bugün

2 veya 3 sene sonra takımımızı avrupa da başarıdan başarıya koşturtacak teknik direktörümüz.
birileri tarafından yıpratılmaya çalışılıyor. bursaspor için dediklerinde de sonuna kadar haklıdır. aslında bu sadece bursaspor için değil, genel bir yorum. hiçbir anadolu takımı diğer anadolu takımlarına 3 büyüklere hazırlandıkları gibi hazırlanmazlar. bu zaten bildiğimiz bir gerçek. rijkaard söyleyince mi yanlış oldu?
Bir teknik direktörün maç esnasında maça etkisi ancak %10 %20 arası olabilir.Ne yaparsanız yapın galatasaray-atletico madrid maçında olduğu gibi hakemin 1 2 metre önünde olan penaltı ve kırmızı kart verilmiyorsa rijkaard ne yapabilir ki.Bana göre bir müsabaka oynanmadan önce kazanılır.Bir teknik direktöründe asıl özelliği takımı kontrol etmek,koordine etmek,gerektiğinde takımın doktoru,psikoloğu olmak,mental olarak müsabakalara hazırlamaktır.Bunları yaparsanız atletico maçında olduğu gibi nadir olarak bir maç kaybedersiniz ama genel olarak siz kazanırsınız çünki artık tam anlamıyla kazanmış olursunuz.rijkaardda öyle bir adam.efendiliği,kişiliği,rahatlığı,sempatikliği,sevencenliği ile her futbolcunun çalışmak isteyeceği bir insandır.
trabzon maçı sonrası kendisine sorulan chelsea'den teklif aldınız mı sorusuna "şu an cevaplamak istemiyorum" diyerek aslında "evet teklif aldım ve büyük ihtimalle sene sonu yokum" cevabını vermiş olan teknik adam. * her ne kadar galatasaraylı olmasam da rijkaard düzeyinde bir hocanın buradan ayrılacak olması acı.
galatasaray görevinde kafa olarak bittiğini düşündüğüm adam. aklı başka yerlerde. takımı kullanamıyor, müdahale edemiyor, düzgün taktik veremiyor, kısacası güven vermiyor. yazık şu yıldızlar topluluğu kadroya.
21 mart 2010 trabzonspor galatasaray maçı nda takımın gole ihtiyacı varken yaptığı milan baros - elano blumer değişikliği ile galatasaray orta sahasını mustafa sarp ve barış özbek isimli iki adet faydasıza teslim etmesiyle artık teknik direktörlükle uzaktan yakından alakası olmadığını ispatlamış olan kıvırcıktır.

tavşancılspor 'u süper lig'e de çıkartsan, namağlup şampiyon da olsan, şampiyonlar ligi şampiyonluğunu da kazansan; galatasaray 'dan uzak, allah'a yakın ol. uu beybi çok sinirliyim gerçekten.

edit : eric gerets gibi bir adamı saidou lara, mehmet güven lere, inamoto lara, tolga seyhan lara, carrusca lara mahkum edip bu kıvırcığın eline şu kadroyu veren yönetime de ayrıca selamlarımı iletiyorum burdan. çooook selamlar.

edit 2 : yabancı sınırlaması diyen arkadaşlara sorarım, baros girince jo nerde oynadı? kanatta. keita varken jo kanatta oynayacaksa baros girince neden jo çıkmaz? o yabancı değil mi? madem çift forvete dönmeyeceksin orta sahadan adam çıkartmanın mantığı nedir? hele de elano'yu?
gözleri hafif yaşardı mı hocam?

yaşarmadı mı yoksa?

biri aydınlatsın beni tam çözemedim yani golü yiyince biraz nemlendi sanki gözleri gibi gibi..
maçtan sonraki açıklamasında hata yapan oyuncusu emre güngör ü koruyarak, gönüllerde taht kurmuş hoca. suçu emreye atıp işin içinde çıkabilirdi. her şeyin puan olmadığını bir kez daha gösterdi. darisi diğer hocalarin başina.

not :gs li değilim.
soy adı egoist futbol yorumcularımzca farklı şive ve tercümelerle okuna bilen teknik bir adamdır

fıraank roykart,fırank rayykart,fırank ray var yana kay, gibi söylenir
bu sevilesi insanın saçlarına ak türkiye de düşmüştür,
bu ülkede bu adamı tanıyanlar da varmış neyse ki; (hıncal uluç da okumuştur umarım)

http://www.milliyet.com.t...216042/default.htm?ver=74
kendisi galatasarayı terketmesin, neeskens'le takıma bir sistem getirsin, altyapıyı geliştirsin ve takımımızı total futbol ekolüne uygun oynamaya alıştırsın diye her gece dua ettiğim teknik adamdır.
turkcell süper lig'in hakan peker'idir kendileri.
edit: bok var eksileyin a.k benziyo işte hakan peker'e.
turkcell süper lig'in umuda yolculuğudur kendisi.
futbol mantelitesini,türk futbolunun anlayamacağı zeki teknik adam.
trabzonspor maçı sonrası bir gazetecinin sorduğu aptalca soruya çok naif, çok kısa bir cevap vermiştir;

gazeteci: bugün servet' in yerine neden emre güngör oynadı?
rijkaard: neden oynamasın? *
galatasaray'da primler hariç, senede 4.500.000 $ (ki yardımcısı neeskens'in aldığı 1.500.000 $ ile 6.000.000 $ eder) kazanan fakat takıma ne kattığı hala belli olmayan teknik direktör.

total futbol oynatacağım, barcelona gibi olacaksınız, bana zaman verin masallarıyla bir sezon daha heba oldu. iddia ediyorum, şu kadroyu yılmaz vural'a verseler, galatasaray'ın ligdeki pozisyonu şu andakinden kötü olmazdı.
an itibariyle gülmekten röportaj veremeyen hoca.
biri yangın alarmını çalıştırdı çünkü.
galatasaray'a en ufak bir hayrı dokunmayan teknik direktör. yok kariyermiş, yok adıymış. koca bir yıl geçti hala sahada ne istediğini , nasıl oynaması gerektiğini bilmeyen bir takım var. doğaçlama ataklarla sonucu gitmeyen çalışan, orta sahası üretmeyen, her hattı birbirinden kopuk bir takım. rijkaard bu takıma kaostan başka hiçbir şey katmadı. ben de sabır kalmadı artık go home...
teknik adamının değil de yönetimin istediği futbolcuları alan bir takımın maç kaybettiğinde yüklendiği direktördür.
28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçını sadece taraftar ve saha avantajıyla kazanılmayacağını görmesi bakımından ayrıntılı tetkik etmesi gereken teknik direktörümüzdür. galatasarayı daha da ileriye götüreceğinden hiç şüphemiz yoktur. bugün bile, evet; bugün bile!
b planı yok bunun yeaaaa. valla yok.
aynı sene içinde iki fenerbahçe yenilgisi görenlerin arasına katılmıştır. tebrik ediyoruz *
eminim ki bir kaç yıl gs başında kalırsa "ben bu takımın fenerbahçe karşısında böyle oynadığını bilseydim gelmezdim" sözünü söyleyeceği teknik adam.

not: barcelonayla iyi işler yaptı tamam da o barcelona sen kimsin?? barcelonanın götündeki boksun.
çok iyi bir teknik direktör olsa da türkiye ligine uygun olmayan yapısı ile, başarız olmak üzere olan kişi.
mümkünse abdullah avcıyı istiyoruz...
güncel Önemli Başlıklar