bugün

bir canlı bağlantı muhabbetine üzerine çemkirilen taraftarlar.
ulan o kooddum kanalı adam olsaydı da her iki camianın liderini de aynı anda bağlasaydı ne olacaktı ki? sorun mu olurdu?
hayır tabi ki. bu haliyle de sorun değil.
ama şunu iyi oku bak:
sefa dediğin adam kadıköy'de kale arkası tribünleri henüz koltuklanmamış haliyle ve seyirciye ilk açıldığı zaman o tribünlere giden insanlardan 50 kuruş tuvalet parası topluyordu?
yani bizzat kendisi değil, ekibi yapıyordu bu işi. muhtemelen 10-15 adamdır her iki kale arkası için.
ve yeni açıldığında koltuksuz hınca hınç dolu olurdu oralar. en az 25-28 bin seyirci toplamda, sen şimdi hesap yap?
25.000 x 0,5 tl = 12.500 tl

bu bir kere wc için, soğuk havalarda en az 3 kere gidersin o tuvalete. eder sana 37.500 tl toplamda ve 1 maç için. kışın sezonda 5-6 maç olmuşsa parayı hesap et!

bunları niçin anlattım; ben de çok çok iyi bir fenerbahçeliyim ömrüm geçti orada, halen daha da gidiyorum. hem de 30 yıl oldu. sefa'yı pipisine takan yok, o hala ben liderim diyor.
ama şu var; ben de böyle paraları gömsem, bendeki bu fener aşkıyla ölmeye giderdim ulan her yere!

o kanalı basardım, galaksiye yollardım!*
not:taraftarlık anlamında bir galatasaraylı bunları söylediği zaman hem gülüyorum hem de hayatın gerçekten ironik olduğunu zannediyorum.
kendi futbolcusuna ana avrat küfreden tekme tokat girişen taraftar.

not: ağır küfür içeren görüntülerdir. fenerbahçe dışında başka takım taraftarları izlemesin lütfen.

http://www.youtube.com/watch?v=j6LYUcvoqjM
şu aralar fena travmalara maruz kalmış taraftar. ama garip bir özellikleri var, hala onları kıskandığımızı zannediyorlar. birkaç isviçreli bilim adamı getirip inceletmek lazım bu kafayı.

- herkes yapıyor abi
- deliller neden gazetecilerde
- aziz yıldırım'ı bitirmek istiyorlar. nato ihalesi falan
- şike mi? varsa düşürülsün abi. ben başından beri söylüyorum
- neden içerde hiç futbolcu yok. şikeyi kim yaptı o zaman?
- telefon konuşmaları kesilmiş. şike konuşmalarının arasında başka şeyler de konuşmuşlardır belki
- hani emenike para sayıyordu? bak yalan. o yalan olduğu için de komple soruşturma düşmeli
- telefon görüşmeleri? ha onlar kesilmiş ya. bilmiylorum ki yapmışlarsa küme düşsünler abi
- 20 seneye geriye gidilsin. gidilmeyecekse bu seneye bakılması abi nolur. evime hırsız girdiğinde de diğer tüm hırsızlar yakalanmayacaksa bu da serbest bıralıksın diyorum ben
- aziz yıldırım çok hasta, neden içerde. tüm hasta mahkumlar serbest bırakılsın. ben böyle düşünüyorum
- fenerbahçe çok büyük camia o yüzden bu komplolar.
- şike mi? varsa düşürülsün abi fenerbahçe
- ne şikesi hepsi murat ülker gelsin diye. hepsi tayyip'in işi
- adam gibi adam yayyip erdoğan? ha evet biz açmıştık o pankartı. bayaa oldu ama ya
- basket maçı mı? izlemediniz m olm çatır çatır oynadık. hem maçtan önce hakemle konuşmakta ne var. hata olmasın demişlerdir
- ne şikesi amk savcının işi bariz. resmen film çeviriyolar
- şike mi? varsa düşürülsün abi
- şike mi? alnımızın teriyle kazandık lan biz o kupaları
- şike varsa düşü.....

vs..

kıskanmıyoruz bildiğin acıyoruz şu şizofrenik halinize. ne karar çıkarsa çıksın, yıllar boyunca çıktığınız her maçta gerek tezahüratlarla gerek pankartlarla şikeciliğiniz yüzünüze vurulacak. bu pisliğin üstü örtülse de hafızalara vicdanlara örtü örtülemeyecek. bildiğin çok fena sıçtınız olm.
14 ağustos pazar gününün intihar komandolarıdır (!)
genel olarak sevmediğim takımın taraftarılarıdır. genellikle "nasıl siktik, nasıl koyduk vs. vs." gayet seviyesiz insanların çoğunlukla bulunduğu ama bazen de olsa aralarından gerçekten adam akıllı insan tabirine uyan kişilerde çıkmıyor değil
iki haftadır taksim'e geleceğiz, eylem yapacağız diyen taraftardır.

hatta twitter'da trend yaptılar o derece ciddiydiler.

neyse, valilik izin vermedi, malum... beyoğlu orası... beyoğlu'da cimbomun! hoş, bu çubuklu tosuncukların amacı protesto falan değil, amacı başka şey, dünyada başka yer mi kalmadı da sen beyoğlu'na geliyorsun? neden tahrik ediyorsun?

biz galatasaray taraftarları cadde'ye geliyor muyuz? metris'e geliyor muyuz?

yoo...

neyse; gelmeyin dedik, gelirseniz biz de orada olacağız dedik. olduk. geldiniz, dayak yediniz, iki taraftarınız bıçaklandı, polis eşliğinde sadece ama sadece tünel'den ve yine sadece ama sadece 100 metre yürüyüp kuyruğunuzu sıkıştırıp gittiniz.

sağda solda kasımpaşa ile yaptıkları maçtan önce beyoğlu'ndaki videolarını koymuşlar; taksim'e girdik falan diye. utanma arlanma da kalmamış hiç...

daha yanlarındakileri bilmiyorlar. hepi topu 250 kişi gelmişler, içlerinde de galatasaray taraftarı. 500 galatasaray'lı da lisenin etrafında, istiklal'de tur atıyor. (arkadaşlarımız onların içinden twitter'dan resimleri çekip mesaj atıyorlardı)

bakın efendiler!

bu işler öyle klavye başından konuşmakla olmuyor. bunu bir kez daha görmüş oldunuz. hem size o kadar söyledik değil mi? en son leeds taraftarı geldi, gidin onlara sorun dedik, ama yok... söz dinlemezsiniz ki.
http://www.youtube.com/watch?v=5boT0uMu7Mc
(bkz: tff nin ince detaylarını fark edemeyen bizler)
her türlü lambayı monte eden büyük taraftarlar. haluk ulusoy gitti, o devran bitti. biz istedik oldu! bu kadar basit! şimdi kıçınızın çıbanı ile uğraşın.
şikeciler için destek yürüyüş yapan kitle. millet yalı'da küme düşen takımı için binlerce kişiyle destek yürüyüşü yaparken hemi de.
şampiyonluk gelirse dünyayı yakacak olan taraftardı. şampiyonluk gitti stadı yaktılar. o derece büyük bir taraftar yani.
2 dakika ara ile tüm uç duyguları yaşayabilen taraftar grubu.
(bkz: nazım hikmet)
(bkz: akli dengesini koybetti)
(bkz: bunu şikayet etmek lazım)

http://www.youtube.com/watch?v=-PB-KaHjqJ4
Sampiyon oldugunu sanarak sahada asırı sevinen taraftar kitlesine sahip bir kluptür.
zamanında kulüplerini pkk'ya benzeten ilhan cavcav ile şimdilerde aynı ağızda ve aynı saftalar.

çelişkilerinizi yiyeyim sizin.

http://www.antu.com/antuhaberoku.aspx?id=3348
olayların iç yüzünü göremeyen, klasik taraftar (daha doğrusu fbli taraftar) içgüdüsüyle davranan taraftar topluluğudur. savundukları adam aziz yıldırım anlayın artık..
Türkeye'de eşine rastlanamayan şu kötü günlerde birlik olabilen ender taraftar gruplarındandır.
türkiyede en büyük 2. kitledir. 1. kitle ise antifenerbahçe taraftarları.

kabul etmek lazım onlar fenerbahçelilerden daha fazla.

neticede her iki kesiminde ilgi alanı fenerbahçedir. ama tabi fenerbahçe kiminin rüyasıdır kiminin kabusu.

ne demiş nihat genç: "türkiye ligi 17 takımın‚ 2 kez fenerbahçe ile karşılaştığı bir süreçtir."
feodal taraftar topluluğudur. başkanları ne derse hiç düşünmeden onaylarlar. ulan tavuk bile yerdeki buğdayı yerken bir düşünür bu buğdaymıdır yoksa arpamıdır diye. bunlarda bu yok.

hele ki şu timsah yürüyüşleri yokmu, bir strateji oyununda şehir kurmaya çalışan orta çağ insanlarını andırıyorlar.
çok ilginç insanlar. emenike forması alıp elinde patlayan taraftarın dramını skeç haline getirseler ne güzel olurdu.

http://www.sahibinden.com...e-formasi-57391667/detay/?
görsel

--spoiler--
Özenle alıp arkasına Emenike yazdırdığım Fenerbahçe formamı hiç giyemediğim halde 2. El fiyatına satışa sunuyorum...

1 defa taksim de giymek istedim Galatasaray'lı holiganlar izin vermedi. Hatta istiklalde yürüyemedim bile.

Feneriumdan gidip büyük bir hevesle almıştım fakat birde baktım eve geldiğimde emenike moskova'ya gitmiş...

Oturdum bi köşeye kafamı toparladım 2 sene önce bursa şampiyon olduğunda sahada timsah yürüyüşü yapanda biz olduğumuz için acaba emenike transferi yine yanlış anons tarzındamı diye düşündüm..

işin ucunda rezil olmak var. Zaten sokağa çıkamaz olduk millet halı saha maçı yapsak şikeyle kazandık sanıyor...

Neyse arkadaşlar formayı isteyen yaza bilir pazarlık payı vardır... Türkiye kupası, Uefa ve super kupa maketleriyle takas olur...

--spoiler--
şimdi kim 17 kim 1 bir kez daha düşünmesi gereken taraftardır.
biri der ki:" aldığı forma ( emenike nin forması) elinde patlayan taraftar.", diğeri der ki:" olayların iç yüzünü göremeyen taraftar.", bir başkası der ki:" şikeci takımın nesini savunup tutarsınız?"vb...

fenerbahçeli ol(a)mayan sevgili sözlük yazar ve okurları, siz "fenerbahçeli olmanın ne demek olduğunu" bilmediğiniz için tüm bu yorumlarınız söylemleriniz.oysa bir anlayabilseniz fenerbahçeli olmanın ne demek olduğunu. olay; o formanın elinde patlaması değil ki, senin canın kadar sevdiğin kulubüne (takım demedim farkındaysan) sahip çıkıp ekonomisine destek vermendir. olay; taraftarın olayın iç yüzünü bilmemesi değildir, taraftar o kadar iyi bilmektedir ki olayın iç yüzünü ondandır her zamankinden daha fazla kulübüne can-ı gönülden destek vermesi. olay taraftarın şikeci takımı destekliyor olması değildir, taraftarın kulübüne karşı birlik olmuş 17 takıma karşı tek takımın nasıl şike yaptığıdır ( sizler değil miydiniz "fener şampiyon olmasında kim olursa olsun."; " 17 takım bizi destekliyor."; trabzon maçından sonra "borcumuzu ödedik" diyen). oysa bir geçmişinize baksanız şikenin ağa babasını görürsünüz. biz temiziz diyip kupayı iade et ama o kupa sayesinde avrupada maçlara devam etmek ne kadar mantıklıca. siz kupayı vermekle bir nevi kabul etmiş olmadınız mı şikeyi. ya galatasaray, sana değinmiyorum bile sadece sivaslı korcanın selçuktan yediği gole bahane bulurken aynı golü selçuk size atmamış mıydı efsane stadınız ali samiyende. sizin kaleci de mi satın alınmıştı fenerbahçe tarafından.

evet fenerbahçeli ol(a)mayan sözlük yazar ve okurları, işte bu ve buna benzer binlerce daha nedenden ötürü siz fenerbahçe taraftarını anlayamazsınız.

bu satırları yazan bendeniz chirizonda fenerbahçe taraftarı olmakla gurur duymaktadır. ama siz fenerbahçeli ol(a)mayan sözlük yazar ve okurları bunun ne demek olduğunu ömrünüz boyunca ne anlayabileceksiniz ne de kavrayabileceksiniz. ama ben bunun için sizi hiçbir zaman küçümseyip alçak görmeyeceğim. çünkü ben biliyorum ki sizler olmadan biz, bizler olmadan da sizler olmayacaksınız. hadi iyi bakın kendinize... *
trabzonspor ile şampiyonluk yarışındayken trabzonspor'un her hakkı yendiğinde "ağlama melis" mottosunu takındılar. gel zaman, git zaman kupa yarışı ve sonrasında bir çok konuda susmak bilmediler haksız oldukları halde. özellikle aykut kocaman'ın yaptığı ciddiyetten uzak ve samimi olmayan açıklamalarının bile arkasında durdular, tıpkı bilmem kaç aydır metris cezaevinde bulunan başkanlarının arkalarında durdukları gibi.

kötü esnafların götünden haciz memurları eksik olmaz ve sürekli bahane üretirler. aynen öyleler. en ufak ayrıntıya bile cevaplarının oldukları aşikar. bence tıpkı başkanları gibi mektup yazsınlar, pek anlaşılmıyorlar.

şu bir gerçek ki, -mehmet ali aydınlar kıyağını geçicek olursak- içinde bulunduğumuz sene dahil bundan sonraki 5-6 sene hiçkimse hiçbir söylemlerine inanmaz, dinlemez. ve bir o kadar misli sene daha kimse sözlerine itimat göstermez..

ağlama melis, acınmıyorsunuz bile.
2-2 mi 2-2 mi derken, şampiyonlar ligi mi şampiyonlar ligi mi diye sormaya başlamışlardır.

(bkz: yine mi yanlış anons)