bugün

her maç biz insan değiliz diye resmen bas bas bağıran takım. ağzımız açık izliyoruz.
oynadıkları şey futbol değil başka bir şey...
dünyanın en mükemmel takımı. tartışılmaz.
oynadıkları şeyin adı futbolsa bizler şimdiye kadar futbolu yanlış öğrenmişiz, yanlış görmüşüz.
pc oyunlarının gözde takımlar arasındadır.
bu futbola canlı bir şekilde şahit olduğum için çok şanslı olduğumu düşündüren futbol takımı.
izlerken can sıkan takımdır. maçları izlenmez olmuştur. sabah elinize gazetenizi alırsınız maç skoruna bakarsınız akşam ise televizyonda tekrarı verilir de nasıl zevk almazsanız o maçtan, barça maçları canlı izlettirirken sıkar canı. kazanan bellidir. müzeye kaldırılmalıdır daha da futbola zarar vermeden.
an itibariyle ntvspor'da antrenmanı yayınlanmaktadır.

(bkz: 26 ocak 2011 barcelona almeria maçı)
barcelona taraftarı olarak izlemesi keyif veren takım. oturup rahat rahat galibiyet izlenisice. uzay futbolu.. tabi olaya birde karşı taraftan bakalım;
bir futbolsever olarak izlediğinizde sıkıcı, sürekli gerekli gereksiz pas yapan bir takım. kalecinin hiçbir zaman degaj yapmaması, defans oyuncularının ileriye bir kere bile top şişirmemesi ve en kötüsü kornerlerin hepsinin yerden kısa kullanılması maçın tansiyonunu sıfıra indiriyor. topla çok fazla oynamaları ve yaptıkları yan-geri paslar. 25 metrenin uzağından asla şut çekmemeleri.. adrenalin sıfır. yapılan 150 pasın karşı takımın defans oyuncularını uyutması sonucu ara paslarından birinin geçmesi kaçınılamaz tabi.

ara paslarıyla gol atmak üzerine kurulmuş bir futbol. pedro karşı karşıya gol..
ya da ercan taner'in diliyle: "mükemmel bir pass! messi kaleciyle karşı karşıya! messi messi messi messi.. kaleciyide geçtiii... messiiiiiii!"
bir değişik gol şeklide ceza sahasının hemen dışından çekilen şutlar. başka birşey yok. televizyonu açıp barcelona maçının özetini izlediğinizde görecek değişik birşey yok.
tartışmasız dünyanın en güçlü takımıdır ve bunu da real madrid e 5 atarak göstermiştir.
uçmuş bu takım. çoğu maçta takımlar 90 dakika içersinde 3. golü göremezken bunlar 15. dakikada 3-0ı bulup sonrasında maçı ellerine çay kahve alıp oynayacak şekile getiriyolar.
futbol müsabakalarından men edilmesi gereken takımdır. rakip takımı çok rencide etmektedir barcelona.
messi'yi messi yapan takım.
bu gezegenin takımı olmadıkları kesindir. ki bu tanım, mübalağa falan da değildir.
alan daraltan savunma ve kontra atakla rahat alt edilebilecek takım. bi babangidalı ajax değil.
içerik bulunamadı.
bu altyapi varken önünü alamazlar bu takimin, ben size söyleyeyim.

bir messi belki gelmez ama xavi, iniesta, pedro, pique... bunlardan cok var.
pes veya fifa oynarken bazı demeyeceğim çoğu zırtopozun alıpta, ben çok iyi pes oynarım, fifa da sikertirim diye söylemlerde bulunan andavallara malzeme olmuş takımdır bir bakıma.
mal real madrid'in puan kaybından sonra %90 la liga şampiyonu olacak olan efsane takım. ulan vallaha o kadar korkuyorum ki takıma nazar değip bu futbolu oynayamayacak diye, her hafta resital kardeşim, insan 1-2 maçda kotu futbol oynamazmı ya, bi de hala real madrid,ronaldo falan diye öten futbol özürlüleri var şu alemde hayret doğrusu, karşı takım sahaya 13 kişi çıksın yine yine madara etmezlerse adam değilim. bizim sabri gidip 3-5 ay bulaşıkçılık falan yapsa barçada da bişeyler kapsa, xavinin kramponunu falan temizlese, iniestadan orta açmasını öğrense ne güzel olurdu.
(bkz: bana orta açmasını öğretenin 40 yıl kölesi olurum)
Oynadığı futbolla zevk veren, topun ne kadar kıymetli olduğunu bizlere gösteren, ayağına aldıkları topu kendi tapulu malları gibi gören, kolay kolay rakiple paylaşmayan, bencil Katalan ekipidir.Basketboldan sonra , futbolda da ribaund kavramı olduğunu tüm futbol takımlarına göstermek olmakla birlikte, tüm takımlara illallah getimiştir.
real madrid' in ossasunaya 1-0 yenilmesiyle puan farkını acık daha açan, şampiyonluğu biraz daha belirginleşen şey. takım demek soğru olmaz şimdi, isimleri konunca bana da haber verin.
futbol oyunlarında ilhamımı aldığım ve sürekli paslı ve rakip tanımaz oynayışımın sebebi.
kimi zaman: "bunlar futbol oynuyorsa bizimkiler ne yapıyor ?" dedirten takım.
sıradışı takım. çoğu takımın mentalitesini diğer bir takımınkine benzetebilirsiniz. barcelona'yı şimdi izlemeniz bunu zaten anlatacaktır ancak barcelona'nın kötü dönemlerine baktığınızda bile bu sıradışılığı anlamak zor değil. ve çoğu kişiye inat; ben bu takımı türk takımlarından daha fazla seviyorum arkadaş! hatta yarın öbür gün herhangi bir türk takımı barça'yı yense türk takımı olduğu için sevmem o takımı, barcelona'yı yenebilen bir takım olduğu için severim onu.
dünya üzerinde en sevmediğim hatta nefret ettiğim futbol takımı.ama allah için oynadıkları futbola diyeceğim yok tabi.şüphesiz son yıllara damgalarını da vuruyorlar.
aynı takıma üç maçta toplamda 16 gol atabilmek gibi yeteneği olan takım. bişey takımı ama nee futbol olup olmadığından emin değilim.