bugün

Bulaşılmaması gereken dil. Telaffuzu ayrı, kelime yazılışı ayrı, kuralı ayrı… bir gün bile tekrar etmezsen aklından çok şey çıkar. Eski bir fransızcacı olarak hiç bulaşmamanızı öneriyorum. Güvenin bana.
içi bir hoş eden lisan.
Az önce meraktan bir bakayım dedim arapça zor diyorlarya kurban olun arapçaya bu ne benim bu dili öğrenmem için zeka takviyesine ihtiyacim var o derece zor geldi bana.
Seks dili olarak başarılı.. fonetiği çok hoşuma gidiyor.. zaten allahsız fransız kadınları yatakta bir başka..
şu an öğrendiğim yabancı dil. fransızca öğrenirsem;

başta edith piaf olmak üzere fransız sanatçıları dinleyebilirim.

başta victor hugo olmak üzere fransız yazarları okuyabilirim.

başta melanie laurent olmak üzere fransız sanatçıların filmlerini izleyebilirim.

online oyunlarda fransız arkadaşlar edinebilirim ve onlarla fransızca pratik yapabilirim.

fransa'yı gezmeye gidebilirim ve ingilizce bilmeyen veya ingilizcesi çok zayıf olan fransızlarla konuşabilirim.
her gün dün öğrendiğinizi dikkatle tekrar edip yeni kuralları, fiilleri, zamanları öğrenmeyecekseniz asla bulaşmamanız gereken dildir. zaman içerisinde zaman olayı bulunabilen, çok farklı kuralları ve hızlı söylenişi olan fransızca, bir çiçek gibidir. her gün en az iki kez yoğun su ister. eğer 10 sene sonra bile aklınızda kalmasını istiyorsanız, diğer bütün hobilerinizi bırakıp sadece ona yoğunlaşın. eski bir fransızca öğrencisi olarak tavsiyem budur. başka türlü olmaz.
Nerdeyse hiçbir şey bilmediğim ancak yakında öğrenmeye başlamak istediğim bir dildir. Nasıl yazılıp okunduğunu öğrenmem biraz zor olacak gibi geliyor bana. Örneğin oui diye yazıp nasıl vi diye okuyorlar pek anlamadım. Bunun dışında grameri de zor deniyor ancak belki de çok da zor değildir bilmiyorum..
fransa, kanada'nın bir kısmı ve birçok afrika ülkesinin resmi dili.
görsel
eskiden dünya dili olan dildir.
Yabancı dilleri öğrenmeye yatkın biri olarak bir türlü mantığını anlayamadığım zor dil.
telaffuz kurallarını ogrendikten sonra kendi kendinize de ogrenebilecedginiz bir dil.... Youtube da cok guzel telafus dersleri var. hepsini ogrenebilirsiz. Ispanyolcaya grammer ve bircok kelime acısından yakın.
turizm rehberliği okurken... okul zorlamadan, seçmeli 2. bir dil şansı veriyordu. ki bölüm ingilizceydi.

1 ders almancaya
1 ders fransızcaya girdim.

dedim deli mi zikti bu kadar çekimi kafamda tutucam, deyip çıktım.
en az almanca kadar öğrenilmesi zor olan, 1900'lerin ilk yarısının ingilizceden daha fazla öğrenilmek istenen gözde dili.
Yalnız fransız sömürgesi yaşamış ülkeler ya da fransada yaşayan koyu tenli insanların konuştuğu aksanlı fransızca çok kaba oluyor, almancadan bile daha kaba böyle arapça kürtçe gibi bir şey..
olmaz olsun böyle dil. bu nasıl telaffuz amq.
Hem söylenişi, hem yazması, hem her köşesinden fırlayan kuralı ile zor ve zahmetli bir dildir.
Ben bir keresinde şarkısını söyleyeyim dedim az kalsın çenem yamulup yanak çeperime kayacaktı. Boğaz falan kalmadı zaten. O neydi gız. Bir bu bir de Rusça yok abi.
Lisedeyken bir hocamız vardı, ilk dersten son derse kadar Fransızca konuştu bizle. Biz öğrenemeyeceğimizi düşünüyorduk, hoca bu yöntemin en doğrusu olduğunu söylüyordu.

8 sene geçti aradan, geçenlerde basit bir Fransızca Metin çıktı karşıma. Hâlâ çat pat basit cümleleri çözümleyebiliyorum.

Teşekkür ederim hocam.
telafuzu zor dillerden biridir. almancadaki artikellerden ve gereksiz gramerlerden nefret etsem de her daim bir fransızcaya tercih ederim.
ingilizceden sonra öğrenmeye başladığım dildir. Kariyer ve yurt dışına gitmek için etkisi olacağına inanıyorum. Arladaşlarım fransızca sayesinde çok güzel iş de buldular.

Fransızca kaynak arayanlar için (bkz: )aykut yavuz fransızca dersleri
ingilizceden sonra öğrenmeye başladığım dildir. Kariyer ve yurt dışına gitmek için etkisi olacağına inanıyorum. Arladaşlarım fransızca sayesinde çok güzel iş de buldular.
hep öğrenmek istemişimdir.
sıkıntılı bir dil. telaffuzları insanı zıvanadan çıkarıyor.
tanzimatla birlikte hariciyecilerin kullandığı dil olup, ikinci dünya savaşı sonrası yerini ingilizceye kaptırmıştır.
acilen yarımyamalak olsa bile iyi kötü öğrenmem gereken dildir.

daha almanca da bile profesyonel olamadık başımıza fransızca belası çıktı aq.