bugün

ada zombilerin dugunu: ada dugunune gitme.
matrix
dünya yalan.
lennisterlara asla güvenme.
sakın salak salak kahramanlık yapmaya çalışma.
world war z

zalım dünya.
en süper kahraman:
yusufcuğun intikamı.
testere.
fazla oyuna gelme.
(bkz: the truman show)

hayat bbg evi gibi.
Resident evil : zombilerle şaka olmaz amına korlar adamın.
filmlerde geçen olayların sadece filmlerde yaşanılıyor olması. gerçek hayat öyküleri istisna tabi...
twilight :taş bir kurtadamla taş bir vampir arasında kalırsanız zengin olanı seçin .

Harry Potter: inanılmaz ezik bir tip de olsanız götünüzü sürekli kurtaran dahi bir arkadaşınız ve hayran sürünüz varsa süper bir insan muamelesi görebilirsiniz hatta kıçı kırık bir büyüyle dünyanın en güçlü büyücüsünü bile öldürebilirsiniz.

lord of the rings :gerçek kahraman tüm dayatmalara rağmen mavi gözlü aşırı sevimli bir hobbit , kaslı esmer güçlü ve cesur bir insan ,ya da çok güçlü bir büyücü değil de , arka planda kalmış şişman dikkat çekici olmayan ama fedakarlığı, bakışlarıyla ve sonunda kurduğu tatlı yuvayla kendi halinde bir hobbit olabilir .ah ulan sam ah .
harry potter; arkadaşlığa önem vermek herşey demek olduğunu.
(bkz: teddy bear)

oyuncak ve seninle konuşabilen bir ayın olması çok güzel bir şey.
Kaybedenler kulübü

Nasılsınız sorusu yerine daha önce yatmış mıydık demek.
endülüs köpeği: --

izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
jurassic park: dinazor üretmeyin.
hayatı başrol tadında yaşayın yoksa sıçarsınız...
bizim aile filmi: yaşar ustanın ( minür özkul) daha büyük olduğunu paranın büyüklüğünün olmadığını öğrenirsiniz diycem ama o devir geride kaldığından diyemiyorum.
Hepsinden anlaşılacak ortak ve en büyük kazanım, zamanın önemidir." Hayatta yaşadığınız hiç bir anı bir daha yaşamayacaksınız. Bu anları doldurun."
Böyle şeyler sadece filmlerde olur.

Ayrıca (bkz: kafamı hissetmiyorum)
bizler tarihin ortanca çocuklarıyız.
Evet yazara katılıyorum zaman önemlidir. Hatta dövmesini yaptırdım. Timeing her zaman önemlidir.
kaybedenler kulübü :
köfteye git, pompaya koş.

--spoiler--
sizinle yatmış mıydık sayın dinleyen?
--spoiler--
on numara film önerileri; http://www.ozontabakasi.com/category/film-onerileri/
titanic : filikalara türk usülü daire olacak şekil oturun herkese yer var.