bugün

başımız sağ olsun pankartını bile taşımayan herkese atarlı giderli bir acayip kulüp. cev kadınlar şampiyonlar ligini kazanmalarına rağmen orada bile kurallara uymadıkları için bu sene düzenlenen organizasyondan atıldılar.
sabahın kör vakti gs ergen tayfasının uğrak yeri. lan sizin gibi ezeli dosta, eğer dostsa tabi, harbiden aziz gibi başkan hakmış! bize değil haa iyi anlayın develer!
not: aynen aziz yıldırım'ın hafta sonu maç öncesi söylediği gibi, "ben onların ne mal olduğunu iyi biliyorum bana anlatmayın, onlar önce elini uzatır sonra da her haltı yer" demişti. aziz yıldırım'ın bir çok söyleminin/şeyinin doğru olmadığını bilen biri olarak harbiden hak veriyorum kendisine.
not: başkanı fırsat bilip drogba üzerinden şimdi prim yapıyor, topçusu maçtan bir gün sonu kameralara sallıyor, diğer topçusu da sanki kendi seyirciyi tahrik etmek için saha göbeğinde sevinmemiş gibi "reyhanlı" diyor! başka istediğiniz var mı?
biz tertemiziz demiyorum kesinlikle ama gerçekler de bunlar! yani ne bok olduğunuzu biliyoruz...bize tıraş yapmayın boş yere!
ezeli rakip.

öyle kalmasını isterdim ama maalesef gerek galatasaray gerekse de fenerbahçe içinde bazı kişiler bu rekabeti düşmanlığın da ötesine geçirmek için elinden geleni yapıyor.

bir maçı biz alırız bir maçı siz. birimiz x kupasını alırız birimiz y. bu hep böyle olmadı mı? bir asırdan fazladır bu böyle değil miydi? böyleydi... metin'lerin can'ların döneminde dişe diş mücadele yok muydu? vardı.

şimdi neden kan akıyor, şimdi neden fiziksel şiddet söz konusu?

lafa gelince hepimiz metin oktay deriz, can bartu deriz di mi?

sevgili galatasaray taraftarı ve ezeli rakibim fenerbahçe'nin taraftarı; özür dilerim ama suç köküne kadar bizde. eğer şu durumlar bu seviyeye kadar geldiyse bunun tek suçlusu biz taraftarlarızdır.
Türk futbolunu son 10 senede avrupa ve dünya'da temsil eden esas takımdır. Diğer spor dallarında da başarılarıyla dikkat çekmekte olup usulsüzlükler yaptığına dair bazı iddia ve kovuşturmalarla boğuşmuş bir camiası vardır.
şike ve ırkçılıkla adını dünyaya duyuran güzide futbol takımı. türkiyenin en büyüğü ama büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür ne de şampiyonluk büyüklüğü.
90+9 da belhanda nın benfica ya yaptığı hat trick sayesinde şu an amsterdam da olan uefa canavarı.
Kültürümüzde ırkçılık yoktur, bir kişinin yaptığı hareket bütün camiaya mal edilemez diyen camianın adıdır.
Lakin bu camianın stadının ismi Şükrü saraçoğludur. Bu adam aynı zamanda bu camianın 16 sene başkanlığını yapmıştır.
E, ne alaka diyenler için kısaca açıklayayım, 15 yıl başkanlık yapmış olan Aziz Yıldırım için " şike" ne ise Şükrü Saraçoğlu için de "ırkçılık" o dur. Yani bir yaşam biçimi.
Mübadele başkanlığından, varlık vergisinin çıkarılması ve uygulanmasına, ikinci dünya savaşı ve öncesi nazilerle yapılan işbirliğine kadar bu ülkede ırkçılık ile ilgili ne varsa bu adam onun önde gidenidir.
Kasımpaşa'da olası nazi işgalinde ülkedeki yahudileri yakmak için bir krematoryum yapmışlığı bile vardır.
Naziler savaşı kaybedince başbakanlıktan istifa etmiştir.

Ek: Rum kökenli vatandaşların spor kulübü olan modaspor un sahası olan papazın çayırına hile ile el koyup Fenerbahçe'ye veren şahıstır.
aşktır efenim sadece seviyoruz yenildiğinde son hafta şampiyonluk gittiğinde daha çok severiz tüm umutsuzluklarımızın toplamı özetle sevgilin senden ayrıldığında stada koşup hıçkıra hıçkıra fenerbahçem benim biricik sevgilim diye bağırabilmektir .
yönetim kadrosunun bile ırkçılığı savunduğu camia...
sürekli bi gerilim içinde olan buyüzden de onbuna laf sokan takım.

sürekli bi kavga bi şikayet. rakiple kavga, oyuncuyla kavga. sürekli bi mesaj gönderme çabası(mesela baroninin ağlamalı gol sevinci.) kalecisinden ortasahsına bi çirkeflik bi çekememezlik.

başkanı çıkarı taraftarını söver. hocanın yüzü sürekli asık. takım kazanır gene asık kaybeder gene asık. sürekli bi 6-0 muabbeti. ama onların uefa kupası var diye dalga geçer. kendi yarıfinal görünce bi heycan bi göt kalkmaca.

kısacası itici takım.

bir kerede güzel bi hareket görsek. bi alkış görsek. centilmenlikle ilgili fairplay le ilgili bi şey duysak. yok. sürekli gerginlik sürekli ona buna laf sokma. sürekli bir gündem.

tanım.huzuru olmayan klüp.
kadıköy saracaoğlu stadı çevresinde, sağlık bakanlığı onayı ve denetimi olmadan satış yapan tüm seyyar satıcılara ve restoranlara savaş açması gereken kulüp, yoksa taraftarlar midelerini bozup maça muzla gelmek zorunda kalıyor, bir de şans eseri tam o sırada galatasaray lı futbolculara sallıyor, sonrada ırkçı yaftası yiyor, ayıptır, yazıktır, günahtır, yüz küsür yıllık kulüp bu yakıştırmaları haketmiyor ve bunun da üstesinden muhakkak gelecektir...

çünkü fenerbahçe büyüklüğü...
yüzsüzlük;
fenerbahçe taraftarı yöneticisi futbolcusu olmaktır.
şike'ye karışıp yapmadım demek !
yaptıysam paramla yaptım sanane demek !
bunları yüzün kızarmadan söylemektir.
en son derbide yaşananlar şöyledir.
taraftarı çıkartıp muzu siyahi oyuncularımıza göstermiş ve sonra çıkıp yok rahatsızlığım var şu bu demiştir.
oyuncusu tombala çekmiş kimse bundan bahsetmemiştir.
taraftarı teknik heyetimize ağza alınmayacak küfürler etmiştir.
yine oyuncusu volkan emre ortalığı karıştırmak için herşeyi yapmış sonra çıkıp kahraman ilan edilmişlerdir.
avrupada 7 yıldızlı şikeciler olarak karşılanan fenerbahçe şimdi de ırkçı diye tanıtmıştır bizi.
yazıkları olsun hala yüzünüz kızarmadan basın toplantısı yapabiliyorsunuz.
direnişi gerçekleştirmiş büyük camia. cemaat, siyaset ve medyanın yalaması değildir.
(bkz: gömülü savaş baltalarının tekrar çıkarılması)
kendileri şike ile suçlandı, kanıtlandı. çirkefçe üste çıktılar. ırkçılık yaptılar, yöneticisi, çalışanı, taraftarı bir köşede ezber yapıp basında hep bir ağızdan ''bizim dinimizde, ananemizde böyle şeyler yok, türk kültürüne, türkiye cumhuriyetine saldırı var rerere rörörö'' dediler. ama iş başkalarına gelince yok medya arkanızda, yok cemaatti şuydu buydu öttüler. bu adamlar israil gibi arkadaş. kendini iyi sunup, iyi acındırıp, haklıymış gibi gösterip, hiç susmayarak üste çıkarak bu günlere geldiler. derler ya kötüye bir şey olmaz. ahanda bu işte. bunlar bu çingenelikle hiç hız kesmeden, hiç bir şey olmamışcasına devam edecekler. çünkü herkesi bıktırıyorlar, kimse cevap vermiyor artık. ''heh haklıyız hahhaaa'' diyorlar.

tanım: bir birleşik kelime.

edit: http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=33883122 buyrun. daha da bişey demiyom.
ismi fenermatik olarak değiştirilmesi gereken camia

şike, ıkçılık yada ahlaksızlık

adamların savunup aklayamacağı pislik yok lan hahahaaaa...
şu saatten sonra hem ırkçı hem şikeci camiadır

kişiler camiaları bağlamaz ama siz onlara sahip çıkarsanız hem ırkçı hem şikeci olursunuz...
pislikten beslenen topluluk. yazarken iğreniyorum ama şike, ırkçılık, yalan, iftira, nefret...

http://www2.webaslan.com/...eceginiz-yokSXHBQ59001SXQ
ölüye bile saygısı olmayan camia. daha iki gün önce bir fenerbahçeli ölmüş hala çıkmışlar bir dolu palavralarla ortamı daha da geriyorlar...
medyası sağlam olan topluluk. twitterda yüzlerce 12numara tarzı sahte hesaplarla her gün kendini aklamaya çalışıyor. şaka gibi ırkçılık açıklamalarında da işlem hemen başlamış twitter her yere saladırmaya başladılar. işin kötü yanı bu sayfaları takip edip inanan fenerli taraftarlar ve yine bu sayfaların provakasyonuna gelip sinirlenen galatasaraylı taraftarlar var. sonra yok niye taraftar bıçaklanıyo. herkes benim gibi sülalem raad panpa modunda takip etse ne kavga çıkar ne başka bi şey.
her ne olursa olsun rakibi kim olursa olsun kendi sahasında olduğu zaman çıldıran takımdır. yense de yenilse de golünü atar karşıdaki takıma. karşılıklı gol olmadan bitmez maç.
yalan görüntülerle kendini aklamaya çalışan kulüp. muz gösterenlerin yanındakiler nasıl olduysa buhar olmuş.

https://pbs.twimg.com/med...BKTisyOCIAAYNhs.jpg:large
yalancı takım.

http://antik.eksisozluk.com/show.asp?id=33883122
sahada siyahi oyuncu yokken ırkçılık yaptığı iddia edilen kulüptür. işte fenerbahçeyseniz üzerine bu şekilde oynanması anormal değildir. ve fenerbahçenin taraftarı olduğunuz için size edilmeyen küfür yoktur. oysa kimseye anlatamazsınız taraf olduğunuzu taraf tuttuğunuzu!
ırkçılık yapmadıklarını beyan etmiş basın toplantısı yapmış ırkçı ve çirkef takım.
bu amatör kamera ile kanıtı
https://www.facebook.com/...63&type=2&theater

bu da resmi
https://www.facebook.com/...64&type=1&theater

şimdi tekrar düşünsünler.

taraftarı ayrı bir şerefsizdir.* katil galatasaray başlıklarına yazar da yazar.

mobese görüntülerinden sonra "yhaa o da korkutsaydı niye bcakladı ki" diyecek kadar da karaktersizidir.

hocası futbolcusu başkanı taraftarı camiası hepsinin topunu..
ırkcıları bile sahiplenip savunmaya kalkarak büyük bir pisliğin içine düşmüştür.. sen bunların önüne geçicem, böyle taraftar olmaz diyeceğin yerde savunmak ve ırkçılığı genele mal etmek nasıl bir kafa.. artık kim fenerbahçe taraftarı ırkçı değil diyebilir.. yönetim bile resmi olarak savunuyor bunu..

bu takımın kurtuluşu aziz yıldırım gitmeden gerçekleşmez.. aklı olan her fenerli buna katılır..