bugün

ilaç firmalarının yeni gözdesi olacaktır.

(bkz: Reprezant arabası)
Anasını satim sözlükte herkes bwm mercedes audi üstünde geziyor bunu beğenmiyor. Otobüs minibüste entry girerken arabayı eleştirmeleri ayrı komik. Gayet kullanışlı görünüşü heybetli fiat yaygın ağ servisi var ayrıca parçası ucuz daha ne? Kullanmadan atmayın güzel araba. Tasarımı falan olmuş içi rahat kaliteli yapmışlar. Evet.
reklamında behzat ç.nin oyle bir "performans" deyişi var ki sanarsin altinda lambo var anuakiym. bence kesin set arkasinda da hayvan gibi gulmustur yaptigi ise. sen gel cekimlere mercedes ile bi de konfor performans de. gülmeden söylemek zor gercekten.
telefondaydım, sırf şu saçmalığa karşılık vermek için pcye geçtim.

ben böyle bir saçmalık görmedim. bakınız bir sosyal mecrada, hem de ilgili sitenin yöneticisi koç grubuna güzellemeler düzmüş bu araba üzerinden.

kim olduğunu söylemiyorum, başka entrye cevap diye sildirir. formata uyarak devam edeceğim, ağlar sonra, paralı askerlerine sildirir filan, neme lazım.

efendim koç türkiyede üretiyormuş, reklamı türkler yapmış, erdal beşikçioğlu da türkmüş vs. ve süper (!) keyif alıyor bu arkadaşımız bu durumdan.

ulan, montaj sanayi, tasarımı italyadan geliyor, adam gerine gerine "engineered in italy" yazıyor her yere, sen neyin kafasındasın? türkiyede üretiliyormuş. enerji ucuz, işçi ucuz, italyada üretmeyecek tabi, türkiyede üretecek. aynı yan sanayi imkanları çinde olsa senin kara kaşına kara gözüne mi bakacak, basar gider orada ürettirir. adı üstünde, ürettirir.

işi yapan italyanlar, parayı yiyen italyanlar. bakın buna verilen paralar hoppa diye o çok sevdiğimiz juventus klübünün önümüzdeki yılki transfer bütçesine gidiyor.

neymiş, vw alanlara laf çakmış. lan araba egea lan, fiat. şurda belli yaşın üstünde herkes bir kez lineaya, ne bileyim bir dobloya binmiştir. lineada ne zaman golf konforu oldu. ya da sen hiç transporter ile seyahat ettin mi?

kalkmış, kalitesiz fiat arabasına güzelleme düzüyor, bir de 50 yıldır ülkenin anasını ağlatmış koç grubuna yalanıyor. o koç grubu vakti zamanında ithal etmeyi değil üretmeyi seçseydi, bugün gerçekten adam gibi yüzde yüz yerli bir otomobil üretirdin, onun reklamını seyredip ağlardın mutlu olurdun.

o koç grubu, distribütörlüğü daha karlı gördüğü için üretmiyor hiç bir şeyi. o koç grubu, kankaları ile birlikte türkiyeyi montaj yapmaktan öte gidemeyen bir yer haline getirdi. "devrim" sizce kendi kendine mi imha oldu. karalama kampanyalarını yürütenler kimlerdi acaba?

geçiniz. başkasının yazdığı kodla, başkasının konsepti ile site kurarsın, zengin olursun. tıpkı başkasının yaptığı arabanın montajını yapıp para kazanan koç grubu gibi. sonra da doğal olarak, şıracının şahidi bozacı, onu yalarsın.

not : tamam, türk mühendislerin de emeği büyüktür. fca (Fiat Chrysler Automobiles) ile tofaş birlikte hareket etmiştir, eyvallah. emeği hiç yok demiyorum. benim burada tepkim, sanki yerli otomobil üretilmiş gibi yapılan güzellemeye. üstelik bu güzelleme, onlarca yıldır distribütörlük ile ülkeyi kangrene çevirmiş bir gruba yapılıyor.

adamım kusura bakma, ağır çuvalladın.

edit : bakın bu adam daha önce de volkswagen görmek istemiyor kampanyası güdümlemişti herkese. yine örneği aynı yerden veriyor. acaba nereden nasıl bir çıkarı var bu karalama kampanyası için merak ediyorum. kırk yılda bir entry yazıp, ülkenin tüm sorunlarına gözünü kapayıp, gelip fiat reklamı yaparsan böyle bozuluruz işte.

o vw, kalktı paşa paşa özür diledi. çevreye verdiği zararın parasal karşılığının cezasını ödüyor. kalktı, hatayı gidermek için arabalarını geri toplatıyor. ama senin o çok sevgili fiatın, kaliteli, konforlu bir araba üretmedi, üretemez de. anca filo kiralama, o kadar.
Üstüne koymaya gerek de yok zaten. Ne kadar paranız varsa o kadarlık Toyota alın. Fiat bir buzdolabına göre çok pahalı.
Ulaşamayanların mundar dediği araba. He kötü he çok kötü. Evet.
Bir reklamcı olarak, reklamlarında ki gibi lüks, güzel vs bir araba değildir. Reklamın son hamlesi insanları çok etkilemiştir çünkü son cümlede erdal beşikçioğlu çok doğru bir cümle söylemiştir. ''Bu fiyata bundan iyisini bulursanız, gidin onu alın.'' işte bu doğrudur arkadaşlar. O paralara dizel otomatik dolu paket araba bulamazsınız. Segmentine göre gayet iyi bir arabadır.
70 bine şirokko alırsın aminüm...
Reklamı tek kelimeyle harika. Aklıma 100 numaralı adam filmi geliyor.
dağın fare doğurmasına örnektir egea. bu kadar yaygara sonrası bu kadar saçma bir donanım, motor ve fiyat kombinasyonu yapılamazmış! hele çağ dışı atmosferik benzinli kütük motor ile sunulması tam kepazelik! t-jet var multiair var... sürsene onlarla piyasaya! otomatik şanzıman seçeneği de yok! piyasaya tam taksici aracı olarak sürmüş benzinlide, al benzinliyi tak lpg'yi!

fiat'a çöp derler genelde, katılmam pek buna ama kafasız oldukları konusunda hem fikirim!

EASY 1.4 FIRE 95 HP E6 - 49.900 TL
URBAN 1.4 FIRE 95 HP E6 - 53.400 TL

EASY 1.3 M.JET 95 HP E5+ - 60.400 TL
URBAN 1.3 M.JET 95 HP E5+ - 63.900 TL
URBAN 1.6 M.JET 120 HP - 67.400 TL
LOUNGE 1.6 M.JET 120 HP - 70.900 TL

bu şekilde bu modeli pek satamazlar, boş benzinli hali dökülür filo ve taksi aracı olarak! kim 70 kağıt verir fiat'a!!
aynı paralara hyundai accent, skoda rapid, peugeot 301 falan alınır! hatta jetta, golf, focus bile alınır 71 vermek yerine 73-75 vererek!

bu ülkedeki sıfır araç fiyatları tam saçma sapan!
Görünüşe göre tok bir araba. Millet önü vw yok arkası japon diye söylenip durmaya başlamış. Adamlar ne yapsın amk? Kim yeni model çıkarsa aynı muhabbet.
Reklamlar ile babamı fanı etmiş araba. Israrla bana aldırmaya çalışıyor. Seat Leon dururken egea ne lan.
Lounge serisi tam bir konfor pezevenki olan arabadır. Elektronik ısıtmalı koltuklar, otomatik kararan dikiz aynası, bel boşluğunu şişerek dolduran koltuklar, navigasyon, yokuş kalkış desteği, park sensörü, dijital klima, bardaklık, tablet tutacağı, koltuk arkalarında katlanır masalar, far sensörü, sıcaklık sensörü, yağmur sensörü gibi aksesuarlarla dolu, parça sıkıntısı yaşatmayacak bir otomobildir. Bir çay, kahve yapmadığı kalmıştır, son derece rahattır.
(bkz: tekerlekli ev)
Ürün reklamında bir adet şuh erdal beşikçioğlu içerir.
Ne egeası kardeşim artık uno bile lüks bu ülkede. Egea bize jaguar geliyor şu anda. Tofaş bulan öpüp başına koyar halde.