bugün

-yeni oluşmaya başlayan, yeşeren bitki. (bkz: filizlenmek)
-bir kadın ismi. (bkz: filiz akin)
" sen bana ı$ık ver yeter bende filiz çok " cümlesinin nesnesi.

(bkz: yılmaz erdoğan)
aynı zamanda bir makarna klasiğidir.

(bkz: filiz makarna)
- zarif ve kibar kız. *
- Ocaktan çıkarılan işlenmemiş, başka maddelerle karışık hâlde bulunan, ham maden birleşiği. *
FiLiZ Türkiye'de en çok kullanılan 80. isim (... 78. serap, 79. erhan, 80. filiz, 81. emel, 82. ufuk, ...). Ülkemizde yaklaşık her 446 kişiden birinin adı FiLiZ ve ismin yaygınlık oranı binde 2.24.

FiLiZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:38 itibariyle yaklaşık 161,109 kişinin isminin FiLiZ olduğu ve FiLiZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2662 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FiLiZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FiLiZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

FiLiZ Türkiye'nin en yaygın 80. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 80. ad ise Alexander ismi. FiLiZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 78. Barry 79. Allan 80. Alexander 81. Joel 82. Dean isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
doxan gurubunun bir şarkısının ismidir.
agına dusen keriz cunku onun adı fılız *
kaba inşaat süresince donatıların beton içinde devamlılığını sağlamak için beton dışında bırakılan çelik donatı kısmı. kolonlarda 50 fi, kirişlerde 35 fi yeterlidir.
Filiz.
Benim için filiz demek aşk, hasret ve imkansız demek herkes ona aşıkken ona aşık olduğumu anlatamamak demek. Yüksek ihtimaldir ki her gün birileri ona ne kadar aşık olduğunu anlatıyor.

Ben onu seviyorum ama daha önce aşık olmadığım için olduysam da aşkın ne demek olduğunu bilmediğim için aşık mıyım bilmemek demek.
(bkz: filiz sevişelim mi)
öğrenci dostudur. (bkz: filiz makarna)
kısa boylu, sarışın kız ismi.
1 adet orospu ismi.
1 adet yüzsüz ismi.
sözlükten bir yazarın annesinin ismi galiba. kim olduğunu kendisi bilir
bir kız ismi. hepsi kıvırcık saçlıdır. bu yüzden çocuk muamelesi görmekten nefret ederler ve özellikle kadın gibi davranmaya dikkat ederler. filizlerin sevgilileri genelde rahat adamlardır ve kasmazlar. hatta bazen filizleri dahi umursamazlar. o da ayrı bir konu tabi.
birinci çoğul şahsın fil olduğunu anlatan sözcük.

yalnız ben fil değilim. beni katmayın.
ingilizcesi 'we are elephant' olan isim.

(bkz: we are elephant)
bitkilerde yeni çıkan dallar.
makarna markasıdır.
fil olduğunu kabul edenlerin söylediği söz.
makarnadan başka aklıma bir şey gelmiyor. artık bu ismi kızına veren de yok sanırım. hiç duymadım etrafımda.
filiz akın 1943 doğumlu olduğu için doğrudur pampa.
bitkilerin yeni çıkan, yeşeren dalları.