bugün

10 yedikten sonra aklina birden dostluk ayildiz kardeslik felan geldi hehe tabii, hadi ordan birdaha size destek mestek yok...
Uzun zamandır bende varolan his. Derbilerlerde gencecik insanlar bıçaklanıyorsa, maçı futbolla değil sahada çıkan olaylarla anıyorsak, en önemlisi avrupada birbirimizi desteklemiyorsak sevdiğimiz şey futbol mu holiganizm mi diye sorarım?
Bu ülkede ne yapcan bıkacan tabiki de futboldan.
başıma liseyi bitirdikten sonra gelmiş eylemdir. multifenerbahçeliydim bıraktım, ne kadar forma şort tişört varsa salak gibi para harcadığım mahallenin çoluğuna çocuğuna dağıttım. mutluyum. ne "abi geçen nasıl koyduk ama size" ne "kanka geçen akşam sokup çıkarmışlar size" muhabbetlerine maruz kalıyorum ne de saçma sapan spor programları izleyip zamanımı boşa harcıyorum, geçmişte harcadığım paralar da bugün bana kalıyor en iyisi. şimdi dönüp bakıyorum da lan ne salakmışım gerçekten. tabi başta ailem çok şaşırmıştı bu duruma futbol manyağı birisi olarak bilinen insandım açıkçası mal mal hareketlerim vardı, maç kaybedince hayata küserdim falan. lan gerçekten gerek yok, altı üstü kulüp lan yani daha açık ifadeyle "dernek". ilgili konuda bir bilim okuduğum için de soğumam kolay oldu. o uğruna adam ölen kulüplerin bildiğin "şiddet gören davıkları horozlardan koruma derneği"nden farkı yok statüde. iki renginin peşinden koşupta kendini paralamana gerek yok bence. zaten sikine takan olmuyor. kendi açımdan konuşacak olursam futbolsuz hayat en güzeli, hayatımdan tat alıyorum, zamanımı aileme harcıyorum. zamanında olması muhtemel transferlerin üzerine yaptığımız aptalca konuşmalarla harcadığım zamanlara yanıyorum şimdi, sokarım transferine de sana da lan işim gücüm yok mu benim. kanaatimce, kişi spora ve sikimsonik spor derneklerine verdiği değeri her an kendisinin yanında olan ailesine verirse bence daha çok karlı çıkar hayatta. renginizi de sikeyim kulübünüzü de. saygılar.
her aklı başında insanın eninde sonunda yapacağı eylem.
türkiye'de oynananından beşiktaşlılar hariç herkesde gözlenen durum.

bonservisler paris oynanan futbol muş.

izleme izlettirme.
taraftarlık yapmak yerine başka takımlara zevzek zevzek laf sokan insanlar yüzünden gelinen durumdur.
futbol bilmeyen insanların aptalca konuşmaları yüzünden oluşan medya kirliliğinden mütevellit oluşan durumdur.

şahsen bu akşam ki derbiyi adam gibi anlatan tek kişi görmedim.

birileri şike , birileri balon patladı diyor.

aloooo velet gibi birbirinize laf sokacağınıza futbol konuşun.
uzun aradan sonra babamla yan yana maçı seyrettik. yahu adam 2. spiker. herkese küfrediyor bağrıyor bu ne yav. pozisyon tekrarında bile sövüyor laaaan heeeeytttt!!

eziyet oldu lan maç bana..