bugün

futboldan anlamayan erkekler, izledikleri bir maçı daha sonra tekrar tekrar izlerler çünkü ilk izlediklerinde anlayamamışlardır. futboldan hiç anlamayan erkekler ise maçı tekrar tekrar izledikten sonra birde maç hakkındaki yorumları dinlerler, bunun sebebi de yorum yapan şahısların düşündüklerini düşünememeleri ve gördüklerini birçok kez izlemelerine ramen görememeleridir.
milli maclarda, "kirmizilar mi bizim" diyen erkektir.
erkek değillerdir. puşt gibi ibne gibi bişeydirler.
futbol yerine basketbol seven erkektir. eğer haftanın yedi günü kaslı erkeklerin cirit attığı spor dallarını şevkle seyrediyorsa da erkekliğinden şüphe duyulması olası erkekimsidir.

(bkz: en saçma genelleme benim oldu şimdi)
kölesi olunacak erkek tipidir.basketbol, kayak, golf gibi daha güzel sporlar var ama dimi 8)
futbolla ilgilenmeyen kişidir. yoksa futbolda anlamıyacak bişey yok. 1 top 22 adam 9-10 kural hepsi bu, atla deve değil ya.
zamanında kız gibi yetiştirilen erkeklerdir.
futboldan anlamayan erkekler yoktur, gayler vardır.
football manager oynamamış,avrupa'dan futbol tarzı programları seyretmemiş ve de en kötüsü türkiye'deki ligimizi takip etmeyerek büyük gaflete düşmüş olan erkek kişisidir.
taç,ofsaytve korner'den anlamayan yeri geldimi en iyi futbol yorumcu kişiliğine bürünüp futbolculara, teknik adam'a sidik savuran zihniyet.
(bkz: eyvah)

şimdi futbolla hiç alakası olmayan erkekler bir yana alakası olupta futboldan anlamayan erkekler vardır. mesela deli bir taraftar, neredeyse holigan denecek kadar fanatik bir erkek; halı saha maçında top ayağına gelince "lan ben bu topa şimdi vuracak mıydım?" şeklinde ne yapacağını bilemez. aha bu futboldan anlamayan erkek biiiiiirr..

bi de hayatında 2-3 maçı arkadaş zoruyla izleyip, futbolu izlemekten ve takip etmekten hoşlanmayan tipler vardır ki; bu adamları bir maça davet ettim mi gelir, oynar, döktürür, gider. polemiğe bile girmez, s.kip geçer yani. bu adam ilgisiz ama yetenekli. aha bu da futbolda anlamayan erkek ikiii...

işbu entry hayal gücü ile değil gözlem sonucu yazılmıştır.
yemek yapmasını bilmeyen kadın gibidir.
spiker - bir gol herşeyi değiştirir
arkadaş- nasıl yani abicim şimdi gol olunca saha maviye dönecek, futbolcular bayan olucak, kale direkleri yerinden falan mı çıkacak?
korfezimbakiste - hönk !
Pes'te döktürür.*
bu yüzden bir eksiklik hissetmeyen erkektir ayrıca.
22 adamin bir topun pesinden kosmasina anlam veremeyen erkektir... hayatta resim gibi, klasik muzik gibi, sanat sergilerinde tarifsiz keyiflere gark olmak gibi aktiviteler mevcutken bu vahsi ve basit eglenceyle kaybedecek vakti olmayandir.. ayrica, kadina deger vermeyi de iyi bilir bu erkekler... bilmem anlatabiliyor muyum?.. haydi optum gıdıdan.***
bazen sevilesi erkektir.. futbol için seni eken sevgiliden bin kat daha degerli insandir..
itici erkektir.
yorum yapmadığı sürece hiç bi sakıncası olmayan erkektir. fakat yorum yapınca aptal durumuna düşüyorlar. hele sözlükte yorum yapınca sözlükten soğutuyorlar.
(bkz: okan bayülgen)