bugün

Kuantum fiziği gibi karmaşık bir konuyu basite indirgeyerek uzman olmayan kişilere bile anlatabildiği için Dr. Kuantum olarak ünlenen ABD'li Fred Alan Wolf, 72 yaşında bir kuantum fiziği profesörü.

Kuramsal fizik üzerine 1963 yılında UCLA'da doçentlik ünvanını kazandı. Uzayda yol alabilmek için geliştirilen nükleer ateşleme sistemi Project Orion'da çalıştıktan sonra, bilinç, fizyoloji ve ruhaniyet arasındaki ilişkiyi araştırmaya koyuldu. Araştırmaları onu, ünlü fizikçi David Bohm'la yaptığı uzun görüşmelerden, Peru'nun büyülü ve gizemli ormanlarına, Werner Heisenberg'le buluşmalardan, Meksika'nın çöllerine kadar birçok farklı yere götürdü.

Kuantum fiziği hakkında 11 kitap yazdı. 1982 yılında 'Taking the Quantum Leap - Kuantum Sıçramasını Yapmak' adlı eseriyle ABD Ulusal Bilim Kitabı Ödülü'nü kazandı. Yarı belgesel yarı kurmaca film What The Bleep Do We Know'a esin kaynağı oldu. San Diego, Paris, Kudüs ve Londra'da saygın üniversitelerde profesörlük yapmış olan Wolf, Discovery Channel'ın da daimi danışmanlarından biri.

kaynak: http://www.drquantuministanbul.com
kendisi evrenin ruhu adlı kitabın yazarıdır.