bugün

ilişkilerin en güzel ilk evresidir.
test sürüşü.
Ozan Kotra önderliğinde 2000'li yılların başında kurulan ve doğru düzgün müzik yapmaları hasebiyle emsallerine az rastalanan bir grup. Yeni albümü bekliyoruz. hakkımızdır.
flort etmek cok enteresan bir kavram yahu. bir de lisede iken, bu kim diye sorulan sorulara flortum diye cevap verme ekolu vardi ki, allah'tan okudugum okulun sinirlari disinda pek duymadim bunu. zaten iliski karmasik bir kavram bir turlu aklim almiyor, ne zaman aramam lazim, ne zaman aramasamda olur gibi durumlar var. mesela 3 gun arama kusuyor, sonra ertesi gun sinav oncesi ara kafasi bulaniyor,sen bana onem vermiyorsun, benim ozelimi dusunmuyorsun diye. e ne ulan bu? en sonunda gorucu usulunun en saglam temsilcisi olacagim ne guzel arkadas kafan rahat. flort yok, sinema yok, yemege cikmak yok, guzel mi anne kiz diye sor, o da eh oglum eli yuzu duzgun hem ailesi helal sut emmis insanlar diye cevap versin. senden mesudu yok, flort ne amina koyayim ya..
günümüzde meşrulaştırma yolunda emin adımlarla ilerletilen kavram.
oldukça hoş bir füsun önal şarkısı.

ne sandın sen beni hercai bir çiçek mi
git başka kapıya
her insan bir olmaz her kuşun eti yenmez
dolaşma ardımda
olmaz olmaz olmaz olamaz
çok geç çok geç çok geç ne olur
vazgeç vazgeç vazgeç
bu oyundan
yorulma boşyere karnım tok bu sözlere
sevgini ıspatla
sabrımı tükettin yok ciddiyse niyetin
bir altın yüzük yolla...
kafa mı buluyor? cidden bir mesaj mı veriyor? şeklinde soracağınız cemiyette pişiyoruz şarkısını söyleyen grup.
kızın biriyle bir kaç defa çıktıktan sonra, muhtemelen o kıza tekmeyi basıp, başka bir kızla çıkmaya başlamak.
cemiyette pişiyoruz albümünün adını aldğı parça olan cemiyette pişiyoruz parçası ile cemaat hayatına geçişlerini anlatıp yine aynı albümde bize dervişler geldi ismli parçada da zikir solo kavramını yaratmışlardır.
iki karşı cinsin ilişkisinden doğan ve ismindeki büyüye de bakıldığında çoğu zaman iyiye gitmemiş olan ilişkiler bütünüdür.Sonu iyiye gitmez çünkü flört kelimesi bana göre itici bir kelime halindedir.benim sevgilim vardır flörtüm yoktur yada yarim veyahut kız arkadaşım.flörtüm:daha çok bir gofret markasını andırıyor.uzattım.kısacası batıya özenen gençlerimizin;söylediğinde kendini daha kültürlü gösterdiğine inandığı kıytırık bir kelimedir.
kafayı yedim şarkısı muhteşem saran, dinledikçe insanı yerinde durdurmayan, yeni keşfettiğim grup.
sevmez olaydım kliplerindeki göğüs hizasındaki gitarlar ile beatles havası vermeleri, mfö tadındaki besteleri ne güzel grupmuş lan dedirtti.
(bkz: demli) albumuyle uzun bir aradan sonra tekrardan raflardakini yerini alan müzik grubu. tarzlarını hafiften değiştirmişler ama böyle de hoş olmuş.
Demli isimli albümleriyle tavşan kanı kıvamında bişey çıkmış ortaya. Dinledikçe dinleyesi geliyor insanın. Çoğu şarkısı kapitalizmin çarklarında eğilip bükülmeyen zamanki Feridun Düzağaç şarkılarına benzer bazen aa bu Feridun değilmi bile diyesi geliyor insanın ama tamamen farklı bişey. Gipssy tadında bir albüm ama ketçaplı. Punk gibi ama az pembe. Türküyle damağa yayılan ama yutunca rock tadı alınan bişey. Herkese tavsiye ederim "flört" le bi gün sarmaş dolaş olmasını.
türkiye'nin en underratedkalmış müzik grubudur.
sekse giden yol.
modern ortam romantiklerinde neredeyse mfö mfö diye bağıran gruptur. he hoş mudur? orası size kalmış ama bence hoştur.
yeni bir albüm çıkarmış olan değerli bir grup. (bkz: eski dostum) dinlenilmesi tavsiye edilir.
vokalde ozan kotra gitarda çağatay kehribar davulda hakan çağlar'ın olduğu güzel müzik yapan gruptur.

(bkz: sevmez olaydım)
(bkz: eski dostum)
efsane olmaya çalışan grup . ama başaramazlar . mfö den sonra sizi tınlamaz kimse.
son demli albümü cemiyette pişiyoruz albümünün kalitesini yakalayamamış grup.
demli albümleriyle son zamanlarda yine dinlemeye başladığım fena olmayan türk grubu. 5 sene sonra iyi bir yeniden ortaya çıkış yakaladılar bence.
yeni albümü demli içersinde bulunan "sevmez olaydım" adlı parçası hoş olmuş.

grubun yaptığı müzik türü nedir onu düşündüm bir an.. hafif ska var nakarat melodisi ise bizim yörelerden. hani retro durumu da yok değil. elektro gitar sololarına bakıyorsun yok ska değil bu ama.. neyse güzel parça yordum kendimi..
eski dostum şarkısında solistinin behzat ç. ye benzerliği dikkat çekmektedir.
türkiye'de 2010 yılının en güzel, en samimi kaydını yapmış grup.