bugün

diesel'in eşsiz parfümü.kokusunun yanı sıra şişesi ve kabıyla da çok dikkat çeker.
Kesinlikle harika ve çok seksi erkek parfümüdür. Kız arkadaşımın değişilmezidir.
şişesi mataraya benzetilmiş bir diesel parfümüdür.
üzerindeki use with caution ibaresini dikkate alarak kullanmanız gereken dieselin son on yıldaki en güzel kokularındandır, içeriğindeki anoson sayesinde fazladan birkaç püskürtme ile ilk sıktığınız anı burnunuzun direğini kırmakla meşgul edebileceğiniz uzun süre üzerinizden eksik olmayan eşsiz erkek parfümü.
değişik bir tınısı var bu parfümün ya, çağrıştırdığı şeyleri ya na nasıl bir koku olduğunu, neye benzediğini, kokunun karakterini nedense tanımlayamıyorum ama her seferinde beni etkilemeyi başaran bir parfüm.
bu parfümle ilk tanışmam sanırım bundan 2 ya da 3 sene önce falan bir alışveriş merkezinin girişinde bir kızın "denemek ister misiniz?" deyip, cevap vermeme fırsat vermeden bileğimi tutup iki fıs sıkması ile olmuştu, ki normalde hiç sevmem olur olmadık parfüm kokularını üzerimde hissetmeyi. zaten bu parfümde ilk etapta meyvemsi bir hava olduğu için, ben de meyvelerden olduğu kadar meyve kokularından da nefret ettiğim için kıza ve işgüzarlığına iyiden iyiye sinirlenmiştim.ama üzerinden bir süre geçti, koku burnuma acayip güzel ve çekici gelmeye başladı.
ve baya da kalıcı, gerçekten sabah sıkın bileklerinize, aynı günün gecesi bileğinizdeki kokuyu koklayarak güzel bir uykuya dalabilirsiniz o derece...
dieselin "lezzetli" olarak tabir edebilceğim erkek parfümüdür. erkeğe en çok yakışandır. afrodizyak etkisi yaratır.
Kalıcı ve güzel bir erkek parfümüdür.

Bu kadar beğenilmesi sebebiyle dikkatimi çeken ve ileride erkek arkadaşıma alırım diye kafamda kurduğum, sonra da gidip bir parfümeride kokusunun nasıl olduğuna baktığım parfümdür.

izlenimlerimi anlatayım:

Karton kağıda parfüm sıkıldı. ilk başta bu mu ''ful for layf'' diye can attıkları dedim kendi kendime. Aradan geçen dakikalarda koklarken ''eh fena değil'' dedim. Ve aradan yaklaşık 2 saat geçtiğinde kokusu çok güzelleşti. Ve şimdi aradan bir gün geçti, bilgisayarımın başına otururken kokusu bir anda burnuma geldi ve çok hoşuma gitti.

Şimdi bayılıyorum bu parfüme!
kesinlikle yazın kullanılacak parfüm değildir, olur da efor sarfederseniz veyahut işyerindeki klima bozulur da terlerseniz kokusu çok ağırlaşıyor. ama diğer üç mevsimde çok başarılı buluyorum.

unutamadığım bir olayı anlatayım; bayram sonu tokalaşıp yanak vurdurduğum bayan arkadaş 10 saniye kadar sonra "seninle bayramlaştık ama gel bir daha barışalım" diyerek tekrar tokalaştı, sonrasında onca insanın arasında sarıldı. (8-9 kişi vardı, 10 diyelim yuvarlak) aradan 1 saat kadar geçtikten sonra çay içmeye yanıma geldi.. sonrasında neler olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur işte.

cevap: ne olacak, evli bayanlardan uzak durmak lazım.

tanım: her kesimden kadını baştan çıkaracak parfümdür.
kalıcı ve ağır bir diesel parfümüdür. aslına bakarsanız pek de özel bir koku değildir ama 5 metre öteden kendini belli eder. bu yüzden de çok tutmuştur.
ilk koklamamda mandalina kokusu la bu dediğim sonrakinde rakı kokusuna benzettiğim en son koklamamda çok beğendiğim harika parfümdür kendisi.
satın almaya karar verdiğim parfüm markası.
2 yıldır kullandığım ve uzun bi süre de değiştirmeyi düşünmediğim parfüm. daha önce envai çeşit parfüm denemiş biri olarak polo sport ve Carolina herrera'yı da çok severek kullanmıştım ama diesel'in bu parfümün seksiliğini hiç biri yakalayamaz.
kız arkadaşlarımın ısrarıyla denemeye başlayacağım parfüm. 75 ml'sini 185 tl'ye aldım ve kazık yiyip yemediğimi bilmiyorum, elime ulaştıktan sonra detaylı analizini yapacağım.
invictus'le tanıştıktan sonra, bir ara uzaklaşmıştım 4 yıl sonra. şimdi tekrardan aldım, aynı eski sevgili gibi, ne unutuluyor, ne de kokusu burnun ucundan gidiyor.
başarılı bir parfüm, yıllar geçmesine rağmen ayak altlarına düşmemiştir daha.
kaliciligi ve farkedilirligi ile benden gecer not almis icerigindeki anasonla erkeksi olan diesel parfumu. ilk only the brave almistim cok iyiydi fakat fuel kadar kalici ve farkedilir degildi.

cok uzun sureli kullanimda biktirabilir. bazilari kokusunu cilek rakisi olarak tarif etmekte. ne olursa olsun denemeden almamanizi tavsiye ederim.

ilk zamanlar fiyatlari simdiki gibi ucuk degildi epeyi ucmus fiyatlari. 50 ml si 130 tl den satiliyor. yuh !
kalıcılığı ve farklılığı ile ön planla çıkan, kendini fark ettiren , baharat özlü başarılı bir parfüm, bir haftadır kullanıyorum ve herkes parfümümü değiştirdiğimi farkında. Diesel başarılı bir çalışma yapmış.
Akp doneminde piyasaya çikmiştir.

(bkz: badi ama biri yapacaktı)