bugün

yazar kaybetmeye niyetli yeni oluşum sözlük.
yöneticilerin ekşi sözlük hariç her sözlükte yazarlıkları bulunan oluşum.iftira da atıyorlar.kanmayın.**
suyun kaynama sesi olarak tabir edilebilecek cümle.
fokurdamak isteyenlerin yeri. *
çok dengesiz moderatörlere sahip, saçma sapan kurallarla yönetilen sözlük bozuntusu.
çatırdamış sözlük oluşumu. her şeye burnunu sokan ve bir birleriyle cankuş olan adminlerin arası açılmış ve bir tanesi kanatlandırılmış, facebook üzerinden bizlerle bir şey paylaşmıştır ki o sitede yazarlık yapmış olan herkes zaten biliyor bu paylaşılan şeyi. paylaşılan şey ise uzun uzun paragraflarla anlatılmış ama aslında uzun lafın kısası şu; sözlükteki yazarların bir birleriyle mesajlaşmaların yönetim tarafından tek tek takip edildiği( mesajlar silinemiyor ). sözlüğün coderının amsalak olduğu, diğer admine de (alanen orospu demese de ) kaltak, şerefsiz vb demiş.

bu arada facebooktan amsalak coderın ve zilli adminin resimlerine de baktım, coder hakikaten de avel diğeri de şişko.
ciddi anlamda sinir bozan sözlük müsveddesi. gerek yazarları gerek moderatör takımı tamamen saygısız ve seviyesiz . allah yollarını acık etsin ama önleri epey karanlık bu zihniyetleri degismeyene kadar.
kağnı sistemiyle yazar alımı yapan site.bekleyen derviş olmadığımdan her an cayabilirim.elinizi cabuk tutun.
istenmesede dağılmaların başladığı kaynayan kazan. *

edüt: düzelmiştir durum.
bi' hışımla açılıp kurucularının aynı hışımla birbirine girdiği sözlük. şimdi ortalık duruldu gerçi. arada sırada zirve neyim de yapıyorlar. işte öyle bir yer.
yazarlarının tanımdan bir haber olduğu, türkçe'yi ise henüz öğrenmeye başladıkları, sözlük klonu.
(bkz: o iş yaş)
beyinsiz sözlük.

beyinleriyle değil uçkurlarıyla yazanların yazdığı sözlük. nedense orda dondurma nickiyle kaydolduğumdan bu yana, herkes en az bir kere yalamaya kalktı. yalatmayınca eritmeye çalıştılar. yine başaramadılar uçurdular kendilerince. yazık lan.

yönetimde pisicik diye bir şey var. ne olduğunu çözemedim, çözmeye de çalışmadım. ama tam bir komplex. kendince sözlükte öne çıkan kızları köşeye sıkıştırıp, mesajla hakaretler yağdırmaya ve rencide edici tarzda başlıklarına yazmaya kalkışıyor. halbuse biz onu çok saygılı bilirdik, kime sorsak. *
sanki çok umrumdaymış gibi yazılarımla ilgili fikirlerini büyük bir çirkinlikle belirtiyor. güzel güzel yanıt verince de hakaret ediyor. allahtan hepsinin kaydı var. akıllı kızım vesselam, kendimi garantiye alırım direk.

ucuz yolla edindikleri seviye, çökmüş durumda. iki tane güzel entry girince, hemen birkaç ergen yazar özel mesaj yoluyla atlayıp yalamaya kalkmakta. çok ilginç, halbuse biz o abazan seviyeleri mırc döneminde falan, yani geride bırakmıştık.

çok da yazmaya değer bir şey yok. nitekim aptal sabtal işler. geçmiş olsun şekerim.
pyskhe diye bir hatunun icine sicmakta oldugu sozluk. hosuna gitmeyenleri ucuyor oyle kendi capinda kendini tatmin eden bir hatun.
dün gece ansızın 30 civarı yazarın kendi isteğiyle ayrıldığı sözlük.

peki neden?

sevmiştim fokur fokur'u. sooğuk bir kış günü bir şekilde karşıma çıkmıştı. teması falan çok hoş geldi diğer sözlüklere göre. bir bakalım dedim ve ilk yazarlığımı da burada yaptım. başta her şey çok iyiydi. aylarca binlerce entry yazdım ve başlık açtım. şubat başında başladı ve dün gece vakti sona erdi fokur fokur macerası.

uzun uzun cümleler kurup insanları sıkmaya gerek yok. bu kopmalardan tek suçlu yönetimdir.

bu despot tavırlar fokur fokur'un sonunu getirecektir yakın zamanda. bu kopmalar hızla sürecektir. elbette bulunmaz hint kumaşı değiliz, yerimize iyi yazarlar gelecektir ama toparlanma süreci zaman alcak, zaten gelişim sürecinde olan bir sözlüktü.

yazarlarla seviyeyi ve kendi seviyesini koruyamayan bir yönetime sahiptir bu sözlük. isim verip rencide etmek istemiyorum sözlüğün bayan yöneticisi bu olayın sorumlusudur. her daim şişkin egosuyla olayları bu noktaya getirmiştir.

binlerce entrysi olan onlarca insan ansızın neden gitsin?

oturup düşünmeli...

sevgiliyle sözlük idare etmek zor.
(bkz: terk-i diyar)
64 yazarının terki diyar eylediği sözlük. çıkanların hepside kirli sözlüke akın etmiştir.
ne oldu da 64 kişi hicret etti böyle ilginçtir.
despot yönetimden bıkarak istifa eden 60'tan fazla yazarın 40 kadarı dün kirli sözlük'ü istila etmiştir. hayatımda ilk defa bu kadar kişinin aynı gün hesabını kapatıp, topluca başka bir sözlüğe geçtiğini gördüm. gerçekten tuhaf.

çok alakalı değil ama çağrışıyorum müdür:

(bkz: district 9)
"yaklasık iki gün içerisinde 60 yazarın kendi isteğiyle ayrıldıgığı sözlük oluşumu." sözlükte kalan yazarlar hala bu kadarını bilmekte, değerli yönetim bu önemli vakkayı hala yazarlarından saklamakta onu unutturmaya çalışmaktadır. witchorexia nervosa vakkasında olduğu gibi sözlük ahalisi uyutulmaktadır, sevgili admin pisike mertçe çıkıp benim yüzümden gittiler diyememektedir, bir sözlük sadece yönetimdeki bir kişi tarafından ancak bu kadar ayaklar altına alınabilir.

doğru yoldasın koçum devam et.
en taşaklı yazarlarını kaybettikten sonra bırak irtifa kaybetmeyi biten sözlük. sözlüğün admini olunca ne sandıydın? millet seni çeker mi sandın?

gel pisi pisi.
bok gibi bi' yerdi zaten. üç beş kankacanlar ayrıldı diye çiçek gibi olmayacak tabi. bundan daha bok da olamaz. zaten msn chat grubu arkadaşlarıydı hepsi. büyük ihtimalle birlik olmuşlardır, msn den.

o değil de, boş işlerle uğraşmaktan sıkılmadınız mı hacı? bırakın sözlük muhabbetlerini artık. baymadı mı ya?
her surette bir yerlere varacak olan sözlük.

ne durumda olursa olsun, onsuz veya bunsuz her şekilde adımlarını hızlı hızlı atacaktır.
hala sıcaklığı devam eden sözlük. nedir bu kin, öfke..
gittim, bir saatte yazar oldum, moderasyon aktif ama çok zayıf, hatalı. konsepte fazla takılmışlar özgür düşünce yok. bir modun beğendiğini öteki siliyor, kimse entry girmiyor. Olmamış kısaca.
kaybettiği 60 yazar arkasından, kalanlara mantıklı bir açıklama yapmak yerine kimseye ihtiyacımız yok nidaları atmış enteresan oluşum.

hani bir sözlükten 60 kişi, 1 kişinin sosyal hayatındaki ezikliğini sözlükte bastırması yüzünden ayrılıyorsa, problem 60 kişide midir yoksa 1 kişide midir acep. sağ duyuya davet felan etmiyorum kimseyi, daha çok entrikalar döner orda.

birilerini alır moderatör yapıp alttan gazı verirler, yüzü bulunca iyi geçindiği arkadaşının arkasından atıp tutarlar.

gidenler sözlükteyken, bırak bir şey demeyi sesini çıkaramayan bir güruhun, malum hadiseden sonra aslan kesilip at koşturdukları sözlük hüviyetini de kazanmış. neyse yarın başkası gelip, bu nasıl bir ezikliktir yea şeklinde karalar buraya, ne ilk ne son, varolduğu sürece haklı olarak insanlar arkasından sallayacaktır.
içeriğindeki melek gibi bayan yazarlarını kaçırdıktan sonra saplarla çöküşe geçerek gerçekten fokur fokur kaynamaktadır.