bugün

erkek işi olarak tabir edilen futbolla kadın ilgilenirse erkeğin gözünde o kadın nasıldır?
ofsaytı bilen kadındır.
erkeklerin, varlığını kabul edemedikleri kadındır.
normaldir.
basket atıldığında "gol" diye bağırmaz.
tanım: futboldan anlayan kızın, kadın olduktan sonraki halidir.

yahu arkadaşım, ister anlar ister anlamaz sana ne? hadi anladı diyelim, neden erkeklerin gözünde farklı bir yeri olsun? futbol bilen insanlar, insanlıktan mı çıkıyor? madem polemik oluşturmak amacınız, bari usturuplu yerden sallayın şu laflarınızı. biraz mantıklı olsun. ayrıca; futbolu seviyorum ve biliyorum. ve her zaman da seveceğim.
(bkz: ben)
(bkz: hakan vurursa gol olur vurdu aut)
erkekleri 'a sen ofsaytı bilmiyor musun?' sorusunu sorma zevkinden mahrum bırakan kadındır. Hem futbol anlaşılması o kadar zor birşey değildir. *
erkeğini doksan dakika mutlu edebilecek kadın anlamına gelebilir. uzatmalara kalması durumunda, bu mutluluğun erkek kişisinde yarattığı hüzün gözle görülemez. " galiba "
ben ...)
22 kişinin bir top peşinden koşmasının amacını çözmüş kadın.
(bkz: simge fıstıkoğlu)
futboldan anladığını sanan kadından daha faydalıdır daha güzeldir.
hasta olduğum kadınlardır.
''futboldan anlayan kadın yoktur. anladığını sanan kadın vardır. '' diyen adamdan daha iyi anlayan kadındır. o net. kadınlar futbolu anlamaz değiller. sadece ilgi duymazlar. dahası, genele bakıp, bunu herkes için böyleymiş gibi göstermek de ayrı bir saçmalık.

biz, ön liberoyu ofansif orta saha sanan erkekleri de gördük. yani bunun cinsiyetle pek alakası yok.
Bu konuda alman kadınları iyidir. Ayrıca Amerika'da kadınlar erkeklerden daha iyi futbol (soccer) oynar ve bilir.
iticidir.
kendisinı alıp pamuklara sarıp sarmalamak lazım gelir.
bana hep itici gelen kadındır. Tamam sevebilir ama sürekli futbol muhabbeti yapması nedense bana samimi gelmiyor.
oje sürebilen, fal bakan, altın günlerine giden erkekle kapışır.
biliyor da her muhabbete girmiyorsa iyidir. öbür türlü kahvede birlikte çay içip maç izlediğiniz mahmut a aşık olmuşsunuz gibi gelir.
şu anda galatasarayın ideal dizilişi nasıl olmalı diye sorduğum kadındır. futboldan anlamaları da hiç de kötü bir şey değildir. hatta gayet hoş. çok hoş.
bir yılı geçkindir sözlükteyim.ikinci kez entry girmemi sağlayan başlıktır kendisi.

şurada bir anlaşalım. nedendir bilinmez. futboldan anlayan kadın deyince insanların gözünde, erkek gibi, bakımsız, salaş, her iki kelimesinden biri küfür olan kaba saba tiplemeler belirmiş. bütünüyle yanlış.

birçok erkeğe itici gelebiliyor olabilir yine de. saygı duyarım. belli ki onlar, beraber maç izleyebilip, ''penaltıyı vermedi yaa'' , ''bariz ofsayttı işte'' , '' 4-4-2 yanlış taktik bu maç için'' diye yorum yapabilcek kadınlar yerine, ''hıaaağğ bence futbol çok manasıııız, onca adam bir topun peşinde, hadi kapatıp film izleyelim'' diyebilen kadınlardan hoşlanıyorlar.
Birde pes oynamayı biliyorsa 12 saat buzdolabında beklet sabah yersin.
futbol maçı izlerken erkekten daha çok konuşurlar.