bugün

evet artık ilan ediyorum. Finlandiya'dan çıksa çıksa ya rock çu ya rock çu çıkar. Ülkeler Coğrafyası incelemelerimi gözden geçirirken farkettiğim önermedir. Düşündüm neleri var bu buz adamların diye. Aklıma üç şey geldi sadece. Yıllarca biz güneyde Ruslarla savaşırken onlar da kuzeyde Ruslarla savaştılar. Keza bi işe yaramadı. Derken nasıl yaramadı ya bak çok güzel kızlar yakışıklı erkekler yani ideal bi fiziki gen dizilişi ortaya çıktı dedim. Tüm bunlar aklımın ucundan tam aşşağı düşmek üzereyken birden Marco Hietala aklıma geldi. Biliyorsunuz Nightwish in basçısı ve vokalisti Anette Olzon la harikalar yaratıyor*.. Ve peşisıra döküldüler: Apocalyptica, Lordi, The Rasmus, HIM, Stratovarius, Tarot, Children of Bodom...
(bkz: nokia)
finlandiya ekonomisini tek başına sırtlayan, bir nevi finlandiya'nın petrolünü üreten şirket.
o soğukda adamların duygusal şarkı yapmalarını bekleyemeyiz zaten .
black metal gruplari cikiyor en cok.
şükredilmesi gereken durumdur. ya rock çıksaydı sadece, nice olurdu halimiz düşünsenize.
Rally pilotu çok çıkartıyorlar. Formula 1 dede bir sürü pilotları var. Biraz onuda araştır.
metalci cikiyor metalci. children of bodom rock mi nightwish rock mi him rock mi lordi rock mi.
--spoiler--
bunlar kendilerine bağlamışlar hortumu kendilerine bağlamışlar
--spoiler--

terbiyesiz fin'lerin bize çıkartacak rak grubu bırakmamasıdır.
(bkz: finlandiyadan iyi rock grubu çıkması)
biraz irdelense rap grupları da var ama bir halta benzemiyorlar, ormana dalıp black metal icra etmelerinde fayda var.*
yanlış bilgidir.

folk grubu da çıkmaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=8ySEwZN78nc
Rock ve metal müziğin isyan temelli olması ve kuzey halklarının hristiyanlardan çok çekmesinden mütevillit hiç şaşılmaması gerekilen durum.