bugün

fenerbahçe kasımpaşa maçında var hakemi erkan enginin penaltı diye orta hakemi çağırdı pozisyona yaptığı açıklama ya bakın.

" Şu an elle oynama göremiyorum ama o an öyle hissettim"

yazıklar olsun ulan .hisle penaltı mı verilir? insanların emeklerini çaldınız.

https://twitter.com/bptha...tatus/1772607251158630401
Peki dünkü sizin skandal hakkında neden konuşmuyorsunuz? Ve fenerbahçe maçının bu toplantısında daha önceki dakikalarda fenerbahçe’ye verilmeyen penaltının da konuşulduğunu neden söylemeyip sadece bu kısmı servis ediyorsunuz? Çünkü oesiniz.
Ne skandalı lan ? Bitigenin videosunu montajlamis sizin paralı trolleriniz . videonun tam halinde adam teması gördüm penaltı verdim diyor.

Türk futbolunun kanserisiniz. Asil Her türlü oelik sizde amk.
Montaj mı? Puhahahahaha olum siz ruh hastasısınız amk. Sorgulayanların sesler ve görüntüleri de montajlanmış? Sizin hayatınız yalan amk. Ne haysiyetsiz insanlarsınız lan siz.
Lan amk aptala mi yatıyorsun albukadir Bitigenin videosunu dün montajladilar bugün montajsiz hali ortaya çıktı videonun . Kesip biçip algınıza göre video yaptınız mabadinizda patladı avshfjgkgk

Yalan dolan kıskançlık, kendi cirkefligini rakibe sıçrama hakem tehdidi hepsi sizde. Yav insan az utanır daha dün hocaniz Arap ismail okani catir çatır kıskandı yaptığı açıklamayla. Her zmaan Galatasarayin gölgesinde kalırsınız bu kafayla. Tam size layık bı başkan ve hocanız var.
Konuşuyor hâlâ ruh hastası.

Olum adam senin dediğin cümleyi söylüyor zaten. Sonra da “aradan 1 hafta geçti hâlâ penaltı olduğunu düşünüyor musun?” Diye sorduklarında “hayır düşünmüyorum penaltı değildi” diyor. Daha ne desin amk?

Fenerbahçe konuşmalarını paylaştığın kayıtta, oosterwolde’ye yapılan açık penaltının neden verilmediği de soruluyor. Onu neden yazmayıp, son dk penaltı olayını yazıyorsun sayın şark kurnazı? Yoksa o da mı montaj?

fenerbahçenin net penaltısı için;
hugh dallas: "bu kadar net olan bir görüntüde, var hakeminin orta hakemi çağırarak penaltı vermesini bekliyoruz. pozisyon, bu açıdan değil, farklı açıdan değerlendirilmiş."

galatasaray'ın uyduruk penaltısı için;
hugh dallas: “pozisyonun hâlâ penaltı olduğunu düşünüyor musun?”
a. bitigen: “hayır basit bir temas, penaltı olduğunu düşünmüyorum.’
hugh dallas "neden var'a davet ettin basit bir müdahale için özgür?"
ö.yankaya: "hata yaptım"
Ya arkadaş vallahi adam anlamıyor mevzuyu. Bitigenin olayında maçın orta hakemi olarak var tesirinde kalmadan penaltı veriyor. Kasımpaşa maçında var hakemi ( fanatik fenerli hakem) erkan engin orta hakemi bildiğin manipüle ediyor. ikisi arasında dağlar kadar fark var.diyelim bitigen hatali karar verdi.Ligde ilk defa yanlış penaltı verilmiyor. Kaldı ki tetenin pozisyonu net oğlu net penaltı. En azından irfancan in ceza sahasi disinda ndiaye ile olan pozisyonundan daha net penaltı.ustelik orda irfancan ndiayeye faul yapıyor. O pozisyonun kayıtları bı aciklansin bakalım. Djikunun aldığı penaltı pozisyonu var daha evlere şenlik
şu kayitlar bi açıklansa konuşacak yüzünüz kalmayacak lan .

Milli takıma Portekiz macinda tetenin pozisyonunun aynısı penaltı verildi. Bitigen muhtemelen baskılardan dolayı fikir değiştirdi çünkü hakemleri tehdit ediyorsunuz:D

Edit: djikunun aldığı rezalet penaltı Alanyaspor maçındaydi hatırladım.
Yalı çocuğu ve plaza bebesi avanesinin nasıl bir strateji dehası olduğunu gözler önüne sermiştir.

yönetimin ligden çekilmeyi -güya- tartışacağı kurula kadar bin türlü tehdit savurdular ki, muhtemel pfdk sevklerine karşı göz dağı versinler. Bekledikleri tesiri yaratmadı. ‘Ceferin, fb çekilirse şöyle yaparız, böyle yaparız’ dedi goygoyuna kadar vardırdılar işi, o da pek tesir etmedi. Üzerine erden timur da konuşunca ortaya bi kaset sızdırıp gündemi olduğu gibi değiştireceklerdi.

Ama tabi o kasetin başka parçalarının çıkacağını hesap edemediler. O da ellerinde patlamış oldu.

Üstüne üstlük, bu kaset içeriği muhabbetini 2 hafta kadar önce yapmış olduklarından, uzun zamandır bu ve buna benzer kaset muhabbetleriyle hakemlere şantaj yaptıklarına ve fb lehine ittirmelerin bu sebeple yaşandığına dair bir algı oluştu.

Daha da kötüsü, bu ve muhtemel diğer bütün sızdırmalardan gs aleyhine anca bunu bulabildikleri anlaşılıyor.

Özetle ‘ceza alırsak ligden çekiliriz’ şantajı tutmayınca ortaya kaset salıyorsun, 5-6 saat sonra onun eksik partları ortaya çıkınca elinde patlıyor. Bunları elde ettiğinden ve en azından 2 haftadır muhafaza ettiğinden bihaber insanların zihninde uzun zamandır hakemlere kaset şantajı yapıyor olabileceğine dair şüphe uyandırıyorsun.

Stratejinin zarafetine, hamlelerin derinliğine bakar mısınız ya?

Ya arkadaş yemin ediyorum adnan aybaba’yı başkan yapsalar bundan daha derinlikli strateji geliştirirdi. Ben kendi ayağına bu kadar sıkan bir kulüp yönetimi hiç görmedim.

Geldiklerinden beri ‘aslında biz şampiyon olucaz ama gs’nin sosyal medya ve spor basınındaki algısı yüzünden olamıyoruz’ türküsü söylüyorlar. Ben bunu başlarda taraftar avutma olarak görüyordum (yani en fazla selahattin baki inanabilir diye düşünüyordum) ama Zannederim en az 3 yıldır buna hepsi içtenlikle inanıyorlar.

Bunca saçmalamanın başka bir açıklaması olmasa gerek.

Deli gibi bir şey oldu bunlar iyice. Bu sene şampiyonluk giderse ne olacak tahayyül bile edemiyorum.
Biz neyden niye bahsedelim amk. Skandal diye iddia ortaya atan Fenerbahçe başkanı Ali Koç, sonra bunu basına servis eden yine aynı tayfa. E şimdi son dakika yalandan verilen penaltılarin kayitlari çıkınca neden rahatsız oluyorsunuz amk.
Tete'nin penaltısı bence penalti değil, siksen vermem. Aleyhimize aynı penaltı Antep'te verildi orda da penaltı diye yirtindiniz o da ayrı mesele.
Ama şu tete'nin penaltısından coook daha uyduruk bir sürü penaltı alarak lige tutundu Fenerbahçe.
Bu gerçeği görmeden yorum yapıp rezil olmaya gerek yok.
Aynı ses kaydında oosterwolde' nin pozisyonunda bariz penaltı verilmediğini de konuşuyorlar ondan da bahsetseniz adalet istediğinize hak vereceğim.

Gelelim el pozisyonuna hakem görüntülerde elle oynama kesin var diyemiyor ama yok da diyemiyor öyle gri bir pozisyon bu. Kamera arkası görüntüsünde top bir yükseliş yaşıyor ve oyuncu eli yanmış gibi refleksle geri çekiyor hakem de kanaatini penaltı yönünde kullanıyor. Bundan daha doğal ne olabilir?

Sizin alanya maçında 4 major hata varken ağzınızı açamazsınız.
ifadeleri cımbızla çekmek ve sadece ona odaklanmak tam da malum camianın yaptığı şeydir. yani manüplasyon. adam topun kırılımından öyle hissettim diyor. hissettim ile ifade etmeye çalıştığı şey öyle düşündüm. elindeki görüntülere bakıp topun kırıldığını görmüş ve hakemin görmesini istemiş. gören hakem de penaltı vermiş. kola çarpan topta hafif temas gibi bir durum olmaz değil mi? yani penaltıya neden olmayacak hafif bir temas ile kola çarpan top arasında fark var. kaldı ki kasımpaşa'lı futbolcu da koluna çarptığını ifade ediyor. ama cımbızcı tayfa kendi maçındaki kasıtlı hatayı örtbas etmek için hakemin hissettim ifadesine takılıyor. top kırıldı da diyor. ki kırılıyor görüntülerde. neden kimse onu söylemiyor? nasıl beyinsiz bir topluluk var yemin ediyorum cinnetlik ya. buna %100 penaltı değil diyemez kimse ama ötekinde kasıt var kasıt. hakemler neden penaltı verdiklerini bile açıklayamadılar bu en azından top kırıldı dedi.

--spoiler--
aynı ses kaydında oosterwolde' nin pozisyonunda bariz penaltı verilmediğini de konuşuyorlar ondan da bahsetseniz adalet istediğinize hak vereceğim.
--spoiler--

olur mu fenerbahçe'nin lehine olacak yorum yapılır mı?
köşeye sıkışan arsız gs li turnasolüdür. rezillikleri ortaya saçıldı ya şimdi canhıraş şekilde tüm sosyal medyada fenerbahçe üzerinden algı yaratmaya çalışıyorlar. geçende de utanmadan "yansıtma" temalı twitter paylaşımı yapmışlardı bu rezillikler ortaya saçılmadan önce malum. yansıtmayı kim yapıyor görüyoruz..

aykut kocaman zamanında demişti gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır diye. hakemlerin kimi kolladığı federasyon başkanının hangi takımın amigosu olduğu net şekilde çıktı ortaya. şimdi akp taktiği yapıyorlar görüntüler ortaya çıktı ya "kim çıkardı bunları bu bir suç" diyerek suçlu avına çıktılar. 17-25 aralıktan sonra aynı taktiği zaten çoğunluğunu gs lilerin oluşturduğu akp yapmıştı montak sondaj diyerek..
ofsaytımsı diye diye yine çarpıldılar neticede hissiyatımsıyla.
Pislikbahçe iğreniyorum. Utanmazlar, terbiyesizler, arsızlar.
Hiçbir el müdahalesi olmadan verilen komik penaltı kararı. Bu kararın lehine verildiği takımın elle attığı gol geçerli sayıldı bu arada. Ama sorsan mağdurlardır.