bugün

yok antipati yarattılar bik bik yok mahkemenin kapısındaki şampiyonluk bikbik!

LAN PATiK!

Ezikliğini literatürden afilli kelimelerle ifade etme!

Eziyor bizi de... Ne eğilip bükülüyosun ezikliğini saklamak için.

Yok mahkeme kapısındaki şampiyonluk muş...

Lan dana. Bu takım seninki dahil alayınızı içeride dışarıda eze eze (aslında başka bişey söyleyecektim ama... Neyse) kazanmadı mı?

ince ayarlı çalışmalar yapanlar siz değil misiniz lan?
öncelikle, sürekli diğer takım taraftarlarından destek beklemeyen, böyle bir temennisi olmayan spor kulübüdür.

son dönemlerde yaşanan gelişmelerden sonra, özellikle futbola ilgi duyan garip bir güruh oluştu. şimdi bu arkadaşlara öncelikle bir noktayı tanımlamak gerekiyor. bunu daha önce de denedik ama zorlanmışlar sanırım:

" benim gözümde zerre kıymeti yoktur " ...

hadi yaaa... lan allah kahretsin beee...

biz kulübü senin gözünde kıymeti olsun bir gün belki uğrar, sporcuların başlarını okşarsın, onlara küçük ama anlamlı hediyeler verirsin diye kurmuştuk halbuki...

şimdi uzatıp edip, entry lere cevap niteliğinde entry girişi yapmak istemiyorum, buna mecbur kalmamak adına devam edelim.

bakın sevgili diğer takımı tutan dostlarımız, dost olmayanlarımız, vs lerimiz;

sizin fenerbahçe hakkında ne düşündüğünüz, inanın ki, bir fenerbahçeli' nin zerre sikinde değil.

şimdi bunu söylediğimiz zaman yok ukala, yok kendini beğenmiş , yok bilmem ne...

canlarım, can olmayanlarım;

biz de durum bu. ha siz bunun adını ne koyarsanız koyun, sizin koyduğunuz isim sıfat da bizim sikimizde değil.

sonuç olarak; gidin takımınızı destekleyin, aziz yıldırım ne halt yemişse çıkarılır önüne konulur, o da cevabını verir ya da veremez.

veremez ise, önce yargı vurur tepesine sonra biz vururuz.

verir ise, çıkar gelir aklanır, bunları bir de o zaman konuşuruz.

edit: imla
son yıllarda mükemmel forvetleriyle türk futboluna neşe katan güzide takım.

http://zanzaon.blogspot.c...enerbahce-forvetleri.html
görsel

aleyhine ince çalışmaların yapıldığı kulüp. 19 maçın 14 tanesini hafta içinde oynatılmış.
yönetimi tarafından taraftarı kandırılan kulübüm.bugun bir gerçeği öğrendim bankacı olmamdan mütevellit.fenerbahçe kulubu banka kredilerinden dolayı 1.061.933 TL tahakkuka düşmüş.bu ne demektir izah edeyim.kulubun bankalardan kullandığı rotatif kredilerin dönem sonlarında faizini ödeyemediği anlamına gelir.yani o tutar kadar faiz ödenmesi gerekirken ödenememiş.ayrıca bankalarda toplam 126 milyon TL limit mevcut ve tamamı dolu.bu bilgiler merkez bankasının bankalarla entegre memzuç ekranından alınabilir.kısacası kredilerinin faizini bile ödeyemez durumdaki kulübüm kalkıp bize moussa sow u alıyoruz almak üzereyiz falan demesin.bizleri uyutup transfer döneminin sonlarına doğru oyuncu bulamadık transfer yapmıyoruz deyip hüsrana uğratacaklar.herkes şimdiden hazırlıklı olsun bienvenu ve semihli maçlara..
gazeteci talip doğan karlıbel'in twitter'dan 10 gündür yazdıkları gün yüzüne çıkmaya başladı.

--spoiler--
uefa'dan fener'e 5 yıl şoku!

f.bahçeli yöneticiler, uefa yetkilileri ile yaptıkları görüşmede şok oldular.

futbol federasyonu başkanı mehmet ali aydınlar kendisini ziyaret eden fenerbahçeli yöneticilere, "siz ilk önce gidin uefa ile görüşün. lobi çalışması yapın" deyince sarı-lacivertliler soluğu isviçre'de aldı.

2. başkan nihat özdemir, asbaşkan ali koç ve cihan kamer salı günü nyon'a çıkarma yaptı. uefa yetkilileri ile cas'a açılan dava ve fenerbahçe'nin avrupa kupaları'na katılması ile ilgili bir görüşme yapan fenerbahçeli yöneticiler uefa'dan hiç de beklemedikleri bir yanıt aldılar.

cas'taki davayi geri çekin

uefa yetkililerinin "türkiye'deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. eğer tff sizi düşürmezse biz gerekeni yapacağız. gerekirse sizi 5 yıl avrupa kupaları'na almayız. dünya tarihinde ilk defa bir kulüp başkanı uefa başkanı'nı mahkemeye veriyor. bunun da size elbet bir yaptırımı olacak" dediği öğrenildi. uefa'nın fenerli yöneticilere öncelikle cas'taki davanın geri çekilmesini istedikleri ifade edildi.

http://spor.milliyet.com.....2012/1487874/default.htm
--spoiler--
Trafik kazası geçiren, futbolcuları hayatını kaybeden, zor günler geçiren Keşanspor'a 100 bin Türk Lirası maddi destek ve A2 takımından 2 futbolcuyu bedelsiz vererek yardımcı olan kulüptür.
Türkiye'nin en büyük spor kulübüdür. Az sonra Konya Torku Şeker maçına çıkacaktır. 7 gol atar.
dün gaziantep bld maçına beşiktaş 7 as futbolcusuyla çıkmışken, bugün konya torku şeker spor'a 4 as futbolcusuyla çıkması göteleklere derd olmuş takımdır... Ha ben isterdim ki, 8 as futbolcusuyla çıksın kalan 3 e de A2 den topçuları koysun. En azından takımın her rakibi ciddiye aldığını gösterir bir hareket olurdu.
2012-2013 sezounda bank asya 1.lig de mücadele edecek kulüp. Şimdiden bank asya tecrübesi olan futbolcularla görüşmelerin de fayda var.Kendilerine önerebileceğim bir kaç isim
(bkz: Cenk tekelioğlu), (bkz: Cenk işler), (bkz: Coşkun birdal) , (bkz: Levent kartop)
Edit : Kızmaca yok...
bank asya'ya düşsün diye dua edenlere bienvenu'nun kobrasını hediye eden kulüp.
cas davasında yaptığı hukuki mücadeleyle uefa'yı da, tff'yi de zor durumda bırakmıştır. yapılan son hamle bunun kanıtıdır. eskilerin "adalet dağıtıcısı" şimdilerin "yalancısı" cornu'nun yazdığı raporun davadan geri çekilmesi talep edilmiş. bunun yerine cas'a iddianame verilecekmiş.

bu olayı zavallı tff bir zafermiş gibi lanse ediyor ve qtm'ye (kaliteli türk basınına) bu haberi 2 saat öncesinden veriyor. bu adamlar sosyal paylaşım sitelerinde bu haberi "fenerbahçe'ye şok" olarak yayıyorlar. saat 6'da tff bir açıklama yapıyor. hemen sazanlar habere atlıyor falan. cornu'nun o ifadeyi çekmiş olması ne lütfi'yi ne de ilhan'ı kurtarmıyor. hatırlarsanız cornu'ya dava açacaklardı ama hâlâ bir hamle gelmedi. bu arada lütfi arıboğan'ın ve ilhan helvacı'nın uefa kurullarında göreve başladığını da unutmayalım.

olayın içeriğine gelirsek; fenerbahçe bu davayı şike var veya yok diye açmadı. usulsüz bir şekilde şampiyonlar liginden men edildiği için açtı. tff topu uefa'ya attı ama uyanık uefa "bütün sorumluluk tff'nin" dedi. o zamanların yücesi cornu bir rapor verdi ve buna göre fenerbahçe men edildi. bugün cornu o ifadeyi çekiyorsa fenerbahçe niye men edildi? daha yazılmamış olan ama gelecekte yazılacak bir iddianameye göre mi men edildi? o zaman gizlilik diye bir şey yoktu ve herkes iddianameyi gördü. bu durumda da gizliliği ihlalden dava gelir. sıfır toleransı hatırlarsak eğer o iddianamenin içinde beşiktaş ve trabzon da yer alıyorlar. fenerbahçe zaten avrupa'da yer almadığı için ceza açısından bir sorunu yok.

özetle tff'de, uefa'da son hamlelerini yapıyorlar. ikisi de topu birbirine atmaya çalışıyor, parayı kim verecek kavgasına döndü bu iş. avukat emin özkurt şunu dile getiriyor; "bu hamle bizim elimizi daha da kuvvetlendirdi."
Önümüzdeki sezon forma tasarımları için (bkz: lescon)'la görüştüğü söylenen kulüp.
yaşayan en büyük efsaneleri; lefter küçükandonyadis'i kaybeden camia.

rekabetin onurunu, şerefini, gururunu en güzel şekilde yaşatan ve öğreten tüm efsanelerimizi saygıyla anıyoruz.

başın sağolsun ezeli rakibim, ebedi dostum. başımız sağolsun.
ablamın hasta galatasaraylı olmasına rağmen, çocukluğumdan beri bu takımı tuttum ben, kadıköylü olmak, caddede ''fenerbahçe' diye bağırmak benim için bir onurdur. ay unutmadan sarışın olduğum için de sarı-lacivert forma üstüme çok yakışır, fenerbahçe çok önemlidir, başkanımız da umarım bir gün oradan çıkar onun için çok üzülüyorum çünkü.
galatasaray derse ki; acıdım kalsınlar ligde, kalacaklar. yok ne hali varsa görsün derse, görecekler. elimize bakıyorlar bi yerde. bir gün siz de zor durumda kalabilirsiniz diye vicdan da yapıyorlar bi taraftan. insan acımıyor değil.
12 takımla istediği yasayı istediği gibi değiştirebilecek bir potansiyele sahip takım. bu 12 takım acaba neden fenerin her istediğini yapmaya amade. hadi onu geçelim. hani bu dediğiniz anadolu takımları fenere karşı daha hırslı oynayıp trabzon'a, galatasaray'a yatanlar değil miydi? böyle tatlı bahaneleriniz yok muydu sizin? ne oldu da dirsek temasına geçtiniz birden? çok mu acıdılar halinize?

ayrıca aziz yıldırım duvara konuşuyor, bana değil.
yargısız infaz yapıldığına inandığım klüp. gerçekten şike varsa niye küme düşürmüyolar anlamıyorum. hayır bunu nasıl çevirebilirler ki şike bu sayfalarca deliliniz var tanığınız var ama yine de düşüremiyorsanız ya siz haktan hukuktan anlamıyorsunuz ya da gündemi bulandırmak için yapılmış sanal konulardır bunlar.
zamanında "ali koç" aracılığıyla "bizi düşürün" diyen, ama düşürmeye kimsenin götünün yemediği takım. akabinde "reytingler ve kazançlar azalır, fener'siz lig olmaz, düşürme kalksın" diye kulüpler birliği açıklama yapmıştı.
kim ne derse desin, fenerbahçe olmazsa o lig olmaz, reyting, çekicilik olmaz.
fenerbahçe türkiye'nin her daim en popüler, en çok ilgi çeken takımıdır.
erkeklerini almazsın stada, kadın taraftarı bile 50 bin kişilik stadı doldurur.
kötü gününde de, iyi gününde de spor programlarında en çok konuşulan takımdır.
fenerbahçe'li değil misiniz? bir düşünün bakalım, 34 maçlık lig maratonunda takımınız en çok kimle oynarken heyecanlanıyorsunuz? en çok kimi yenmek size zevk veriyor?
fenerbahçe her branşta, içinde yer aldığı lige popülerlik kazandırır.
bunu aklı başında galatasaray'lısı da, beşiktaş'lısı da aslında biliyor. ve o yüzden bu kadar saldırıyorlar.

(bkz: fenerbahçe neredeyse süper lig orasıdır)
şikeden dolayı başkanı içeride bulunan takımım.
ne hikmetse şikeden dolayı içeride olan tek takımdır aynı zamanda. kiminle şike yaptık, A2 takımına mı teşvik primi verdik diye soruyorum ama o da mı suç lan.
fenerli dostların kendi takımlarını savunurken kullandıkları argümanlara bakıyorum, okuyorum, gülüyorum.

kimse sizin fenerbahçe sevginize bir şey demiyor. elbette takımını seveceksiniz, farklı bir yere koyacak, ona önem atfedeceksiniz. normaldir bu. her takım tarftarı aşağı yukarı böyle şeyler hisseder. ama yine takımınızı ve kendinizi özel hissedeceksiniz; selçuk şahin'in çubuklu formayla verdiği duygusal bir bakışı akıllarınıza getirin. çok romantik oldu bu, göz yaşlarınızı tutamazsınız siz şimdi.

yalnız buradaki mesele başka. içinde bulunduğumuz sezon -fenerbahçe şike yaptı ya da yapmadı- fenerbahçe'yi nasıl kurtarsak sezonudur. lig statüsü değişikliği, cezaların indirilmesi, 58. madde vs. arada fenerli arkadaşlarla konuşuyorum, acayip dolular, dokunsan ağlayacaklar. böyle arada 'düşürün lan bizi' diye çıkış yapanları da oluyor. idare ediyoruz, sakinleştiriyoruz falan ama bokunu çıkarıyorlar afedersin. bir de hep bi büyüklenmeler. ben hep diyorum siz kendi dünyanızda büyüksünüz ama bi kendinize gelin. yok biz böyle büyüğüz, yok şöyle büyüğüz la bi susun. suçlanan siz, en çok bağıran siz. düşmemek için yırtınan siz, düşürün bizi diye yırtınan siz.

aziz yıldırım mektupları olmadan ne diyeceğini belirleyemeyen bir kulüp haline gelmişsiniz. burada kalkıp da yok 50 bin kadın taraftar, yok en popüleriz. böylesini de ilk defa duyuyorum ya neyse: popüleriz biz.

hala ali koç'un bizi düşürün açıklamalarını gerçek sanıp; kimsenin götü yemedi lafını kullananlar var aramızda. yeminlen acıyorum bunlara. kendiniz çekilseydiniz ya ligden niye böyle federasyon kapılarında medet umar hale geldiniz? madem erkeklik yapacaksınız adam gibi yapın. bu haksızlığa tahammül edemeyiz deyin. şampiyonlar ligi'ne trabzon'un gönderilmesini nasıl yedirdiniz kendinize? ulan resmen kapı dışarı oldunuz? nasıl büyüksünüz lan siz. çocuk gibi aldılar elinizden, bir şey yapabildiniz mi? siz hala büyüklük rüyaları görün.

madem bu lig sizden ibaret, madem siz olmazsanız olmaz, en güçlü, en popüler, en böööyyük sizsiniz, madem haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsunuz ve madem dürüstlüğünüze, şike yapmadığınıza inanıyorsunuz; o zaman siz camia olarak bu duruma nasıl katlanıyorsunuz. böyle büyüklük mü olur? ayağa düştünüz resmen.

farkında mısınız bilmiyorum ne zamandır mağdur edebiyatı yapıyorsunuz. bu zaten var olan bir eziklik psikolojisini kalıcı hale getirmekten başka bir işe yaramaz. bir galatasaraylıdan akıl almak acı gelecektir size biliyorum ama bu süreçte ya hiç konuşmayacaktınız ya da konuştuğunuzda herkesi susturacaktınız. siz çok konuştunuz hiç bir şey yapamadınız. kusura bakmayın; işte sizin büyüklüğünüz böyle bir şey.
(bkz: aziz yıldırım/#14262050)
efsanemiz lefter e yaptığı stadyumdaki cenaze töreni ile bir kez daha büyüklüğünü göstermiş kulübümüzdür.
türkiye'nin futbol tarihinde her zaman varlığını gösteren, ismini bir şekilde duyuran takımdır. Sarı ve lacivert renkleri Fenerbahçe'nin temsil edildiği renklerdir. Fenerbahçe'de oynayan Alex, Volkan, Joseph Yobo, Serdar Kesimal en beğendiğim oyuncularıdır. Fenerbahçe'siz lig olmayacağını, tad vermeyeceği bilinen durumdur. Kaptan Alex Fenerbahçe camiası tarafından en çok sevilen oyuncudur Aynı zamanda fenerhçe'yle özleşmiş oyuncusudur.
bu akşam manisaspor tarafından bozguna uğratılacak takımdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar