bugün

iphoneye 2 bin lira ve benzine 5 lira veren türkle aynı türktür. Bu amina kodumun arabasi 25 bin etmez 45 bin liraya peynir ekmek gibi satiliyo.
yarı yarıya devlet tarafından dolandırılıyordur fakat alnı secdeye değen bir başbakanı vardır.

işin benzin boyutunu da hesaba katmadım bile.
(bkz: fiat linea nın dandik bir araba olmasi)
içinde 4 insan varken düz yolda 110 km hızı geçemeyen arabaya 45bin tl vermektir.

Kullanmış biri olarak belirtmeliyimki linea arabayasa corolla, elantra, insignia ne ?
45 veren 55 de verir diyerek focus almasını önerdiğimdir.
ucuz parça, az yakıt ve parasına göre konfor için veren türktür. kimseyi ilgilendirmemekle birlikte ben olsam vermezdim diyeceğim cümledir.
zorunluluktan veren türktür. *
ötv yüzünden çin malı arabaların bile 40 bin lira olduğu ülkede yapacak başka bir şey bulamayan türktür. ben olsam gider temiz bir ikinci el bmw alırdım. ama neden alayım ki? neden ötv'yi normal bir şeymiş gibi kabulleneyim? kabullenemiyorum arkadaş. %400 %500 vergi var ve ülkenin ekonomisi halen berbat. euro desen almış başını gitmiş. yurtdışı sitelerinden bişe alamaz olduk. en basitinden steamdan bi oyun alamıyoruz yahu. 10 euro. bildiğin 10 lira olması lazımken neden 3 4 katı? ayrıca vergilerimiz tamamiyle bize dönmüyor. elin arabına, suriyelisine, teröristine harcayan bir başbakan var ortada. şaka gibi.
fiat 500l ye 49.000 veren ile kuzendir.
Zengin ülkemin zengin türküdür. Bide kriz var derler.
kerizliktir. arkadaş hakikaten acırım o paraya. gider 2010 model skoda superb 1.4 tsi alırım oh mis.
Cok fazla yol yapan firmalar icin ideal aractir. O araba digerlerine nazaran 10-12 kurus daha az yakiyor, bakimlari daha ucuz, yedek parca bedava gibi, her yerde servis var.

180.000 km yapan tanidigim var ve sadece yakittan yilda 20.000 lira tasarruf yaptigini soyluyor ayni siniftaki bir araya nazaran. Ee zaten her iki yilda araba yeniliyor, 10000 bin lira kdv'si var adama arac -5.000 liraya geliyor. Bunun amortismani falan cabasi. Yani anlayacaginiz adam 5000 lira karda ustelik bedavadan 2 yil arac kullaniyor. Yillik kira bedeli 10000 lira desen adam 25000 lira karda, ustelik 20 bin lira civarinda arabanin satimasini saymiyorum.

He zaten amk, bi siz akillisiniz dimi?
karton kutu gibi olan duster'a 40-45bin verenle aynı şapşirikliğe sahiptir.
(bkz: türkiye de 40 bin liraya araba almak)
250-300 lira taksitle alıyor olabilir,sigara parası.
anlayamazsınız...
arabadan anlamaz
halı sahaya gitmez.
45 bin lira olsa keşke dedirtir. full paketlerinin 0 fiyatı 65 bin tl. 51 bin tl den başlıyor bu araba şu an. şaka gibi ülkeyiz.
Mazot 5 lirayken kilometrede 20 kuruş yakan türktür.
sırf toyota diye 2000 model corollaya 30 bin lira veren Türkten daha akıllıdır. hiç teneke yaa triplerine girmeyin gerçekçi olun premium seviyesine çıkmadıkça üç aşagı beş yukarı bi fark yok.
Araba sağlamlık açısından sıfır konfor sıfır yeni araba almak için olsa bile verilmez o para .
fiat linea o paraya alınabilecek en ama en mantıklı arabadır.

yüksek modellerini o paraya rahatlıkla bulabilirsiniz, bu da şu demek oluyor;

uzun süre arıza ile karşılaşmayıp masraf yapmama.
gayet seri, tatmin edecek bir motora sahip olma.
geniş iç ve bagaj hacmi.
en önemlisi ise inanılmaz az yakan bir motor.

şirket aracı etiketi yapışmamış olsa bu arabaya şuan piyasanın en çok tutulan modeliydi ki öyle de denilebilir.

yukarıda arkadaş da araba sağlamlık açısından sıfır demiş! neye göre?

ben mercedes vitoya arkadan vurdum, vitonun çeki demiri yamulmasına rağmen linea'nın sadece ön tampon tırnağı kırıldı ve içeriden hiç sarsıntı hissetmedik desem yeridir.

2 yıl şirket arabası olarak kullandım, ne istediğini biliyorsan eğer bu paraya alınacak en iyi araçtır.