bugün

herkesin soyuna sopuna ermeni, çerkez diye laf atan adamın yazdığı entaride görülendir,
(bkz: arapça/#41049205)
teorisyensen harbiden cahisin lan arapçayı dünya bilim adamları en akıcı güzel dil ilan etti ben değil.

https://onedio.com/haber/...a-turkce-18-sirada-744474
Dedeleri Arap olabilir.
--spoiler--
arapçayı dünya bilim adamları en akıcı güzel dil ilan etti ben değil.
--spoiler--

kaynak dübür? en matematiksel dil, türkçe lan bir kere. kanıtlandı bile. arapça mı akıcı lan? anlaşılan hiç arapça konuşan birini duymamışsın sen. %55'i ibranice kelimelerden oluşuyor. akadca, sümerce, yunanca kelimeler de çok fazla arapçada. bükümlü dil işte. bana cahil diyene bak lol.

(bkz: divanü lügatit türk) türkçenin arapçadan üstün olduğunu kanıtlayan sözlük. buna ne bahane sıkacaksın bakalım?
--spoiler--
arapçayı dünya bilim adamları en akıcı güzel dil ilan etti ben değil.
--spoiler--
doğru.
--spoiler--
en matematiksel dil, türkçe lan bir kere. kanıtlandı bile.
--spoiler--
bu da doğru.

adam bir dil ile ilgili bir gerçeği vurguladı diye niye ırkçı olsun?
ben fransızcayı seviyorum, fransızca şarkılar dinliyorum, kulağıma hoş geliyor diye fransız ırkçısı mı oldum?

de get!
Hangi milletten olursa olsun; Türkiye'ye gelmiş üç beş ay kalan insanlar şakır şakır Türkçe konuşabiliyor. Türkçe çok güzel, akıcı ve tatlı bir dil. Boşuna kendinizi yormayın! Normalde bir dili öğrenmek için seneler gerekirken; Türkçe için 2-3 ay yetiyor. Kime ne anlatıyorsunuz?
onedio'dan sonrasını okumadım bile. öyle üstün bir dil ki arap edebiyatı belli bir noktadan sonra durma noktasına geliyor. bizim şairler arapça divan yazarak katkı sağlıyor bu çöl develerine. hatta fars edebiyatının bile bugünlere gelmesinin sebebi türkler.

ha sen bilmiyorsundur, senin peygamberin kendisini eleştiren bir şiir yazan kadın şairi öldürtüyor. şimdi arap edebiyatının neden durduğu anlaşıldı.

bir dilde milyonlarca kelime olması onun üstün olduğunu göstermez. dilbiliminden anlamıyorsan konuşma boşuna.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar