bugün

(bkz: takımının şike yaptıgını kabullenemeyen taraftar)
(bkz: taraftarsın sen çekersin cefa tuvaleti temizle sefa)
+ alo doktor beyle mi görüşüyorum?
- evet buyrun.
+ bizim ki yine çoştu.
- hayırdır bu sefer ne oldu?
+ anlamadım ki. fenerbahçe kümeden düşürülsün diyor.
- ne?
+ fenerbahçe diyor. kümeden düşürülsün.
- aldırmayın geçer.
+ yok öyle değil. 50 yıldır söyler durur.
- hmmm. keşke düşse şu fener ikinci lige.
+ doktor sen manyak mısın?
- ne bilem işte eski yara.
+ ne yapcaz onu söyle.
- valla fenerin küme düşmesini bekleyeceğiz.
+ yapma ya. iyileşemez diyosun.
- eh.
kümeden düşürülsün,ven şeması içindeki evrensel kümeye alınsın.
düzenlenecek olursa tam destek vereceğim kampanyadır..
(bkz: imkansiz seyler icin bosuna kasmayin kendinizi beyler)
kimsenin istemeyeceği bir olay. fenerbahçe'siz ligde galatasaray şampiyon olsa ne olur? birisini kızdırmadıktan ya da birisi tarafından kızdırılmadıktan sonra, işin içine hırs girmedikten sonra deli miyim izliycem ben o maçları? ikisinden* birisi olmazsa maçlara sadece futbolcu aileleri gider.
bir galatasaray'lı olarak tamamen karşı olduğum durum. öyle ki ortaya çıkan iddialar suç kesinleşinceye dek kadar iddia olarak kalacaktır. ha durum aslında ayan beyan ortadadır, fenerbahçe adlı kulüp galatasaray'ın 5. şampiyonluğuna koştuğu günlerde trabzonspor ve samsunspor maçlarına teşvik karıştırmıştır, bu da çok yeni bir iddia sayılmaz çünkü geçtiğimiz yıllarda ersun yenal yine aynı sezonda ankaragücü'nün başındayken yine fenerbahçe'den teşvik aldıklarını açıklamıştı, etti üç. fenerbahçe'nin başkanı bile "masa başında" nasıl maç kazanıldığını öğrendiğini açıkladıktan sonra söylenecek birşey kalmıyor pek. ama diğer takımların da bu ligde neler yaptığı ortaya çıkarılmasa dahi sıklıkla konuşuluyor. ligden düşürme olayı böylece alıp başını gidebilir.
ha fenerbahçe iddialar tam olarak kanıtlanıp suçu sabit olduğu zaman ceza almalı mıdır, evet! bu para cezası yada başka bir yaptırım olabilir mi, evet! ligden ihrac etme, hayır.
ligden düşürülür mü düşürülmez mi bilinmez ama, dürüst olmak gerekirse şike konusunda ilk taşı en günahsız olan atmalıdır. bir beşiktaşlı olarak söylemekten gocunmuyorum ki türkiye liglerinde yıllardır şikenin gözardı edilmesi ve yaptırım uygulanmaması nedeniyle gelinen noktada günahsız takım bulmak kolay olmayacaktır, bu taşı atmak için.
bir kaç yıl önce lucescu türkiye'de futbolun kaosa sürüklendiği ve kirlendiğini, meclisin bu konuya el atması gerektiğini söylediğinde adamı bir dövmedikleri kalmıştı. en azından milad ilan edilip, sen ben kavgası yapılmadan şikenin üzerine kararlılıkla gidilmesi gerekir.
(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
Eğer suç kesinleşse bile bu seferlik affedilmesini fakat bundan sonra kim yaparsa yapsın 3. lige düşürülmesini düşündüğüm durum.
şike olayı olsa bile kimsenin beceremeyeceği olay. yani italya kadar iddialı bir şekilde ayrım gözetmeksizin yapılabileceğini düşünmüyorum. *
türk futbolunu ileriye götürmeyecek durumdur. her sene göz yumulan şike olaylarına bu sene niye göz yumulmasın ki?
gerçekleşmeyecek eylemdir. sezon başladığı için fenerbahçe'nin sadece puanları silinebilir.
(bkz: (bkz sallama iddialara inanmak)) herşeyi istediği gibi görmek isteyenlere güzel malzeme çıkmıştır, aksini iddia edenlere bakılmamıştır bile, bu kadar saçma bişeye inanmak kadar yapılacak saçma bi iş daha olamaz.
(bkz: fenerbahce küme düşürülsün)
hiç bir şekilde gerçegi yansitmadigi iddia. kume duşurulecekse once galatasaray sonra ise beşiktaşin duşmesi gerikirdi.o neydi geçen sezonki bjk-gs maçi. eger şike varsa kesinlikle orda vardir.
(bkz: köpegin duası kabul olsaydı gökten kemik yagardı)
neye dayanarak diye sorulması gereken durum. önce karşı tarafı da dinlemeniz gerekmez mi?
azizi yıldırım;

"Ben parayla bu işleri çözebilecek güçte bir insan olsam, geçen yıl Denizli de kaybettiğimiz şampiyonluğu çözerdim. Ayrıca Ali Akdeniz e para verilecek ve Ali Akdeniz de bize gol atacak."

Haziran ayında Tahir Kıran (Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi) müşterek bir dostumuz aracılığıyla benden defalarca randevu istedi. Kendisini bir gün davet ettim. Yanımda kardeşlerim ve o müşterek dostumuz vardı. Bana, "Ulusoy ile barışırsam şampiyonluğun garanti olacağını" söyledi. Ben de benim Ulusoy ile herhangi bir arkadaşlığım ya da dostluğum yok ki, ona küseyim. Benim derdim F.Bahçe nin ve Fenerbahçeliler in hakkını korumaktır. Ben parayla bu işleri çözebilecek güçte bir insan olsam, geçen yıl Denizli de kaybettiğimiz şampiyonluğu çözerdim. Ayrıca Ali Akdeniz e para verilecek ve Ali Akdeniz de bize gol atacak. Cihan Oskay ne ofisime geldi, ne de ona para verdim. Ona ancak restaurantına gittiğimde bahşiş vermişimdir.

http://www.fenerbahce.com/haberler/20728.php

madem burada bir mahkeme kurdunuz karşı tarafı da dinleyin, sonra yazın. eminimi yine bir çoğunuz ezbere şeyleri yazmaya devam edecek. o zaman ben de şunu sorarım; 8-0 lık ankaragücü maçı ne kadar temiz ise bu maçtan ondan bin kat daha temizdir.

ayrıca;
(bkz: çamur at izi kalsın)
Dünkü programın sonunda asla gerçekleşmeyecek olması kesinleşen istek. Ali şen anlatmıştır zaten türkiye'de ne serhat'ın ne sabri'nin ne telegolün gücü yetmez türkiyenin en büyük futbol takımını düşürmeye ali şen bu konuşmasında sopa bile göstermiştir kibar konuşmasına rağmen güldürmeyin insanı fenerbahçe spor klübünü ligden düşürecek federasyonu daha görmemiştir türkiye.
aziz yıldıvım;
ben pava vevmedim kimseye. şike yapmadım. hevşey yalandıv.

söyleyecekleri bundan ibaret zaten.
(bkz: saçma salak kısaltma yapıp başlık açmak)
(bkz: türkiye nin paris i istanbul)
(bkz: türkiye nin juventusu fenerbahçe)
gerçekleşmesi durumunda, zaten osuruktan* bir lig olan süperlig'in en renkli ve büyük kulübünü kaybetmesi ile daha daha bi sıradanlaşacağı olay.
sike yapildigi bariz ortada olsa da sucsuz fenerbahce taraftarlarinin zoruna giden-ki gitmesi gereken cünkü onlar sadece taraftar, sikeyi yapan degil- ; diger takim taraftarlarinin ise, kiminin kendi cikari icin kiminin de gercekten yapilan haksizliklarin cezalarinin verilmesini istemelerinden dolayi hosuna giden durumdur.
fenerbahçe olmazsa biz kiminle eğleneceğiz yılda 2 kez. *
(bkz: bunlar çirkin şeyler)