bugün

vardır böyleleri. en çetin tartışmalarda bile sessiz kalırlar ve de hiç görüş bildirmezler. sorulduğunda ise yapılan tartışmanın gereksiz olduğunu düşündüğü için fikir belirtmeye gerek görmediğini söyler.
gereksiz fikirlere itibar ediyordur. oysa insanlar zaten ideolojileri olmasa et parçasından öteye gidemez ve bir insanı insan yapan ne eli, ne kolu ne de bacağıdır, onu insan yapan ideolojisidir. ideolojisi olmayan birinin yaşamak için gayesi de olamaz.
Kendi benini yıkmış insandır. Onun için fikrim yoktur, fikri vardır. O'nun fikri.
ezbercidir ve genel kültür kasar. fikir üretmez.
sözlük içi ve dışında çok tanıdım böyle...
bu insan aşmış insandır. bu tür insanlar az konuşur çok şey anlatırlar. bu insanları konuşturmak zordur gerçekten çünkü inandığı şeye öylesine bağlıdır ki başkası ne söylerse söylesin kulak asmazlar. baskın karakterleri vardır. kendi doğrularından şaşmazlar. her zaman dimdik ayakta ve irade abidesidirler. çünkü kimseyi bir şeylere inanmaya ya da inandıkları şeyleri kabul ettirmeye yada kanıtlamaya gerek duymazlar başka bir deyişle sallamazlar. o nedenledir ki bu insanlar azınlıktadır. çünkü ben dahil herkeste haksızlığa yada inandığı görüşü savunmaya karşı bir çaba var. en azından çevremde bu böyle. ben isterdim ki böyle bir insan olayım ama zor yapım gereği. bazen gerçekten fikirlerimi söylemeye gerek duymayacak kadar rahat bir insan olmak isterdim.
Eğer tartışma konusu tipler sizden kültür ve mentalite olarak daha aşağıysa doğru yapılan iştir. Anlamazlar. Kavga edersin.dışlanırsın.
hayatta hiçbir ülküsü olmayan insanların yapabileceği bir davranıştır. Boşu boşuna yaşar, dünyanın yalnızca ticaretten oluştuğunu sanar. Biz bu dünyaya hayvan gibi zevk etmeye değil, ömrümüz boyunca bir ülkünün uğruna çalışmaya, koşuşturmaya geldik. işte o kadar.
konuya göre ortama göre değişir. eğer salak salak şeyler konuşuluyorsa itibar etmez. çünkü sürekli boş konuşan insanlar boş insanlardır. ayrıca bazı konularda fikir beyan etmemek o konu hakkında yeterli bilgisi olmadığını yada net bir fikre sahip olmadığını da gösterebilir. kimileri için ise susmak kaçıştır. en azından boş yere tartışmaktan yeğdir. kimisi de fikri sorulmadan söylemez.
bir zamanlar ben. aslında ara sıra halen ben. oluyor yani öyle. bir şeyin değişebileceğini düşünmüyorsa söylemez. ama içine atıyorsa sussun. istemediği şeyleri söyleyerek yaşamasın. en azından tavrını ortaya koyar, bunun rahatlığını taşır.
Geeksiz olduğunu söylüyor olabilir ama verebileceği bir cevabı yoktur genelde.
Bilinçaltındaki korkunun bilinç dışındaki tezahürüdür.
fikrini ifadə etmenin 1 şeyi değiştirmeyeceğini bildiği için susar.
Böyle insanlardan olmayın. Fikirlerini söylemeyenler birşeylerden mutlaka çekiniyorlardır
Benimdir.
sözler söylendikten sonra geriye bakıyorsunuz insanların bir kulağından girip öbüründen çıkmış diyorsunuz ki kendinize bu cahillerle bu ülke gelişir mi ?
Yorgun fikirlidir.
Bugüne dek çok fikrini söylemiştir.

Söylenmenin boşluğunu öğrenmiştir.

Fikirlerini yazıyordur.
Konuştuğu anlarda bi işe yaramayacağını kavramis, nefesini ve enerjisini daha ise yarar işlere harcamayı tercih etmiş insan tanesi.
Benim çoğu Zaman Açıklayacak enerjim yok.Zor geliyor.
Fikirlerinin anlaşılmayacağından emin olan insandır. Ne yazık ki günümüzde düşünmeden konuşan hatta düşünmek nedir bilmeyen insanlar çoğunlukta olduğu için gerçekten düşünüp bir şeyleri söyleyen insanlar kendilerini geri çekmek durumunda kalmıştır.
Fikirlerinin değersiz buluncağını düşünüyordur. Yapmasın. Fikirler değerlidir.
söyleyecek hiçbir şeyi yoktur. net insandır.
Ortamdaki pasif kişidir, büyük ihtimal hayatının hiçbir yerinde bir başarı elde edemez, ilişkilerini yürütemez.
Biraz da karşıdaki insana bağlıdır. Seni anlamayacağından ve kendi bildiğinden caymayacağından eminsen konuşup kendini yormak anlamsızdır.

(bkz: haklı olduğu halde özür dileyen insan)
hayatı boyunca birilerinin onu itelemesiyle bir yerlere gelır. ot gibi yaşar.
karşısında at gözlüklü dar köşeli esnekliğe kapalı sabit fikirli biri olan insandır. ne kadar anlatırsa anlatsın karşı tarafın küt düşüncelerle karşı çıkışlarıyla uğraşmak istemeyendir.