bugün

özellikle albümde eski fotoğraflar olduğunda genellikle hoş ama bazen duruma göre nahoş bir nostaljik yolculuk yapmayı sağlayan harekettir.

bugün eski fotoğraflara bakarken farkettim bu zaman dediğimiz şey ne hızlıymış öyle. babamı n askerde çektirdiği fotoğrafları gördüm pek birşey değişmemiş. yüzleri sil çevredeki 3-5 arkadaşı koy gene aynı anlam çıkar o fotoğraftan. efes şişeleri bile değişememiş zamanla. gene bildiğimiz gibi kahverengi, geniş kıçlı.

gene takriben 80 lerin başında çekilmiş bir fotoğraf dikkatimi çekti babamın da aralarında bulunduğu bir grup adam toplanmış içki içiyorlar. ilginç olan ise fotoğraftaki herkesin giydiği yeşil, yakası tüylü parka. ne diyeceğimi bilemedim.

bir 23 nisanda çekilmiş fotoğrafımı buldum. partner olan kıza fazla yaklaşmamak için gösterilen çabayı hatırladım. hey gidi günler çocukluk güzel şeydi vesselam.

dedemi-ninemi gördüm. kaç yıl olmuş ayrılalı, ne hızlı şeymiş bu zaman gene anladım. öğleden sonra okul olduğu için eve gelip yemeğimi yeyip gitmeyi düşünürken kardeşimin verdiği haberle yıkılışım daha dün gibi halbuki.

kıssadan hisse: zaman hızla akıp geçiyor. bugün gülümseyen bu çiçek yarın soluyor olabilir.
Annemin o eski günleri gördükçe içimi buruk bi şey kaplıyor. Çalıştığı fabrikanın, akrabanın en güzel kadınının şimdi 64 yaşında olup dizlerinin tutmaması beni üzüyor.