bugün

family guy özentisi bir dizi.
ilk bölümü gayet güzeldi, tabi anlayana. Komik miydi? Hayır. Güzel espriler var mıydı? evet. buradan hiç gülmedim, güzel espri yoktu diyenlere söylüyorum. dizinin içinde çoğu kişinin anlamayacağı espriler vardı. Örneğin; esnafın bir araya gelip marx, engels, lenin ve stalin'in birlikte olduğu fotoğrafı oluşturması, eylemcilere şiddet uygulanması, başbakanın arkasından gelen yüzlerce koruma arabası gibi siyasi gönderme yapan espriler gerçekten çok güzeldi. ancak siz pis yedili tarzı dizileri izleyip, o dizilere güldüğünüz için bu esprileri anlayabileceğinizi düşünmüyorum.

ilk bölümü yayınlandıktan sonra hala family guy, simpsonlar çakması diyen kişilere sesleniyorum. ya geri zekalısınız da aynı konu olmadığını anlamadınız ya da ilk bölümü izlemeyip yorum yapıyorsunuz. Ayrıca bir dizi aynı türden diye bir filmin çakması olmaz.
gayet başarılı çizgi film bu akşamki bölümü çoğu tv dizilerinde filmlerinde konu alınmamıştır eşitlik,sol,işçi,emekçi,karl marx felen.

sabri gibi kaliteli oyuncunun fenerde ne işi var la ? bu senaristlerde hiç beyin yok canım.

edit: baştan iyidi eşitlik,sol,karl max felen sonra tipik türk çigi filmi çıktı ulan onları yakmak karl max,işçiye emekçiye hakarettir ibneler.
tutmayacak çizgi dizidir. family guy , simpson nerdeee fırıldak ailesi nerde.
aldığım eksilere bakılacak olursa genç fırıldaklar rahatsız.
Türkiyenin seviyesinin üstünde bir yapım, kafamız basmadığından yayından kaldırılması başlamasıyla aynı döneme denk gelen yapımlar arasında yer alır.
çizgi dizi olması bile yeterince şaşırtıcı bir gelişme ve atılımdır.
reklamı southparkın arkasından çıktığı için beklentimi yerlere kadar düşürdüğüm, buyüzden muhtemelen azcık potansiyeli bile varsa beğeneceğim yapım.
biraz komik olsa daha güzel olurdu.
mesaj verme amacı taşıyan türk usulü family guy.

bu gece tekrarına denk geldim. kendi fikrim ilk bölümün çok başarısız olduğu yönünde.

tiplemeler çok itici. mizah dergilerinin amatör sayfalarından çok daha güzel tiplemeler çıkıyor. animasyon aksıyor. seslendirme için ünlü ve kaliteli isimlerle çalışsalar da oturmamış ya da fazla yapay duruyor bilemedim.

kurgu ve senaryo sıkıntılı. verilmek istenen, eleştirilmek istenen ne kadar güzel olsa da bu saydıklarımın arkasında kalıyor.

ülkede onlarca kötü/rezil yapım varken niye buna yorum yapıp kötü olduğunu belirttim? çünkü alışılmışın dışında bir şey deniyorlar, iyi bir şey deniyorlar. ama şahsi fikrim ilk bölümün oldukça vasat olduğu yönünde.
bol sosyal mesaj vermesi, ve hükümet karşıtlığına rağmen tutmayacaktır. gönül aynı dik duruşla devam etmesinden yanadır.
türk televizyonlarında bir ilktir fakat izlediğim kadarıyla bir family guy değildir belki biraz ilerleyince oturabilir ama izleyicisiyizdir.
Family guy çakması bir çizgi dizi. Takipçisi olmayacağım çünkü tepkiliyim. Neden özgün bir format değil ? Neden dünyanın bu işi en iyi yapanları ile yarışa kalkıyorsun ? Neden kendine göre bir konu ve kulvar açmıyorsun. Bu zamana kadar zaten yapılmayan bir iş. 2 yıl daha yapmasak kimse ölmezdi. En azından senaryo ve kurgu üzerine çalışılırdı. Ana avrat sövdüğümüz çinlilerden ne farkınız var. Boktan bir dizi tavsiye etmem. Paranız varsa birlikte para koyup bizde simpsonlara girelim bari 9 kişi.
yabancılarda the simpsons family guy tarzında bir dizinin türklere uyarlanmış halidir.
ailenin en küçük çocuğu tosunu 90lı yılların pop müzik gruplarından oya&bora'nın oya'sı oya küçümenin seslendirdiği dizidir.
Türk televizyonlarında çizgi filmi oturtmaya çalışıyorlar ama yemez abi.Kim izleyecek bu diziyi yabancı çizgi film izleyen gençler mi.Adamlar Simpsons izliyor sana sümüğünü bile sürmez.Yetişkinlere zaten kakalayamazsın bu yaşta çizgi film mi izliyon la diye dalga geçerler adamla göze almazlar..Çocuklar içinde konusu uygun değil.Eee kim kaldı geriyee.Zaten bir boka da benzememiş..
senaryosunu coşkun ırmak'ın yazdığı, erdil yaşaroğlu'nun kuzeni varol yaşaroğlu'nun yönettiği, türkiye'deki ilk çizgi dizidir. ilk izlenildiğinde ister istemez amerikan ve ingiliz çizgi dizileriyle karşılaştırmaya çalışsak da buna uyarlama demek, emeklerine saygısızlık olabilir. sonuçta ekonomik, tarihi ve sosyolojik açıdan bunu ilk yapanın biz olamamamızın bir sürü sebebi var. ancak karakterler biraz daha özgün çizilebilirdi. karakterlerin konuşma tarzları ve diyalogları türk usulüne gayet uymuş ve ortaya amatör bir animasyon dizi çıkmış. başlangıç olarak fena değil ama umarım bu dizi, türkiye'de yapılacak diğer daha iyi animasyon dizilerine öncü olur.
gerçek başbakan karikatürün çizmekten korkan bir grafi 2000 projesidir. elalem obamayı çiziyorlar kendisi anlayış gösteriyor. bizimkisi hemen hapse tık. yok arkadaş bence türkiyede böyle şeylere hazır değil 4-5 bölüm sonra biter.
çok zorladım kendimi ama bir bir family guy, bir the simpsons ya da south park değil hocam.

varol yaşaroğlu için güzel bir proje ama pek tutulacak gibi de değil açıkçası.
Daha iyi olmasını umut ettiğim çizgi dizi. Beklentilerin altında kaldı ne yazık ki.
Türkiyede ilk değil. yine grafi2000 tarafından yapılan 2004 yapımı bir yetişkin çizgi dizisi daha var. yanılmıyorsam kanald de çıkıyordu (bkz: pembe ve mavi) family guy hayranıyım bu dizininde tutmasını yenilik yaratmasını isterim ama pembe ve mavi ile aynı sonu paylaşıcak gibi.
Gördüğüm fragman kadarıyla Türkiye'de hala yapılamıyor, olmuyor dedirten çizgi film.
Türkiye de yapılmış ve siyasi göndermelerde bulunan diğer dizi, film, tartışma programları gibi askıda kalacak çizgi dizidir.
En kisa zamanda yayindan kaldirilmasi gereken cizgi dizi. Boyle igrenc bir sey olamaz.
türk usulü family guy. olmamış.
An itibariyle yayinlanan cizgi dizi.
güncel Önemli Başlıklar