda gözlemliyoruz. ne fenerbahçe, ne beşiktaş ne de başka bir takım taraftarında bunlarda olan aşağılık kompleksi yok.

bir başlık açılıyor, örneğin felipe melo vs manuel fernandes başlığı. başlığa baktığınızda çoğunluğun fikri manuel fernandes'ten yana. ancak galatasaray taraftarı ne yapıyor? kendisi de farkında fernandes'in üstün olduğunun ve bunu fikir olarak beyan etmek yerine bu durumu çekemediğinden ötürü direkt olarak eksi oya abanmakta buluyor çözümü. bu konuda yazdığım bir entry'ye 1 dakika içinde 5 eksi oy gelmesinin başka bir sebebi olamaz.

ayrıca bu heriflerde çok ilginç bir taraftarlık olgusu var. yılda sadece 2-3 maçı seyredip, ölümüne galatasaray fanatizmiyle geziniyorlar. hemen bununla ilgili de bir örnekleme yapayım. geçtiğimiz hafta oynanan fenerbahçe - galatasaray maçı sonrasında facebook'ta geziniyorum ve tanıdığım bir çok arkadaşım galatasaray ve galibiyet ile ilgili entry giriyor. adamları tanıyorum, futbol ile uzaktan yakından alakası olmayan insanlar. yılda sadece 2-3 maç izliyorlar, onlar da çoğunlukla derbiler oluyor. her neyse, 4 gün sonra trabzonspor maçı vardı galatasaray'ın, bu şahıslara sırf gıcıklığına soruyorum maçı izleyip izlemeyeceğini. izlemeyeceğim diyor. "e 4 gün önce ölüyordun galatasaray sevgisinden, ne oldu?" diyorum. o derbiydi diyor. ulan sizin taraftarlık olgunuza sokayım.

bugün beşiktaş maçı oynanıyor. galatasaraylı bir arkadaş kupon yapmış ve ilk yarılı beşiktaş'a vermiş. kuponu ilk yarıdan yatmış ve benim gönderime yorum yapıyor; beşiktaş golü yedikten sonra sinirle bir şeyler yazmıştım, onun altına yazıyor yani. her neyse, bir kaç yorumlaşma sonra "benim kupon yattı, stoke atar inşallah bir kaç tane daha" diyor. ulan şerefsiz, beşiktaş kürt takımı mı? türkiye'nin takımı. sen nasıl türksün. işte galatasaraylı çoğunlukta, bakın herkes demiyorum, böyle bir kafa var. uefa da yürümemiz bile batıyor adama. olacak iş değil.

beşiktaş maçında yine bu arkadaşlar ezile ezile bir puanı kurtardıktan sonra sanki galip gelmişçesine sevinmiş ve saha içinde bir takım taşkınlıklar yapmışlardı. hayatımda bu kadar aciz bir takım ve taraftar grubu görmedim.

neyse, hadi iyi geceler. bekliyorum seri eksilerinizi.

edit: entry'yi girdikten 3 saniye sonra eksi basan şahsı kutluyorum. busunuz işte. okumuyorsunuz bile. acizsiniz.

beşiktaş'lıyım ben bu arada. 3,5 senedir yazıyorum sözlüğe, bilen bilir az çok.
fener taraftarındaki bi b.k yapamamışken kendini üstün görme kompleksinden kaynaklanan durumdur. neden biz bi b.k yapmışken kendimizi üstün göremiyoruz der gs taraftarı, aşağılar kendini.
Biz aşağılık kompleksindeysek siz neyin neresindesiniz çok merak ediyorum.

not: cümle biraz düşük sanki ama anlayana.
var olan komplekstir. ulan başlığı açan adam beşiktaşlı, ama adamlar halen "yarak kafalı fenerli yazar" falan tribindeler. la adamın yazısını okusanıza azıcık bebeler.
bizim uefa kupamız var diyen taraftar t,pi ulan son 5 yıldır o kupada köy tskımlarına eleniyorsun yada katılamıyorsun bile.
Not:Beşiktaş Taraftarıyım
fenerbahçe taraftarındaki kötü futbolu görmeyip ''çok iyi futbol oynuyor bizim takım'' kompleksiyle doğru orantılıdır.

Not: Bende beşiktaş'lıyım.. yazını okudum beğendim.
yahu gs, fb veya bjk tarafatarı olmak bir özellik işimi ki? kimimiz rengini begendik de tuttuk takımımızı kuçukken, kımımızın babasının takımı dıye tuttu, kımımız ismini begendiğimiz yabancı bir futbolcudan dolayı mahallede top oynarken şut çekerken onun adını soyledık onun takımını tuttuk.
durum buyken nasıl gs taraftarı diye mılyonları ıçıne alan bir genelleme yapılır mantıkta yerı varmıdır bunun. ha oyle dusunuyosan bjk ,fb ,gs o bu şu hepimiz aynıyız bırının bırınden nasıl farkı olsun aynı ulkenın aynı kulturun ınsanlarının. futbolu sevdık bir takım tutmak gerekıyordu herkes de kendıne göre bir takım seçti hepımız aynıyız.
başlığı açan yazar beşiktaşlı olduğu halde yok fenerliler böyle yok şöyle yok böyle,okudun mu gerizekalı denilesi taraftar grubu,aynı zaman da oyunla skorla atılacak bir kompleks değildir ki gördüğümüz üzere söz konusu fenerbahçe olunca tavan yapmaktadır..