bugün

Prison break ten bir sahne:

scylla denen aleti almaya giderlerken scofield su borusunu deler. Boruya dik uzantıda bir boru daha koyarlar karşıya geçmek için ama boruyu karşıya bir türlü koyamazlar. birden bellick borunun içine atlar ve boruyu karşıya ben koyarım der. Diğerleri itiraz eder ama bellick kahramanlık yapacaktır bir kere. Borunun içine iner ve boruyu karşıya koyar. Tabii kendisi dışarı çıkamaz ve suyun gelmesiyle orda boğulur.
rolünün bittiğine delalet eder.
Genellikle iyi kalpli zencilerdir. Hep birilerini veya bir timi kurtarmak için kendilerini feda eder bu gönlü temiz insanlar.
sonunda uğruna tören hazırlanan insanlardır.
sonunu düşünmeyen insanlardır.
karakter sınırı olmaksızın başlık: filmlerde siz önden gidin ben size arkadan yetişirim diyen kişi.

genelde filmin son yirmi dakkasına doğru yaşanacak bol aksiyonlu vurdulu kırdılı sahneden önce, yanındaki kadın varsa çocuklara falan

siz gidin ben size yetişirim der ve gözü pek bi şekilde mevzuya dalar.
Call of duty : black ops'da baş karaktermiz olan mason'un kübada yaptığı asil davranıştır.
maldır.
o ölür, başroldeki eleman başroldeki kadını siker filmin sonunda.
- eee jonathan vardı la az önce, sizin için öldü, adamın yedisi bile okunmadı lan.
+ ölenle ölünmez abijim.
Filmde bulunan başrol oyuncularını kendi tecrübeleri ile motive eden yeri geldiği zaman kendi hayatını sırf onlar 5 dakika kazansınlar diye feda edebilen kişilerdir.

(bkz: gerizekalı)
fedakarlık konusunda son derece yaratıcı senaristlerin aynı durumu farklı konumda temcit pilavı gibi önümüze sürdüğü durum. herkesi göreve davet ediyorum bu konuda, olmasın bu tipler. yok yani kotayı yükseltiyorlar, ona üzülüyorum.
Er Ryan'ı Kurtarmak filminde olduğu gibi.
yaşanan her felakette biri kaybedilir bunlardan ilk olanı bencil ya da meraklı olanıdır daha sonra fedakar tip çıkar ve siz kurtulun beni bırakın der bu fedakar arkadaşa yazık olur zira aralarındaki en sempatik kişidir.
bunların ağababası gandalf tır.
(bkz: run you fools)
Yamulmuyorsam national treasure filminde de böyle bir sahne vardı.
gerizekalı. net. hemen hemen her filmde kalan sağlar bizimdir mottosu hakim olduğundan öldükten sonra pek bahsi geçmez. kısacası niyazi olur çıkar.
iste o gercek bir alfadir. Olmez bu hepsindende cok yasar.
enayimsi enayimtrak bir şey.
Başrol.
sadece filmlerde olan tiptir.
böyle bir tip gerçek hayatta olamaz.

+ merve kaç katil peşimizde.
- ahh!
+ ne oldu.
- ayağımı kırdım.
+ iyi sen kal ben kaçarım.
- hayırrr! benide götür bırakma burada.
+ valla kızım! katile yem olmaya niyetim yok. haydi allah rahmet eylesin sana.
- lan gel bırakma beni amk...
(bkz: polat alemdar)
"Beni bırakın. Ben sizi yavaşlatırım." Diyen tiple yarışır.
yesilcam'da:

- (aglamakli) kacin! ben oyalarim onlari. sevin birbirinizi... bir cocugunuz olursa adini murat koyarsiniz (kendi ismi). haydi kacin... arkaniza bakmayin. sevin birbirinizi...

veya

görsel
kesin yaralanmıştır.
Hayir eger siz kaçin dediği kişi o anda arkasina bakmadan kaçarsa çok gulerim (bkz: swh)