bugün

varlığı konusunda şüphe duyulan bira. vardır arkadaşlar.

http://galeri.uludagsozlu.../r/filtresiz-bira-331884/
ısrarla tercih edilmesi gereken biradır. içimi çok güzeldir. efes unfiltered ve bomonti olmak üzere iki ayrı markanın filtresiz birası vardır şu an.

görsel
normalde bira iyice filtre edilir.. arpa falan gibi tanelerin nişasta kısmı ile alkol üretilmiş ve buğday da da bulunan nişasta dışında ki pek çok enzim falan parçalarda kalmıştır..

arpanın fazl olan kabukları dibe çöker tankta ve doğal bir filitre oluştururlar ama o parçacıklarda vücut için çok gerekli maddeler vardır..

normal çok süzülen bira çok acıktırır. bir iddia ya göre filtresiz(gene filtrelidir de parçaların çoğu vardır veya parçalandırmışlardır iyice)bira az acıktırmaktadır ve içimi güzeldir.. (ben kullanmıyorum, içen arkadaşlarım var)

normalde, buğdayın da içindeki nişasta alınıp geri kalan kısım yenilse çok iyi bir kilo verdirici olur.. şu an aslında bu yapılmaktadır ama tam fikrim yok.. vücut geliştirme falan satan yerlerde vardır belki.. çoğu var gerçi bu maddelerin ama denemedim. normalde ekmek içindeki maddeler bizim beynimizin çalışması için çok gereklidir..

bu maddeler başka şeylerde bulunmamaktadır pek ve ekmek yemezsen baş ağrısı çekersin bir süre sonra..

alkol mideyi kazıtır ve acıktırır.. filtresiz birayı deneyip daha az acıktırdığını denemek size kalmıştır.. alkol zararlıdır bu arada hatırlatayım..
içimi oldukça hoş biradır.