bugün

Bu sene üstünde olan şanssızlığı kırmış aslan.
metin oktay ın 10 numarasını giymektedir.
Burun çekmesini yediğim adam. Oynadığında çok iyi oynar.
bu akşamki perfornmansı, galatasarayın real turunu geçip geçemeyeceğini belirleyecektir.
Gecen sene ofansif yönünün doruklarına ulasan melo bu sezon defansıf yonuyle on planda. ileri cıkmaktan zıyade defansın onunde yaptıgı mucadelelerle buyuk rol ustlenıyor. Korkmadan verdıgı paslar en büyük artısı. Cok sogukkanlı oynadıgı oyundan emın. Keske gecen seneki gibi ofansif yönüde olsa. Ama olmuyor. Zaten ikisi bi arada olsa Galatasaray da olmaz. Real madrid de izliyor olurduk.
Kesinlikle para kaptirip da alinmamasi gereken adam.

Takimin menfaatlerini gram dusunmeyip 4 ay tatil yapti. Su an ancak kendini bulmaya basladi. Onda da yarim yamalak zaten.

Butun sene kayiplari oynayip sezonun bitmesine 10 mac kala futbola tekrar asik olmasiniysa tabi ki ne oldum degil, ne olacagim demesine bagliyorum.

Istedin mi oyna, istedin mi yat. Yok ya?

Galatasaray, fenerbahce, besiktad ve dahi turk futbolu gelisecekse bu kafada adamlara taviz vermeyecek.

Nihayetinde melo gibisi cok.

Zaten kendisiyle anlasilmasa gargano alinacakti. Her sey hazirdi.
bir an önce türk vatandaşlığına geçmesi gereken brezilyalı futbolcu.

bu adam bildiğin türk lan bütün sene yattı sezonun sonuna doğru çalışmaya başladı son maçlarda nefis oynuyor.
yüreğini koyuyor-muş gibi yapan adam. kendi menfaatlerini takım menfaatinden çook önde tutuyor. tamam kendine çalışacaksın da bu kadar olmaz. maç seçiyorsun melo efendi!
kiralık olmasından ötürü sanırım sezon sonu performansını arttırıyor. başka açıklaması olamaz.
bugün selçuk inan ın yokluğunda orta sahada muhteşem işler çıkartmış ve galibiyetin mimarlarından biri olmuştur. sezon başından beri pek iyi değil tabii ki ama en çok ihtiyaç olan zamanda takımı ipten alabilmesi gerçekten takdir edilesidir.
bugün süper oynadı. ama seneye her maç belli standardı tutturacak birisiyle devam edilmeli.
sneijder ve drogba nın gelmesiyle takımda oynamaya başlayan gs li oyuncu. takımda kalmak istiyor görüntüsü veriyor. performans artışının başka sebebi olamaz.
Avrupa vitrininde en guzel kiyafetlerini giymis brezilyali.
artiz futbolcu. ama topu eline alıp penaltı noktasına koydu ya başkasına vermeyip; allahına kurban!

not: ne olur drogba yada burak atmasın diye dua etmedim de değil hani.
not 2: yan gelip yatan götünü siksinler melo, bu performansın sene başından beri olsaydı 9 puan farkla liderdik geçen sene olduğu gibi, it!
son maçlarda formda olduğu belli olan futbolcudur.
Penaltıyı hem atan hem kurtaran oyuncudur.
bir türlü inanamıyorum bu adamın samimiyetine, hep bir şark kurnazlığı varmış gibi geliyor. takıma geç katıldı ki istediği ücrette anlaşılamaması da etkili bu durumda, performansı geçen senenin yanına yaklaşmadı, yine pek rahat durmadı. şimdi sezonun bitimi yaklaşıyor, biliyor ki yine biraz kasıp tribünlere oynasa forma garanti seneye için, efor sarf etmeye başlıyor.

belki böyle değildir, belki de gerçekten kötü niyeti yoktur ama bir galatasaray'lı olarak o güveni alamıyorum kendisinden. keşke yekta biraz daha gelişip alsa formayı kendisinden diyorum hala.
şimdiden sözleşme imzalanması gereken aslan parçası...
real madrid karşısında maça korkmadan başlayan tek kişi. elinden gelenin en iyisini yaptı ve gizli kahraman oldu maçta. ah melo dönem sonunda form mu tutulur? neredeydin tüm sezon?
bu akşam kusursuz oynamıştır.
her zamanki gibi oyunun sıkıştığı anlarda insiyatif alıp attığı düzgün uzun paslarla maça hareket getirmiştir.
son birkaç maçtır geçen seneki performansını hatırlatmış çalışkan orta saha oyuncusu.
bugun birara arka arkaya 4,5 top kaybedip belkide 4. golumuzu bulmamizi engelledi. hamitle beraber takimi zaman zaman yavaslatiyor. bazende gaza gelip allah ne verdiyse ataga kalkiyor. hamite gore daha katlanilir tabi. yinede sabri gibi yuregiyle oynuyor.
son bir aydır çok iyi oynayan orta saha oyuncusu.

melo' nun sene başından beri performansı ve sorumsuzluğu yüzünden kesinlikle alınmaması gerektiğini düşünsem de son bir aydaki performansı gerçekten kaliteli bir orta saha oyuncusu olduğunu tekrar kanıtladı.

zaten sene başından beri böyle oynasaydı galatasaray çok daha üst düzey seviyeye ulaşırdı.

zaman zaman üst üste çok berbat top kayıpları yapıyor ama oynadığı zaman da hakikaten orta sahada selçuk' un yükünü çok hafifletiyor ve oyunun yönünü hemen değiştirebiliyor.

fatih terim en iyisini bilir tabi. şimdi düşününce de dünya' da kaliteli ayaklara sahip olan defansif orta saha oyuncuları pek yok.
avrupa da bir başka oynuyor. melo,hamit,meireles bunların avrupa performansı ile lig performansları çok farklı.