bugün

son dönemlerde patlama yaratan arkadaşlık siteleri yüzünden, kişilerin fotograf çekme, anı dondurma gibi alışkanlıkları da büyük ölçüde artma göstermiştir. fotograf çekilirken değişik objelerle poz vermeyi adet haline getiren gençlik, ''ayna karşısına geçip fotograf çekme'', ''yukardan aşağıya poz çekme'', ''uyurken fotografın çekilmesi'', ''fotograf çekilirken başı sağa yada sola eğme'', ''zıplayıp fotograf çekme'' gibi değişik yöntemlere başvurmuş ve fotograf dünyasına değişik enstantaneler sunmuştur. bu hadise de tamamen yukarda belirtilen tipte bir insan hadisesi olup, özellikle bayan ırk'ı tarafından fazlasıyla tercih edilir olmuştur. fotograf çekilme esnasında dudaklar dışarıya hafifçe çıkarılır ve masum bir ifadeyle fotografın çekilmesi beklenir. tabiri caize buna aysun kayacı pozu da diyebiliriz.

edit: verilen eksilere bakılırsa dudaklarını şişirip fotograf çekilen yazarlara ev sahipliği yapıyor sözlük. eksileyen kimseler suyuda kesin pipetle içiyordur.
yeni nesil genclik tarafından Aysun kayacı dudaklarına özenilmesi sonucunda ortaya çıkan görüntü.
seksi olmak veya çocukça bir görünüşe sahip poz vermek için yapılan gereksiz davranış.aksine itici olur insan.
üst dudağı kapatarak alınmamış bıyık tüylerini göstermeme çabasıdır.
en iğrenç hareketlerden biridir.
kendini çok şirin ve nazlı zanneden ya da gerçekten öyle olan kızların nefret uyandıran hareketi...
(bkz: tipik ergen rahatsızlığı)
dudağı iki tokatla kendiliğinden şişirilip, bu dertten kurtarılması gereken kızların komikliği.
(bkz: fotoğraf çektirirken dudaklarını öne çıkaran kız)
salak kızların kendini seksi gösterme çabasıdır.
kızların daha seksi, daha güzel ve dolgun dudaklı görünmek için yaptıkları eylem. bir de sanırım çok yakıştıklarını düşünüyorlar.
Liseden arkadaşım olan zall'ın anlam veremediğim hareketidir.Bir gün sordum kendisine neden bu hareketi yapıyorsun diye dedi ki ; 'seksi' görünmek adınaymış.
(bkz: Gülmekten öldüğüm hareket)
yapılmaması gereken eylemdir. doğal olmak her zaman iyidir. ama gel gelelim insan kendisi fotoğraf çekebilir arkadaşıyla yanyana. çekecek kimse yoktur kendileri çekerler kendileri mutlu olurlar ne var bakma o zaman çok rahatsız oluyorsan.
ağzını kemçükleştirerek fotoğraf çekmeyi bir halt zanneden kızlardır. heryerde vardır bunlardan.

(bkz: fotoğraf çekilirken ağzını kemçükleştirmek)
bilinçaltında aysun kayacı tarzı dudaklara sahip olma isteğiyle yanıp tutuşan kişilerin davranış şeklidir. he bir de kamera açısı 60 derece tepeden olacak şekilde ayarlanırsa popüler profil resmine sahip olunur.
Her fotosunda malum hareketi yapan bi bayan arkadaşa sordum;

- neden öyle yapıyosun dudaklarını?
- ay ben yapmıyorum yerçekiminden kendi çıkıyo öle.

dedi. o saatten sora ben benden geçmişim..

peşin edit: uydurma bi diyalog değil. based on true story